Αστέρας Τρίπολης-Βέροια 3-0

Με εκπληκτικό δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας Τρίπολης πανηγύρισε την 4η συνεχόμενη εντός έδρας νίκη του.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
82′
Κίτρινη κάρτα στον Ορέστες.
81′
Ο Μπεγιόν στη θέση του Κόστλι.
78′
Ο Φραγκουλάκης στη θέση του Ουσέρο.
73′
Ο Καφές έδωσε τη θέση του στον Μενέντες.
69′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ. Ο Περόνε με εξαιρετικό ψηλοκρεμαστέ πλασέ έξω από την περιοχή έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του.
67′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ. Ο Ντε Μπλάσις κατέβασε τη μπάλα μέσα στην περιοχή και με διαγώνιο σουτ σημείωσε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα του Αστέρα.
63′
Ο Καλτσάς στη θέση του Ιωάννου.
60′
Κίτρινη κάρτα στον Καρντάσιο.
57′
Επικίνδυνη σέντρα του Τσαμπούρη, ο Λόπες έκανε το λάθος αλλά δεν το πλήρωσε.
51′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ. Ο Λόπες έκανε άστοχη έξοδο, ο Ντε Μπλάσις σέντραρε και ο Περόνε με κεφαλιά έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους.
Σέντρα στο δεύτερο μέρος.
46′
Ο Καλαντζής στη θέση του Κουρμπέλη.
ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
38′
Ο Καρντάσιο στη θέση του Μπακασέτα.
34′
Ο Ολαϊτάν με το αριστερό προσπάθησε να νικήσει τον Φούλοπ αλλά ο Ούγγρος τερματοφύλακας απέδειξε ότι είναι σε μεγάλη ημέρα.
31′
Μακρινό σουτ του Έβερτον που έφυγε λίγο άουτ.
30′ Κι άλλη μεγάλη ευκαιρία για τη Βέροια.
Ο Καφές με τακουνάκι σημάδεψε εστία αλλά ο Φούλοπ έδιωξε εντυπωσιακά.
27′ Τεράστια ευκαιρία για τη Βέροια.
Ο Ιωάννου βρέθηκε απέναντι στον Φούλοπ αλλά ο τερματοφύλακας του Αστέρα κράτησε το μηδέν.
21′
Μακρινό σουτ του Ουσέρο στην αγκαλιά του Λόπεζ.
17′
Η απάντηση του Αστέρα. Ο Σανκαρέ προσπάθησε να νικήσει τον Λόπεζ αλλά ο πορτιέρο της Βέροιας πρόλαβε και έδιωξε. 16′ Κίτρινη κάρτα στον Καφέ.
13′
Η πρώτη σημαντική ευκαιρία στο ματς. Ο Μπαργκάν εκτέλεσε συρτά το φάουλ και ο Φούλοπ με διπλή προσπάθεια μπλόκαρε.