ΤΕΛΙΚΑ: Απόλλων-Αστ. Τρίπολης 1-2 – Εργοτέλης- Skoda Ξάνθη 2-2 – ΠΑΣ Γιάννινα-Καλλονή 1-2

ΛΗΞΗ και στα Γιάννενα

ΛΗΞΗ στο παγκρήτιο

90+4′ ΓΚΟΛ για τη Ξάνθη, 2-2. Σέντρα από τον Κάλβο, κεφαλιά από το κέντρο της άμυνας των γηπεδούχων από τον Γούτα η ισοφάριση

στη Ριζούπολη

ΤΕΛΙΚΟ στη Ριζούπολη

90+3′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα, 1-2. Τρομερό σουτ από τον Λούι, με εξωτερικό φάλτσο, λίγο έξω απ’ την μεγάλη περιοχή, η μπάλα στα δίχτυα του Τζόρβα

87′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα, ο Γκοϊάν σε φάση διαρκείας δεν μπόρεσε να σκοράρει από κοντά και οι γηπεδούχοι έδιωξαν στη γραμμή

86′ Απόλλων – Αστέρας: Σουτ του Κάφα, φοβερή επέμβαση του Τζόρβα σε κόρνερ!

83′ Αλλαγή για την Καλλονή, ο Καζάκης στη θέση του Περόνε

81′ ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα, 1-1.

78′ ΓΚΟΛ για την Καλλονή, 1-2.

76′ Αλλαγή για τον Απόλλωνα: Ο Πετρόπουλος αντί του Μίνγκα.

75′ Αλλαγή για τον Ξάνθη. Μέσα ο Γκαρσία, έξω ο Βασιλακάκης

74′ ΠΑΣ – Καλλονή: Απίστευτη ευκαιρία για την Καλλονή. ο Άλβες βρέθηκε απέναντι από τον Βελλίδη έπειτα από κεφαλιά πάσα του Περόνε, όμως ο τερματοφύλακας του ΠΑΣ του είπε “όχι”

69′ Αλλαγή για τον Απόλλωνα: Ο Άμπροουζ κάνει ντεμπούτο στη Σούπερ Λιγκ στη θέση του Λουσέρο

69΄ Αλλαγή για τον Εργοτέλη: Έξω ο Βερπακόφσκις, μέσα ο Διαμαντάκος

68′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Έξω ο Ντε Μπλάσις, μέσα ο Ναβάρο

67′ ΓΚΟΛ για την Καλλονή, 1-1. Με εκτέλεση φάουλ ο Λεοζίνιο έφερε την αναμέτρηση στα ίσα

62΄ Αναγκαστική αλλαγή τερματοφύλακα για τον Εργοτέλη: Αθανασίου έξω, Καβουσάκης μέσα

61′ Απόλλων – Αστέρας: Διπλή ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ντάλμπεργκ και Φαρινόλα με διαδοχικά σουτ δεν μπόρεσαν να νικήσουν τον Μπαντή, που έκανε δύο φοβερές επεμβάσεις.

60′ Απόλλων – Αστέρας: Τρομερή ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Ο Ντάλμπεργκ μετά από σέντρα βρέθηκε στη μικρή περιοχή αλλά κόπηκε σε κόρνερ.

59΄ Αλλαγή για την Ξάνθη: Μάνταλος έξω, Κάλβο μέσα.

57′ ΠΑΣ – Καλλονή:  Μεγάλη ευκαιρία για την Καλλονή. Σουτ του Λεοζίνιο από δεξιά, ο Βελλίδης και πάλι απομάκρυνε εντυπωσιακά.

52′ Αλλαγή για τον ΠΑΣ, ο Χαρίσης αντί του Λίλα

47′ ΠΑΣ – καλλονή: Μακρινή εκτέλεση φάουλ και από πλάγια θέση από τον Ίλιτς , ο Χογκ πετάχτηκε στο “γ” και έδιωξε σε κόρνερ

Δεύτερο ημίχρονο στις τρεις αναμετρήσεις

46’ Αλλαγή για τον ΠΑΣ, ο Κοροβέσης αντί του Σονγκό

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στις τρεις αναμετρήσεις

44′ Εργοτέλης – Ξάνθη: Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Ο Ρομάνο από το ύψος του πέναλτι εξαπολύει δυνατό σουτ, όμως ο Τσέμα διώχνει σε κόρνερ.

43′ Απόλλων – Αστέρας: Πλάγιο από τον Παντελιάδη, πρώτη κεφαλιά ο Δεληζήσης, δεύτερη ο Ντάλμπεργκ από κοντά, φοβερή επέμβαση του Μπαντή σε κόρνερ.

42′ Απολλων – Αστέρας: Ωραίο διαγώνιο σουτ του Μίνγκα μέσα από την περιοχή, η μπάλα ελάχιστα έξω από το δεξί δοκάρι του Μπαντή

39′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα, 0-1. Ωραία αντεπίθεση του Αστέρα, κάθετη πάσα του Ντε Μπλάσις, ο Καράσκο με λόμπα νίκησε τον Τζόρβα.

36′ ΠΑΣ – Καλλονή: Ευκαιρία για την Καλλονή. Ο Λεοζίνιο πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του, αλλά πριν πλασάρει τον Βελλίδη τον έκοψαν

35΄ Εργοτέλης – Ξανθη: Ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Ο Μπαντιμπανγκά, με ωραία ατομική ενέργεια από τα δεξιά, έκανε τη σέντρα στο δεύτερο δοκάρι για τον Βερπακόφσκις όμως η κεφαλιά του Λετονού ήταν άστοχη

28′ Απόλλων – Αστέρας: Μεγάλη ευκαίρια για τον Αστέρα. Ο Ουσέρο γέμισε, στην πλάτη της άμυνα του Απόλλωνα, ο Ντε Μπλάσις έπιασε ένα σουτ στην κίνηση, αλλά ο Τζόρβας έδιωξε εξαιρετικά.

27′ ΠΑΣ – ΚΑλλονή: Ευκαιρία για τους νησιώτες. Πλασέ του Περόνε από το ύψος του πέναλτι, ο Βελλίδης μπλόκαρε

23′ ΓΚΟΛ για την Ξάνθη, 2-1. Μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Γούτας πήρε την πρώτη κεφαλιά και ο Σολάρι -με κοντινή προβολή- μείωσε το σκορ

21′ Απόλλων – Αστέρας: Γύρισμα του Καράσκο επικίνδυνο από αριστερά, δεν βρέθηκε συμπαίκτης του στην πορεία της μπάλας

19′ ΠΑΣ – Καλλονή: ΔΟΚΑΡΙ για τους φιλοξενούμενους. Ο Μαρσέλο βγήκε απέναντι από τον Βελλίδη, αλλά σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια το γυριστό σουτ του Περόνε κατέληξε άουτ

18′ ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη, 2-0. Στην κόντρα κρητική ομάδα, με Μπαντιμπανγκά και Αναστασάκο: Ο πρώτος έδωσε την ασίστ στο δεύτερο, που σημείωσε το δεύτερο γκολ του στο παιχνίδι πάλι σε κενή εστία

10′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ, 1-0. Σέντρα του Ντάσιου από δεξιά, κεφαλιά του Ίλιτς από το ύψος του πέναλτι, ο Χογκ απέκρουσε αρχικά αλλά στη συνέχεια ο Ακόστα πήρε το ριμπάουντ και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

10′ ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη, 1-0.Ο Μπαντιμπανγκά έκανε το σουτ, ο Τσέμα δεν μπόρεσε να μπλοκάρει, ο Βερπακόφσκις είδε ωραία τον ξεμαρκάριστο Αναστασάκο κι ο τελευταίος προ κενής εστίας σκόραρε

8′ Εργοτέλης – Ξάνθη: ΔΟΚΑΡΙ για τους φιλοξενούμενους. Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Σολάρι από κοντά έκανε το σουτ, όμως η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι, προτού οι αμυντικοί του Εργοτέλη απομακρύνουν!