LIVE: Skoda Ξάνθη-Πανιώνιος 4-0 – Αστ. Τρίπολης-Άρης 1-1 ΛΗΞΗ των δυο αγώνων

ΛΗΞΗ αγώνα στη Ξάνθη
90+1′ Δεύτερη κίτρινη ο Κουρμέλης. με δέκα παίκτες ο Αστέρας
90+ Γκολ του Αραβίδη, αλλά δεν μέτρησε για οφσάιντ

87′ Κλείνει τις αλλαγές του και ο Άρης: Ο Παπαζαχαρίας πέρασε στη θέση του Γιαννιώτα.

85′ Δοκάρι για τον Πανιώνιο. Ο Φορμίκα έκανε τη σέντρα απο αριστερά, ο Εγκον στο 2ο δοκάρι έπιασε την κεφαλιά η μπάλα έσκασε κάτω και χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι…
85′ Ο Διούδης απέκρουσε το πέναλτι του Έγκον!!!
84′ Πέναλτι υπερ του Αστέρα!
83′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Τριάδης στη θέση του Μαρίν
81′ Προσπαθεί για την ανατροπή ο Αστέρας. Δοκάρι για τον Αστέρα με τον Έγκον. Ο Βραζιλιάνος κάνει την κεφαλιά από τη σέντρα του Ντε Μπλάσις, αλλά η μπάλα σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι του Διούδη.
80′ ΓΚΟΛ για την Ξάνθη, 4-0. Ο Βασιλακάκης γύρισε από δεξιά και ο Ονουάτσι αμαρκάριστος και πάλι στη μικρή περιοχή με σουτ έκανε το 4-0
78′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα, 1-1. Ο Καλαντζής πήρε την μπάλα από αριστερά προσπάθησε να κάνει τη σέντρα, η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά και κατέληξε στα δίχτυα του Διούδη
77′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Πλατέλλας στη θέση του Μαρσελίνιο
74′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Όκουε στη θέση του Γουνδουλάκη

71′ Πολύ καλή στιγμή για την Ξάνθη. Ο Μαρίν βρέθηκε σε θέση βολής μέσα στην περιοχή, ο Αυλωνίτης με τάκλιν κατάφερε και έκοψε
67′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Έγκον στη θέση του Γκάμπριελ.
67′ Σουτ του Ναβάρο, η μπάλα κοντράρει και φεύγει μακριά από την εστία του Άρη.
60′ Καλή στιγμή για την Ξάνθη. Κεφαλιά του Ονουάτσι μέσα από τη μικρή περιοχή, η μπάλα μακριά από το αριστερό δοκάρι

59′ Κίτρινη και στον Γουνδουλάκη
59′ Κίτρινη κάρτα στον Μαρίν
56′ Κίτρινη κάρτα στον Κουρμπέλη του Αστέρα

55′ Σέντρα Σπυρόπουλου από δεξιά, ο Βάλας έδιωξε σε κόρνερ προ του Καμπάνταη
52′ Πολύ καλό σουτ του Καζναφέρη απο τα τριάντα μέτρα, η μπάλα λίγο δίπλα απο τα δοκάρια του Φούλοπ
Έναρξη των δυο αγώνων
46′ Δύο αλλαγές για τον Αστέρα... Ο Ντε Μπλάσις στη θέση του Καλαντζή και ο Φραγκουλάκης στη θέση του Καρντόσιο…
46′ Δύο αλλαγές για τον Πανιώνιο. Ο Μενδρινός στη θέση του Σάμαρη και ο Καμπάνταης στη θέση του Ντούνη
45’+3′ Κίτρινη κάρτα ο Καλαντζής

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στην Ξάνθη και στην Τρίπολη

41′ ΓΚΟΛ για την Ξάνθη, 3-0.
38′ ΓΚΟΛ για την Ξάνθη, 2-0. Κόρνερ Μάνταλου από δεξιά, ο

31′ ΓΚΟΛ για την Ξάνθη, 1-0.
26′ Κίτρινη στον Μάνταλο για φάουλ στον Αραβίδη
23′ Κίτρινη κάρτα για τον Τσαμπούρη
23′ ΓΚΟΛ για τον Άρη, 0-1. Ο Γιαννιώτας εκτέλεσε δυνατά στο κέντρο και νίκησε τον Φούλοπ, που παραλίγο να διώξει
22′ Πέναλτι υπέρ του Άρη και κίτρινη κάρτα στον Τσαμπούρη
19′ Ο Διούδης έπεσε με τα πόδια και πρόλαβε τον Γκάμπριελ από το να πλασάρει
14′ Ευκαιρία για τον Αστέρα... Στην κόντρα επίθεση η ομάδα της Τρίπολη έφτασε στην περιοχή του Διούδη, όμως το σουτ του Ναβάρο έφυγε άουτ

14′ Σέντρα σουτ από αριστερά, κεφαλιά Αραβίδη στην κίνηση, η μπάλα στην εξωτερική μεριά των διχτύων
13′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη... Σέντρα του Τριανταφυλλάκου ο Γιαννιώτας από το σημείο του πέναλτι δεν πρόλαβε να σουτάρει απομάκρυναν οι αμυντικοί
10′ Κίτρινη στον Μπέρτο
8′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα να ανοίξει το σκορ. Σέντρα του Ασλανίδη από τα αριστερά, ο Καζναφέρης που είχε προωθηθεί έκανε την προβολή, όμως η μπάλα πέρασε έξω!
7′ Καλή στιγμή για τον Άρη με τη σέντρα του Μαργαρίτη από αριστερά, η μπάλα πέρασε ο Καζναφέρης έκανε την προβολή όμως η μπάλα κατέληξε άουτ
5′ Ο Πανιώνιος έχει την κατοχή στα πρώτα λεπτά
Πρεμιέρα στον πάγκο του Αρη αλλά και στο ελληνικό πρωτάθλημα για τον Ισπανό τεχνικό Αλκαράθ