ΤΕΛΙΚΟ: Βέροια – Παναθηναϊκός 3-0

Μετά την ισοπαλία στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό, το “τριφύλλι” δοκιμάζεται στη Βέροια από την τοπική ομάδα. Παρακολουθήστε LIVE από το NewsIt την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 15η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας

Επανέναρξη και λήξη
Φίλαθλοι του Παναθηναϊκού που βρίσκονται στο πέταλο πίσω από την εστία της Βέροιας, μετακινήθηκαν προς την εξέδρα που βρίσκονται οι φίλοι των γηπεδούχων…
Φίλαθλοι του Παναθηναϊκού μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο και ο διαιτητής διέκοψε το παιχνίδι.
Διακοπή του αγώνα. Επεισόδια στο Δημοτικό Στάδιο της Βέροιας

88′ Αλλαγή για την Βέροια. Ο Κόστλι στη θέση του Ιωάννου
85′ Αλλαγή για την Βέροια. Ο Καλτσάς μπαίνει στη θέση του Ολαϊτάν, με τον τελευταίο να αποθεώνεται
84′ Κίτρινη κάρτα στον Ολαϊτάν.

83′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Μπαρμπαρούσης αντί του Σπυρόπουλου.
81′ Κίτρινη κάρτα σε Σισοκό και Γεωργέα για αψιμαχία.

79′ Κίτρινη κάρτα στον Γεωργίαδη για μαρκάρισμα στον Χουχούμη

76′ Δυνατό σουτ του Σο πίσω από το ημικύκλιο, ο Λόπεζ έδιωξε σε κόρνερ

72′ Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό.  Σουτ του Χουχούμη από πλάγια θέση αριστερά, η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ.

71′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Χουχούμης στη θέση του Μαυρία
67′ Ο Ολαϊτάν έκανε” τα πάντα, “χόρεψε” την άμυνα του Παναθηναϊκού, αλλά το σουτ του από το ύψος της περιοχής πέρασε ελάχιστα άουτ

59′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Σο στη θέση του Χριστοδουλόπουλου

55′ ΓΚΟΛ για την Βέροια, 3-0.
52′ Πολύ ωραία κίνηση του Γκιγιέρμο στο ημικύκλιο, όμως το σουτ που δοκίμασε έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ.
51′ Ο Ολαϊτάν έφυγε στην πλάτη της άμυνας του Παναθηναϊκού αλλά το πλασέ που δοκίμασε από το ημικύκλιο έφυγε άουτ.

49′ Μεγάλη φάση για την Βέροια. Λάθος του Βελάσκες, ο Ολαϊτάν πήρε τη μπάλα μπήκε στην περιοχή από δεξιά, αλλά το πλασέ που δοκίμασε σταμάτησε ο Καρνέζης.
47′ Σέντρα του Σπυρόπουλου από αριστερά, ο Τοτσέ δεν κατάφερε να πλασάρει από κοντά. Ουσιαστικά… η πρώτη καλή φάση για τους φιλοξενούμενους στον αγώνα
Χωρίς αλλαγές Βέροια και Παναθηναϊκός
Έναρξη δεύτερου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

44′ ΓΚΟΛ για την Βέροια, 2-0.
40′ Εκτέλεση κόρνερ του Μπαργκάν από αριστερά, κεφαλιά του Αμαραντίδη, η μπάλα έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Καρνέζη.

34′ Πρόβλημα στην ανάπτυξη του παιχνιδιού αντιμετωπίζει ο Παναθηναϊκός έως τώρα.

24′ Κίτρινη κάρτα στον Μαρίνο

21 λάθη σε 20 λεπτά αγώνα έχουν κάνει οι παίκτες του Ρότσα, γεγονός που αντικατοπτρίζεται και στο σκορ. Καθόλου συγκεντρωμένοι οι “πράσινοι” που μέχρι να γραφτεί αυτή η πρόταση έκαναν ακόμη δύο…

18′ Νέα ευκαιρία για την Βέροια. Σουτ του Μπαργκάν από το ημικύκλιο, η μπάλα έφυγε άουτ.

14′ ΓΚΟΛ για την Βέροια, 1-0. Κάθετη πάσα του Ολαϊτάν, ο Ιωάννου μπήκε στην περιοχή από δεξιά και με πλασέ έστειλε τη μπάλα στην αριστερή γωνία του Καρνέζη.

10′ Χωρίς φάση από τις δύο ομάδες στα πρώτα λεπτά του ματς.

5′ Πιο δραστήρια είναι η Βέροια στο ξεκίνημα του ματς