ΤΕΛΙΚΟ: Παναθηναϊκός – Κέρκυρα 1-0

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε εντός έδρας της Κέρκυρα με 1-0, χάρις την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Φιγκερόα.

ΛΗΞΗ αγώνα

Η Κέρκυρα πιέζει. Σφυρίγματα από τον κόσμο

83′ Διπλή αλλαγή για την Κέρκυρα. Σίμωσης και Κρητικός στις θέσεις των Έντερ και Σταμογιαννου.

83′ Κίτρινη στον Βασιλόγιαννη

78′ ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό, 1-0. Ο Φιγκερόα εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι

78′ Κίτρινη κάρτα στον ΄Εντερ

78′ Πέναλτι υπερ του Παναθηναϊκού. Χέρι του Έντερ

73′ Κίτρινη κάρτα στον Βενέτη

72′ Κίτρινη κάρτα στον Φιγκερόα

67′ Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Βασιλόγιαννης αντί του Αγρίτη

65΄Σουτ του Ζέκα μέσα στην περιοχή μετά από πάσα του Φορναρόλι, η μπάλα άουτ

63′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό.Ο Φορναρόλι αντί του Μαυρία

56′ Κίτρινη κάρτα στον Πίντο

50′ Δυνατό  σουτ του Σισοκό, ο Αναστασόπουλος έδιωξε δύσκολα.

Έναρξη δεύτερου μέρους

Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. ο Φιγκερόα στη θέση του Τριανταφυλλόπουλου

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

45+3′ Κίτρινη κάρτα στον Αθανασίου

43′ Πάλι ο Λεόν απειλεί με σουτ έξω απ’ την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ

39′ Φάση διαρκείας για τους γηπεδούχους, ο Σισοκό σούταρε από καλή θέση αλλά η μπάλα κόντραρε στον Βενέτη και απομακρύνθηκε

36′ Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Συνδυασμός Ζέκα -Σισοκό, ο Μπουμσόνγκ έγινε αποδέκτης της μπάλας στο ύψος του πέναλτι, σούταρε στην κίνηση στέλνοντας τη μπάλα άουτ.

33′ Σουτ του Λεόν έξω από την περιοχή και από πλάγια δεξιά θέση, η μπάλα στα χέρια του Καρνέζη

30′ Εκτέλεση κόρνερ, κεφαλιά του Σο, μπλοκάρει ο Αναστασόπουλος.

Η Κέρκυρα κρατά χωρίς κόπο το “μηδέν”

18′ Κίτρινη κάρτα στον Αγρίτη

17′ Αντεπίθεση για την Κέρκυρα, φάουλ του Μπουμσόνγκ στον Τσουμάνη και πρώτη κίτρινη στο ματς για τον Γάλλο μπακ.

10′ Εκτέλεση φάουλ του Σο από καλό σημαίο, ο Αναστασόπουλος έδιωξε σε κόρνερ

6′ Ο Παναθηναϊκός είναι πιο κινητικός και προσπαθεί να μπει στην περιοχή της Κέρκυρας, αλλά προς το παρόν δεν το έχει καταφερει.