ΤΕΛΙΚΟ: Ατρόμητος – Παναθηναϊκός 1-1

ΛΗΞΗ αγώνα. Μπήκαν φίλαθλοι του Ατρόμητου στον αγωνιστικό χώρο, για να επιτεθούν σε ένα σεκιουριτά. Ο συγκεκριμένος άνθρωπος πήγε να εμποδίσει-χτυπίσει ένα πιτσιρικά, που πήγε να ζητήσει τη φανέλα του Μπεργκ

90+2′ Κίτρινη κάρτα στον Μέντες

90′ Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Βαθιά μπαλιά του Κουτρουμπή, ο Καρέλης πρόλαβε την έξοδο του Τσέναμο, αλλά η μπάλα έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι

86′ Διπλή χαμένη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Κουτρουμπής έδιωξε με κεφαλιά το σουτ του Παπαδόπουλου, ενώ στη συνέχεια το σουτ του Φωτάκη έφυγε άουτ

82′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Φωτάκης στη θέση του Ταυλαρίδη

Ο Αναστασίου βγάζει εκτός αγώνα τον Λαγό, που δεν αισθάνεται καλά. Με δέκα ο Παναθηναϊκός

Ζητά άλλαγή ο Ταυλαρίδης, θα μπει στη θέση του ο Φωτάκης

74′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μπάλλας στη θέση του Πίτου Γκαρσία

72′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο, με τον Καπίνο να διώχνει δύσκολα το σουτ του Ναπολεόνι. Τραγικο λάθος του Σίλντενφελντ στη φάση

Συνεχίζεται το παιχνίδι. Υπενθυμίζεται πως ο Παναθηναϊκός δεν έχει δικαίωμα για άλλες αλλαγές.

67′ Ταυλαρίδης-Λαγός συγκρούστηκαν στο κεφάλι κι έχουν ματώσει. Τους έδεσαν τα κεφάλια και σηκώνονται σιγά σιγά.

65′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Μπεργκ στη θέση του Πέτριτς

62′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Συρτή σέντρα του Νάνο από αριστερά, ο Ζέκα δεν μπόρεσε να στείλει ολομόναχος την μπάλα στα δίχτυα

59′ Κίτρινη κάρτα στον Ταυλαρίδη

58′ Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Πέτριτς να μην μπορεί να νικήσει -ξανά- τον Τσενάμο

57′  Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Ναπολεόνι στη θέση του Παράσχου

56′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, 1-1. Κόρνερ του Ούμπιδες από δεξιά, ο Ταυλαρίδης με κεφαίά έφερε το ματς στα ίσα

54′ Δεύτερη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Ατζαγκούν φεύγει και μπαίνει ο Μέντες. Πρόβλημα τραυματισμού αντιμετωπίζει και ο Νιγηριανός

47′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Λάθος του Ούμπιντες, ο Ανταζγκούν έκλεψε και έβγαλε την κάθετη μπαλιά, ο Πέτριτς πλάσαρε από πλάγια θέση, ο Τσέναμο έδιωξε με το ένα χέρι

Δεύτερο ημίχρονο

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στο Περιστέρι

45+1′ Σουτ του Καραμάνου εντός περιοχής και από πλάγια θέση δεξιά, η μπάλα πέρασε άουτ

43′ Έφυγε στην κόντρα ο Ατζαγκούν που έβγαλε για τον Πέτριτς, αλλά πάνω στην κίνηση η μπάλα χτύπησε στο πόδι του και χάθηκε η ευκαιρία να φύγει τετ-α-τετ, ενώ στην εξέλιξη της φάσης ο Καρέλης από μακριά έκανε το σουτ, δίχως να απειλήσει

41′ Σέντρα του Νάνο από αριστερά, κακή κεφαλιά του Σίλνετνφελντ

37′ Μακρινό σουτ του Νάνο, ο Τσέναμο απέκρουσε με διπλά προσπάθεια

30′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Καρέλης στη θέση του Αμπεντ, που δεν μπορεί να συνεχίσει

28′ Νέα ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Σέντρα του Παπαδόπουλου από δεξιά, ο Σίλντενφελντ πρόλαβε με κεφαλιά στον Καραμάνο, όμως ο Καπίνο έδιωξε ασταθώς με έξοδο και στη συνέχεια, ο Δημούτσος σε πρώτη φάση κλώτσησε αέρα και στη συνέχεια πλάσαρε άουτ.

23′ Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Ούμπιδες πήγε για μακρινή σέντρα (από τα 40 μέτρα), η μπάλα πήρε πορεία προς την εστία του Καπίνο -που ήταν εκτός θέσης- αλλά πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι των “πρασίνων”

18′ ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό, 0-1. Σέντρα του Τριανταφυλλόπουλου, ο Αμπέντ πήρε την κεφαλιά από τον Νάστο και νίκησε τον Τσενάμο

16′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Εκτέλεση κόρνερ του Ούμπιδες από αριστερά, ο Λαζαρίδης έπιασε ολομόναχος την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

15′ Πρώτη τελική για τον Παναθηναϊκό. Γυριστό σουτ του Πέτριτς, λίγο έξω απ’ την μεγάλη περιοχή, η μπάλα στα χέρια του Τσενάμο

10′ Εκατέρωθεν λάθη στο χώρο του κέντρου δεν επιτρέπουν στις δυο ομάδες να αναπτυχθούν σωστά

1′ Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Ούμπιντες γύρισε από δεξιά, ο Παπαδόπουλος λίγο πίσω από το σημείο του πέναλτι αμαρκάριστος επιχείρησε το σουτ, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

Έναρξη του αγώνα

Ενός λεπτού σιγή για τον Μουκάτι Τσιμάνγκα που έχασε τη ζωή του σαν σήμερα πριν 19 χρόνια κατά τη διάρκεια του αγώνα Ατρόμητος-Πανελευσινιακός

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Ατρόμητος (Γιώργος Παράσχος): Τζενάμο, Νάστος, Λαζαρίδης, Ταυλαρίδης, Γιαννούλης, Παπαδόπουλος, Δημούτσος, Ουμπίντες, Γκαρσία, Καραμάνος, Μπρίτο