ΤΕΛΙΚΟ: Πλατανιάς – Πανθρακικός 1-1

Ισόπαλλη με 1-1 εληξε η αναμέτρηση ανάμεσα στον Πλατανιά και τον Πανθρακικό στα Χανιά, για την 6η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας

ΛΗΞΗ αγώνα

90+1′ Κίτρινη κάρτα στον Τζανή

87′ ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά, 1-1. 4ο τέρμα του Ναζλίδη στο πρωτάθλημα. Ο Μπέλιτς έκανε τη σέντρα και ο Ναζλίδης με κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσα

84′ Μελάκη ευκαιρια για τον Πλατανιά. Σέντρα του Μπέλιτς από δεξιά, κεφαλιά του Ναζλίδη, ο Σέρεμετ απέκρουσε εντυπυπωσιακά

82′ Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Χρήστου και αποβολή. Με δέκα ο Πανθρακικός

81′ Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Τζάνης στη θέση του τραυματία Εμπόου

77′ Σουτ έξω από την περιοχή από τον Γιακουμάκη, αλλά ο Σέρεμετ μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια

74′ Κίτρινη στους Σέρεμετ και Μίκουλιτς

69′ Δοκάρι για τον Πλατανιά. Ο Μπέλιτς εκτέλεσε το κόρνερ, ο Φαΐσκα έκανε την προβολή, αλλά η μπάλα πήγε στο δοκάρι και πέρασε άουτ

61′ Κίτρινη κάρτα στον Ζουμπουλάκη

60′ Κίτρινη κάρτα στον Χρήστου

58′ Σέντρα Ζουμπουλάκη, κεφαλιά Ναζλίδη, λίγο έξω η μπάλα

56′ Καλή συνεργασία Ζεκίνια, Κάσες, με τον τελευταίο να κάνει το σουτ έξω απ’ την περιοχή και τον Γιωργαλλίδη να μπλοκάρει

54′ Ο Ναζλίδης έκανε το γυριστό μέσα από την περιοχή, η μπάλα έφυγε άουτ

52′ Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Μπέλιτς στη θέση του Κατάι

49′ ΓΚΟΛ για τον Πανθρακικό, 0-1. Τυχερό τέρμα. Ο Κάσες υποδέχθηκε τη μπάλα μετά από κόντρα σε παίκτη του Πλατανιά κια έστειλε με κεφαλιά τη μπάλα στα δίχτυα

48′ Κίτρινη κάρτα στον Ντιόγκο

Έναρξη δεύτερου μέρους

46′ Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για τον Πανθρακικό, ο Χρήστου θα πάρει τη θέση του Ζος που διαγνώστηκε με διάστρεμμα στα αποδυτήρια

ΗΜΙΧΡΟΝΟ 4 τελικές – καμία στην εστία

26′ Δοκάρι για τον Πανθρακικό. Ο Ζεκίνια έβαλε την κόντρα στον Γιωργαλλίδη που προσπάθησε να απομακρύνει και η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι της εστίας του

25′ Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Ζεκίνια στη θέση του Ίγκορ

Αποχωρεί τελικά ο Ίγκορ που δεν μπορεί να συνεχίσει, χειροκροτείται από το κοινό στα Περιβόλια

23′ Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Πλατανιά. Ο Γουνδουλάκης έκανε το παράλληλο γύρισμα από τα αριστερά, ο Κατάι αρχικά έπιασε “αέρα” όντας μόνος στο ύψος του πέναλτι, ενώ ο Ναζλίδης στη συνέχεια έστειλε τη μπάλα άουτ

20′ Ο Τόρες βρέθηκε σε θέση βολής αλλά ο Ζος έβαλε την προβολή και έδιωξει σε κόρνερ

14′ Παράλληλη σέντρα από τον Κάταϊ από τα αριστερά, αλλά δεν μπόρεσε να βρει κάποιος τη μπάλα και να τη στείλει στα δίχτυα

11′ Καλή στιγμή για τον Πλατανιά. Ο Τόρες δεν βρήκε τη μπάλα μετά τη σέντρα του Ζουμπουλάκη, με τη μπάλα να περνά μπροστά από τον Σέρεμετ

Ο Ιγκόρ του Πανθρακικού δεν μπορεί να συνεχίσει. Πλήγμα για τους φιλοξενούμενους, που χάνουν τον πρώτο τους σκόρερ (2ος στο πρωτάθλημα με 4 γκολ πίσω από Μήτρογλου που έχει 6)

Χώρις κάποια ιδιαίτερη φάση στο ξεκίνημα οι δύο ομάδες

5′ Κίτρινη κάρτα στον Ρομέου