ΤΕΛΙΚΑ: Απόλλων-Άρης 2-1 – Αστέρας Τρ.-ΠΑΣ 3-3 – Λεβαδειακός-Πανθρακικός 2-2 – ΟΦΗ-Πανιώνιος 0-0

Παρακολουθήστε LIVE τις τέσσερις αναμετρήσεις για την πρώτη αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας

ΛΗΞΗ όλων των αγώνων

ΤΕΛΙΚΟ στην Κρήτη, 0-0

92΄ Αλλαγή για τον Απόλλωνα: Πετρόπουλος έξω, μέσα ο Τσεμπερίδης.

87′ Κίτρινη κάρτα στον Μακρυδημήτρη.

ΤΕΛΙΚΟ στην Τρίπολη, 3-3

87′ Νέα καλή προσπάθεια το Γκαλέτι που είναι ότι καλύτερο έχει να επιδείξει επιθετικά ο οΦΗ

83΄ Κίτρινη κάρτα στον Παπαδόπουλο, για μαρκάρισμα στον Κόρμπο.

83′ ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό, 2-2. Ο Μάντζιος είναι ο σκόρερ έπειτα από φάση διαρκείας στα καρέ του Κουτσόπουλου.

87′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα, 3-3. Ο Μπακασέτας έβγαλε σε θέση βολής τον Καράσο, ο οποίος με διαγώνιο πλασέ από τα αριστερά νίκησε το Βελλίδη και έκανε το 3-3

84′ Δεύτερη κίτρινη στον Λαμπρόπουλο, με δέκα ο Πανιώνιος

83′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Όγιος στο ματς αντί του Περογαμβράκη

84′ Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Φάουλ Κάφα από τον άξονα, ο Βελλίδης αιφνιδιάστηκε άλλα έδιωξε με το ένα χέρι. Ο Ναβάρο έβγαλε τη σέντρα από τα αριστερά, ο Λισγάρας επιχείρησε να σκοράρει με κεφαλιά, ωστόσο ο γκολκίπερ του ΠΑΣ μπλόκαρε

80′ Κίτρινη κάρτα στον Κάσες

78′ Αλλαγή με τον Χρήστου να περνάει στη θέση του Μπαϊκαρά για τον Πανθρακικό

Διάστρεμμα ο Μανιάς. Αμφίβολος την επόμενη εβδομάδα για τον Άρη.

68΄ Αλλαγή για τον Άρη: Ο Σουνάς στη θέση του Τριανταφυλλάκου

74′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Μπακασέτας στη θέση του Τσαμπούρη

71′ Κίτρινες κάρτες στους Κάλαϊτζιτς και Λάζνικ

69′ Πολύ ωραίο σουτ του Γκαλέτι που αφού άδειασε έναν αντίπαλο, σούταρε με το αριστερό για να διώξει εντυπωσιακά ο Γιαννακόπουλος

67′ ΓΚΟΛ για τον Άρη, 2-1. Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Τάτου, ο Αγγελούδης με ωραίο άλμα και καρφωτή κεφαλιά μείωσε για τους Θεσσαλονικείς. Ο Άρης αντέδρασε άμεσα στο 2-0

63′ ΓΚΟΛ για τον Απόλλων, 2-0.

60′ ΓΚΟΛ για τον Πανθρακικό, 1-2.

58′ Κίτρινη στον Γκαλέτι που μπήκε με μεγάλη ορμή στη φάση και έκανε φάουλ

57′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ 2-3.

53′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ναβάρο στη θέση του Γκρατσίνι

50′ Πρώτη καλή στιγμή στο δεύτερο μέρος για το Λεβαδειακό με τον Μανόλο να κάνει μακρυνή μπαλιά στον Ορτέγκα και εκείνος από τα δεξιά πραγματοποιεί το σουτ με την μπάλα να περνάει άουτ

Πρώτη αλλαγή για τον Άρη: Ίμπε έξω, Αγγελούδης μέσα.

Έναρξη στα δεύτερα ημίχρονα των αναμετρήσεων

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στις αναμετρήσεις

44′ Κίτρινη κάρτα στον Λαμπρόπουλο για μαρκάρισμα στον Κουτσιανικούλη

41΄ Κίτρινη κάρτα στον Ουντότζι για διαμαρτυρία

39′ Τρίτη σερί καλή στιγμή για τον Πανθρακικό! Ο Μπαϊκαρά βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση μέσα στην περιοχή αλλά το σουτ που έκανε έφυγε αρκετά μέτρα άουτ.

37′ Νέα καλή φάση για τον Πανθρακικό! Ο Λαδάκης είδε τη μπάλα να του στρώνεται έξω από την περιοχή, όμως το σουτ που επιχείρησε κατέληξε λίγο άουτ.

37′ Κίτινη κάρτα στον Μητρόπουλο

32′ Πρώτη επίσκεψη του Πανιωνίου στα καρέ του Δασκαλάκη μετά από 32 λεπτά, με την κεφαλιά του Λαμπρόπουλου να φεύγει πολύ ψηλά μετά την εκτέλεση φάουλ του Λάζνικ

32′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα, 2-2. Σέντρα του Κάφα από τα αριστερά, ο Ντε Μπλάσις αμαρκάριστος στο σημείο του πέναλτι με κεφαλιά νίκησε το Βελλίδη και έφερε το ματς στα ίσα

28′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ, 1-2. Κάθετη μπαλιά του Τσουκαλά, ο Τσάβες απέναντι από τον Γεωργακόπουλο, με έξοχο “σκαφτό” πλασέ πέρασε την μπάλα πάνω από το σώμα του αντίπαλου γκολκίπερ γράφοντας το 1-2

26′ Κεφαλιά του Τριποτσέρη μετά το κόρνερ του Φραγκουλάκη, αποκρούει ο Γιαννακόπουλος

25′ Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Σέντρα Ουσέρο από τα δεξιά της περιοχής, κεφαλιά του Μπαράλες στην καρδιά της άμυνας, η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι

23΄ Πρώτη καλή ευκαιρία στον Άρη στο παιχνίδι. Ο Τάτος εκτέλεσε φάουλ, ο Κύργιας προωθήθηκε αλλά η κεφαλιά του από κοντινή απόσταση κατέληξε λίγο άουτ. Ευκαιρία για τον παίκτη των Θεσσαλονικέων να σκοράρει απέναντι στην πρώην ομάδα του.

22′ Σουτ του Ροζέριο από τον άξονα της μεγάλης περιοχής αλλά ο Κουτσόπουλος απομακρύνει σε κόρνερ

21′ Σουτ του Νιμανί, μπλοκάρει ο τερματοφύλακας του Πανιωνίου

20′ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Κάντζι έκανε συρτό σουτ, ο Λαδάκης σταμάτησε τη μπάλα πάνω στη γραμμή και στη συνέχεια ο Γεωργίου του έκανε επιθετικό φάουλ.

18′ Γκρατσίνι και Ζαραδούκας συνεργάστηκαν ωραία, ο τελευταίος επιχείρησε το σουτ έξω από την περιοχή, αλλά ο Βελλίδης με τα ακροδάχτυλα έδιωξε σε κόρνερ

17′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Πανθρακικό με τον Ζος να παίρνει τη θέση του Σαρακατσάνου που δεν μπορεί να συνεχίσει

17΄ Κίτρινη κάρτα στον Άλβαρεζ.

13′ ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα, 1-0. Ο Κόρμπος πέτυχε το πρώτο τέρμα του Απόλλωνα, μετά από 13 χρόνια απουσίας από την “μεγάλη” κατηγορία. Μετά από εκτέλεση φάουλ από τα δεξιά του Γκουέλα και με την άμυνα του Άρη να μην μπορεί να διώξει σωστά, το κοντινό πλασέ του Κόρμπου έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

13′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα, 1-1. Ο Ουσέρο εύστοχος από τη βούλα του πέναλτι. το ματς στα ίσα

12′ Πέναλτι υπέρ του Αστέρα σε ανατροπή του Βελλίδη στον Ντε Μπλάσις. Ο Γκολκίπερ του ΠΑΣ είδε την κίτρινη κάρτα

11′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ, 0-1. Ο Τσουκαλάς εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι. Στα αριστερά της εστίας η μπάλα, δεξιά ο τερματοφύλακας

10′ Πέναλτι υπέρ του ΠΑΣ. Σέντρα Ντάσιου από τα δεξιά, ο Τσαμπούρης πήδηξε μαζί με τον Τσουκαλά για την κεφαλιά, ο ρέφερι είδε χέρι του αμυντικού του Αστέρα και έδειξε την άσπρη βούλα

7′ Πρώτη επίσκεψη στα καρέ του Άρη για τους γηπεδούχους. Φάουλ από πλάγια δεξιά για τον Απόλλωνα, ο Διούδης απομακρύνει την απευθείας εκτέλεση του Γκουέλα