ΤΕΛΙΚΟ: Απόλλων – Παναθηναϊκός 1-1

ΛΗΞΗ αγώνα

90+3′ Κίτρινη κάρτα στον Τριανταφυλλόπουλο

88′ Κίτρινη κάρτα ο Πράνιτς

88′ Διαμαρτύρεται ο πάγκος του Παναθηναϊκού για πέναλτι στον Μπεργ. Ο διαιτητής Ζαχαριάδης ήταν κοντά στη φάση και έδειξε να συνεχιστεί το ματς

Αρχιζει ξανά το παιχνίδι

Προσωρινή διακοπή στο ματς. Οπαδοί του Παναθηναϊκού πέταξαν μπουκάλια την ώρα που ο Κανακούδης πήγε να εκτελέσει κόρνερ

76′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Κεφαλιά… δυναμίτης του Τσοκάνη μέσα απ’ την περιοχή, ο Κοτσώλης έδιωξε εκπληκτικά!

71′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Κλωναρίδης στη θέση του Λαγού

64′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Ατζαγκούν στη θέση του αρνητικού Αμπέιντ

56′ Εκτέλεση φάουλ του Πράνιτς, ο Μπεργκ με κεφαλιλα έστειλε την μπάλα άουτ

50′ Κίτρινη κάρτα στον Τσοκάνη

47′ ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα, 1-1. Εκτέλεση κόρνερ από τα δεξιά και ο Παντελιάδης, στην πρώτη του επαφή με την μπάλα ισοφάρισε με κεφαλιά για την ομάδα του!!!

Έναρξη δεύτερου μέρους

Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Παντελιάδης στη θέση του Διαμάντη

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στη Ριζούπολη

43′ Σουτ του Φαρινόλα από τον άξονα αλλά η μπάλα πέρασε άουτ

39′ Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Σε ωραία αντεπίθεση του Παναθηναϊκού, ο Μπεργκ γύρισε την μπάλα στην περιοχή για τον αμαρκάριστο Αμπεΐντ, αλλά το σουτ που έκανε ο δεύτερος το μπλόκαρε ο Τζόρβας

35′ Ο Παναθηναϊκός διαχειρίζεται με μεγάλη ευκολία αυτό το 1-0. Ανύπαρκτος επιθετικά ο Απόλλων

28′ Σουτ του Αμπεΐντ εκτός περιοχής, η μπάλα έξω

20′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Τσοκάνης στη θέση του Καμαρά

17′ Κίτρινη κάρτα σε Πετρόπουλο και Κουτρουμπή

13′ Σουτ του Πράνιτς από τα δεξιά της μεγάλης περιοχής αλλά η μπάλα πέρασε άουτ

6′ ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό, 0-1. Σέντρα του Καρέλη από αριστερά, ο Μπεργκ “εκτέλεσε” με σουτ στην κίνηση στο δεύτερο δοκάρι τον Τζόρβα. Ο Σουηδός έφτασε τα 6 γκολ στο πρωτάθλημα

3′ Πρώτη καλή φάση στο ματς για Παναθηναϊκό. Ο Πράνιτς επιχειρησε το σουτ από τον άξονα της μεγάλης περιοχής αλλά ο Τζόρβας απομάκρυνε με γροθιές