Άρης-Αστ. Τρίπολης 5-1, ΠΑΣ Γιάννινα-Κέρκυρα 1-0, Βέροια-Πλατανιάς 5-0, ΟΦΗ-Ατρόμητος 2-2, Λεβαδειακός-ΠΑΟΚ 0-1, Πανιώνιος-Ξάνθη 3-3

Παρακολουθήστε LIVE από το NewsIt τις αναμετρήσεις για την 29η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας: ΑΕΚ–Πανθρακικός 0-1 (διακοπή), Άρης-Αστ. Τρίπολης 5-1, ΠΑΣ Γιάννινα-Κέρκυρα 1-0, Βέροια-Πλατανιάς 5-0, ΟΦΗ-Ατρόμητος 2-2, Λεβαδειακός-ΠΑΟΚ 0-1, Πανιώνιος-Ξάνθη 3-3

Ο διαιτητής δεν θέλει να συνεχιστεί η αναμέτρηση

Η πλευρά του Πανθρακικού φαίνεται να συμφωνεί να συνεχιστεί το παιχνίδι. Μένει να πει το “ναι” ο Τριτσώνης

Φαίνεται πως η διακοπή του αγώνα είναι οριστική. Αν διακοπεί και επίσημα το ματς, η ΑΕΚ χάνει 3 βαθμούς και υποβιβάζεται από τώρα

Μόλις πει το “ναι” ο Δερμιτζάκης θα παιχτούν τα τελευταία λεπτά, μόνο και μόνο για να σφυρίξει τη λήξη ο διαιτητής και να κλείσει το φύλο αγώνα

Γίνεται προσπάθεια να συνεχιστεί κανονικά το ματς, με τους ανθρώπους της ΑΕΚ να θέλουν να ολοκληρωθεί ο αγώνας.

Το παιχνίδι λογικά δεν θα ξεκινήσει

Στο 87′ ο Παπαδόπουλος έκανε το γύρισμα από δεξιά και ο Μπουγαΐδης έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, γκολ που προκάλεσε την διακοπή του αγώνα μετά από εισβολή οπαδών στον αγωνιστικό χώρο.

ΛΗΞΗ αγώνα στην Βέροια , 5-0

Μπροστά από τα επίσημα οπαδοί της ΑΕΚ και τα σπάνε!

Μερικοί οπαδοί μάλιστα πρόλαβαν και μπήκαν στα αποδυτήρια!

ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ, 2-2. Ο Σαρ με κεφαλιά από εκτέλεση φάουλ του Βερόν ισοφάρισε για τον ΟΦΗ

87′ ΓΚΟΛ για τον Πανθρακικό και διακοπή του αγώνα. μπήκαν οπαδοί στον αγωνιστικό χώρο. οι παίκτες έφυγαν για τα αποδυτήρια τρέχοντας

89′ ΓΚΟΛ για την Βέροια, 5-0. Ο Ιωάννου έφυγε στην κόντρα, πάσαρε στον Ολαϊτάν και εκείνος με πλασέ έκανε το 5-0.

88′ ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο 3-3. Κόρνερ του Μενδρινού απο δεξιά, πετάχτηκε ο Κουλουχέρης στην μικρή περιοχή και με γυριστό πλασέ ισοφάρισε σε 3-3

85′ ΓΚΟΛ για τον Άρη, 5-1. χατ-τρικ ο Τάτος

84′ ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ, 1-2. Ο Παπάζογλου κατέβασε την μπάλα στην περιοχή και με δυνατό δεξί σουτ μείωσε για τον ΟΦΗ

Αρχίζει ξανά το παιχνίδι στο ΟΑΚΑ

84′ ΓΚΟΛ για την Ξάνθη, 2-3. Εύστοχη εκτέλεση πέναλτι

Έχει διακοπεί το ματς στο ΟΑΚΑ, ο διαιτητής περιμένει να ηρεμήσουν τα πνεύματα προκειμένου να ξαναρχίσει.

79′ ΓΚΟΛ ο Άρης, 4-1. Ο Τάτος κέρδισε το πέναλτι από τον Πιπίνη και το εκτέλεσε εύστοχα

Το μεγαλύτερο μέρος των φίλων της ΑΕΚ γιουχάρει εκείνους που ξεκίνησαν τα έκτροπα.

75′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ, 1-0. Ο Ίλιτς μετά από ωραίο γύρισμα του Πάντου, κοντρόλαρε, σούταρε και νίκησε τον Στρατηλάτη για το 1-0.

75′ ΓΚΟΛ για τρην Βέροια, 4-0. χατ-τρικ ο Ιωάννου. Σέντρα- σουτ του Κόστλι από αριστερά, ο Ιωάννου ολομόναχος με προβολή έκανε το 4-0 για τη Βεροια.

74′ Μικρή διακοπή. Ο Πανθρακικός κέρδισε κόρνερ και την ώρα που πήγε παίκτης της ομάδας της Κομοτηνής να το εκτελέσει τότε οι οπαδοί της ΑΕΚ έριξαν αντικείμενα

72′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, 0-2. ο Ουντότζι και πάλι… Ο Μπρίτο έκανε ατομική προσπάθεια και τη σέντρα από αριστερά στο δεύτερο δοκάρι, όπου ο Ουντότζι κατέβασε την μπάλα και με κοντινό σουτ διπλασίασε τα τέρματα του Ατρόμητου

58′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα Τρίπολης, 3-1. Λανθασμένο βολέ ο Διούδης, η μπάλα φθάνει λίγο κάτω από το κέντρο στον Κάφα που με απευθείας βολέ μειώνει το σκορ. Εξαιρετικό γκολ του παίκτη της Τρίπολης, τεράστιο λάθος του γκολκίπερ του Άρη.

52′ ΓΚΟλ για την Ξάνθη, 2-2. Ο Μάνταλος εκτέλεσε φάουλ απο πλάγια θέση αριστερά, η μπάλα πέρασε απ όλους και κατέληξε στα δίχτυα γράφοντας το 2-2

50′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 0-1. Πολύ ωραίο γκολ με τον νεοεισελθόντα Καμαρά να κάνει τη σέντρα από δεξιά και τον Ρομπέρ να σκοράρει με σουτ στην κίνηση

49′ ΓΚΟΛ για την Βέροια, 3-0. Σέντρα του Ολαϊτάν από δεξιά, ο Ιωάννου με σουτ στην κίνηση έκανε το 3-0 για την Βέροια.

46′ ΓΚΟΛ για τον Άρης, 3-0. Εξαιρετική η κάθετη πάσα του Τάτου στον Αγγελούδη, που εντός περιοχής πλασάρει τον Μπαντή, η μπάλα κοντράρει και στον προσωπικό του αντίπαλο, παίρνει περίεργη τροχιά και καταλήγει στα δίχτυα.

46′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Γκερέιρο έβγαλε μπροστά στον Φούντα, ο νεαρός άσος της Ένωσης έτρεξε και πήρε την μπάλα, δεν κατάφερε όμως να σουτάρει, ο Πετρόπουλος γύρισε την μπάλα στον Τσουμάγκα, σέντραρε, εκμεταλλεύτηκε τις κόντρες ο Ανάκογλου αλλά τελικά βγήκε ο Κουτσόπουλος και “καθάρισε”.

49′ ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο, 2-1. Πάρα πολύ όμορφη κάθετη του Γουνδουλάκη με τακούνι και ο Κολοβός με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και έβαλε μπροστά τον Πανιώνιο

ξεκίνησε και ο αγώνας στο ΟΑΚΑ

Δεύτερο μέρος στις αναμετρήσεις εκτός του αγώνα στο ΟΑΚΑ

Στον αγωνιστικό χώρο παραμένουν οι παίκτες του Ατρομήτου, που είχαν μία αψιμαχία με ανθρώπους των γηπεδούχων με την λήξη του πρώτου μέρους. Έτσι, οι φιλοξενούμενοι αποφάσισαν να μην αποσυρθούν στα αποδυτήρια, πολύ σπάνιο φαινόμενο!

ΗΜΙΧΡΟΝΟ σε όλες τις αναμετρήσεις

44΄ Η καλύτερη ευκαιρία του Αστέρα. Ο Πιπίνης μπήκε στην περιοχή του Άρη από τα αριστερά, το σουτ του, όμως, αν και είχε εξαιρετικό οπτικό πεδίο κατέληξε άουτ.

33′ Καλή στιγμή για τον Πανθρακικό. Φάουλ που εκτέλεσε ο Βαϊρουά από τα δεξιά, ο Παπαδόπουλος έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα κατέληξε λίγο άουτ.

33′ ΓΚΟΛ για την Βέροια, 2-0. Ο Ολαϊτάν έφυγε στην κόντρα, γύρισε τη μπάλα στον επερχόμενο Ιωάννου και εκείνος σε κενή εστία έγραψε το 2-0 για τους γηπεδούχους.

32′ ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο, 1-1. Ο Αραβίδης έγινε κάτοχος της μπάλας μετά το κόρνερ, γύρισε πολύ όμορφα το σώμα του, σούταρε και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

30′ Κόκκινη κάρτα στον Μαρίν, με δέκα συνεχίζει η Ξάνθη

29′ ΓΚΟΛ για τον Άρη, 2-0. Ωραία συνεργασία του Καζναφέρη με τον Τάτο, δυνατό σουτ του δεύτερου, η μπάλα στο παράθυρο του Μπαντή και 2-0 για τον Άρη.

27′ ΓΚΟΛ για την Βέροια, 1-0. Εκτέλεση φάουλ του Πέρεθ από δεξιά, ο Κόστλι πρόλαβε τον Ζαλούντοκ και με προβολή από το ύψος του πέναλτι άνοιξε το σκορ για τη Βέροια

26′ Δοκάρι για τον Λεβαδειακό με τον Ρομέου να πιάνει την κεφαλιά μετά τη σέντρα του Νικολάκακη

15′ Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Εκτέλεση φάουλ του Γκερέιρο έξω απ’ την περιοχή και δεξιά, ο Κουτσόπουλος έπεσε και έδιωξε δύσκολα

11’ ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ, σε δυνατό σουτ του Ρομπέρ

9′ ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος, 0-1. Ο Ουντότζι πέτυχε το πρώτο του γκολ με τον Ατρόμητο και άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Περιστερίου

ΓΚΟΛ για τον Άρη, 1-0. Σκόρερ ο Τριανταφυλλάκος. Κοντινή προβολή, μετά από εκτέλεση κόρνερ και κεφαλιά-ασίστ του Παπαζαχαρία.

6′ ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΣ. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντε Βινσέντι η μπάλα στο αριστερό δοκάρι της εστίας των φιλοξενούμενων.

5′ ΓΚΟΛ για την Ξάνθη, 0-1. Η ατομική ενέργεια του Μάνταλου και συνεργασία με τον Σολτάνι, έφερε τον έλληνα χαφ μέσα στην περιοχή όπου πλάσαρε τον Γιαννακόπουλο και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

3′ ΔΟΚΑΡΙ για τον ΟΦΗ. Εκτέλεση φάουλ του Βερόν, ο Κουρδάκης έστειλε με κεφαλιά στο δοκάρι του Ράντμαν

Αποδοκιμασίες από τον κόσμο της ΑΕΚ στις πρώτες επαφές με την μπάλα για τους παίκτες του Πανθρακικού

Έναρξη των αγώνων

Οι συνθέσεις των ομάδων από τις επτά αναμετρήσεις:

A.E.K. – ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ

ΑΕΚ: Αραμπατζής, Βλάχος Τσουμάγκας, Μπουγαΐδης, Κουτρουμπής, Φέτση, Μητρόπουλος, Γκερέιρο, Ανάκογλου, Πετρόπουλος, Φούντας

Πανθρακικός: Κουτσόπουλος, Βαϊρουά, Καστελάν, Λουσέρο, Σερφά, Μουνάφο, Μπαϊκαρά, Χρήστου, Σαρακατσάνος, Σκλιοπίδης, Παπαδόπουλος

* Κοινή είσοδος στα επίσημα του ΟΑΚΑ από Μελισσανίδη και Μπάγεβιτς!

* Το ΟΑΚΑ έχει περίπου 20.000 οπαδούς της ΑΕΚ σε ένα από τα πιο κρίσιμα ματς της ιστορίας της

ΑΡΗΣ – ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ

Άρης
: Διούδης, Πουλίδο, Κοέλιο, Ζαραδούκας, Παπαζαχαρίας, Παπαστεριανός Τριανταφυλλάκος, Αγγελούδης, Τάτος, Πράτα, Καζναφέρης

Αστ. Τρίπολης: Μπαντής, Κοντοές, Κουρμπέλης, Κάστελς, Φορμίκα, Σέτι, Κάφα, Ναβάρο, Πιπίνης, Φραγκουλάκης, Καλαντζής

* Κατάμεστο το “Κλεάνθης Βικελίδης”

ΒΕΡΟΙΑ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

Βέροια: Κοτταρίδης, Γεωργιάδης, Ορέστες, Αμαραντι΄δης, Μπάρμπας, Καλογέρης, Πέρεθ, Ολαϊτάν, Γεωργέας, Ιωάννου, Κόστλι

Πλατανιάς: Ζαλούντοκ, Στόλερ, Κουρτεσιώτης, Ποτουρίδης, Δημήτρης, Αγκιλέρα, Κάλαϊτζιτς, Τετέ, Αναστασάκος, Ναζλίδης, Γιάννου

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – Π.Α.Ο.Κ.

Λεβαδειακός: Κυριακίδης, Χοσέμι, Κόρμπος, Μάρτιν, Πόι, Ζησόπουλος, Μανωλάς, Καγιεχόν, Νικοακάκης, Γεωργίου, Ντος Σάντος

ΠΑΟΚ: Γλύκος, Ρομπέρ, Σίλνενφελντ, Φωτάκης, Κωνσταντινίδης, Λάζαρ, Κάτσε, Αθανασιάδης, Ιντζίδης, Κίτσιου, Εττό

Ο.Φ.Η. – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

ΟΦΗ: Γουναρίδης, Βερόν, Σαρ, Μονιάκης, Κουτσινικούλης, Παπάζογλου, Κουρδάκης, Λαμπρόπουλος, Περογαμβράκης, Μπούρμπος, Βιτώρος

Ατρόμητος: Ράντμαν, Σκόνδρας, Γιαννούλης, Ουντότζι, Φυτανίδης, Μπρίτο, Δημούτσος, Λαζαρίδης, Πίτου Γκαρσία, Σουμπίνιο Ναπολεόνι

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – SKODA ΞΑΝΘΗ

Πανιώνιος: Γιαννακόπουλος, Κούρντι, Κουλουχέρης, Παντίδος, Κούρος, Ρόκας, Σάμαρης, Κολοβός, Γουνδουλάκης, Αραβίδης, Μενδρινός

Ξάνθη: Λοντίγκιν, Μπαξεβανίδης, Μαρσελίνιο, Μαρίν, Μάνταλος, Φλίσκας, Κομεσίδης, Βάλλας, Σολτάνι, Γούτας, Ντιέ

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΚΕΡΚΥΡΑ

ΠΑΣ: Φεγκρούς, Πάντος, Μιχαήλ, Τσουκαλάς, Λίλα, Κοροβέσης, Κολοβέτσιος, Ντε Βινσέντι, Γεωργίου, Ίλιτς, Τζημόπουλος

Κέρκυρα: Στρατηλάτης, Πετρούσης, Βενέτης, Σταμόγιαννος, Ηλιάδης, Λεόν, Κρητικός, Τσουμάνης, Κυβελίδης, Αθανασίου

Με απόφαση της ΕΣΗΕΑ μετά από πρόταση του ΠΣΑΤ, δεν θα υπάρχει μετάδοση των αγώνων από το 5ο έως και το 20ο λεπτό τους

Η ΕΠΟΜΕΝΗ (ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (Κυριακή 21 Απριλίου)
Όλες οι αναμετρήσεις στις 19:00