ΤΕΛΙΚΟ: Ατρόμητος-Κέρκυρα 2-0 – Πανθρακικός-ΠΑΟΚ 1-4

ΛΗΞΗ αγώνα
90+3′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 1-4. Ο Αποστολόπουλος έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Σταφυλίδης πήρε την κεφαλιά από κοντά και έκανε το 4-1

87′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 1-3. Ασίστ στο ντεμπούτο για Κατσουράνη. Σέντρα στον Γιάννου που με κεφαλιά έκανε το 1-3
ΛΗΞΗ στον Ατρόμητο
82΄ Κίτρινη κάρτα στον Κατσικά76′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 1-2.

71′ Σουτ του Ιγκλέσιας απο μακριά, ο Αναστασόπουλος μπλόκαρε την μπάλα…
70′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 1-1. Ο Λάζαρ πέρασε όλη την άμυνα του Πανθρακικού με υπέροχη ενέργεια και έστειλε με πλασέ τη μπάλα στα δίχτυα του Αντίλοβιτς
61′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό ο Λουσέρο σε τετ α τετ δεν μπόρεσε να νικήσει τον Χακόμπο, μετά απο πολύ καλή ενέργεια και πάσα του Παπαδόπουλου
59′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κατσουράνης στη θέση του Ρομπέρ. Ντεμπούτο για τον έλληνα μέσο με τη φανέλα των Θεσσαλονικέων 53′ Ακυρο γκολ για τον ΠΑΟΚ. Ο Σαλπιγγίδης το πέτυχε, όμως ο διαιτητής δέχτηκε την υπόδειξη του βοηθού πως είναι οφ σάιντ. Σωστή απόφαση

53’ Πρώτη καλή στιγμή για την Κέρκυρα. Ο Τσουμάνης μπήκε από τα αριστερά, έκανε τη σέντρα στο δεύτερο δοκάρι όπου ο επερχόμενος Ζουμπουλάκης έπιασε το σουτ στην κίνηση αλλά έστειλε την μπάλα άουτ
Δεύτερο 45λεπτο και στην κομοτηνή
Δεύτερο ημίχρονο στο Περιστέρι

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στην Κομοτηνή
45′ Πολύ καλό σουτ έξω από την περιοχή για τον Λόρενς η μπάλα πέρασε δίπλα απο την εστία του Πανθρακικού
ΗΜΙΧΡΟΝΟ στο Περιστέρι
44’ Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Σουτ του Ταυλαρίδη μέσα από την περιοχή η μπάλα κόντραρε και έφυγε κόρνερ
43′ Ο Αντίλοβιτς απέκρουσε το πέναλτι του Σαλπιγγίδη. Ο Αντίλοβιτς κάνει τη μεγάλη απόκρουση. Ο Σαλπιγγίδης εκτέλεσε το πέναλτι, αλλά ο τερματοφύλακας του Πανθρακικού έπεσε στη δεξιά του γωνία και κατάφερε να αποκρούσει.
40′ Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Αντίλοβιτς στη θέση του Μίνγκα
38′ Πέναλτι υπέρ του ΠΑΟΚ. ο Κουτσόπουλος ανέτρεψε τον Σαλπιγγίδη και είδε την κόκκινη κάρτα. Με δέκα ο Πανθρακικός
Πρώτο γκολ του Ταυλαρίδη στο ελληνικό πρωτάθλημα μετά από 14 χρόνια!
33′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Μουνάφο στη θέση του τραυματία Βαϊρουά
32′ ΓΚΟΛ για τον Πανθρακικό, 1-0. Γύρισμα του Μίγκα από τα δεξιά, ο Κάτσε έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του
31′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, 2-0. Κόρνερ του Επστάιν απο δεξιά, ο Ταυλαρίδης πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι και με γυριστή κεφαλιά πέτυχε το 2-0
26′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, 1-0. Φάουλ του Επστάιν από δεξιά σχεδόν πάνω στη γραμμή του άουτ σαν κοντινό κόρνερ, ο Φυντανίδης πετάχτηκε πιο ψηλά απ όλους και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα
23′: Ο Σουμπίνιο εκτέλεσε απευθείας ένα φάουλ λίγο έξω απ’ την περιοχή, αλλά η μπάλα κόντραρε στο τείχος και έφυγε έξω απ’ το δεξί δοκάρι του Αναστασόπουλου.
20′ Κίτρινη κάρτα στον Μπαϊκαρά
13’ Μαζική άμυνα από την Κέρκυρα που έχει όλους τους παίκτες κάτω από τη μεσαία γραμμή, με τον Ατρόμητο να μην μπορεί να βρει διαδρόμους
12 Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Σαλπιγγίδης βγήκε τετ α τετ με τον Κοτσόπουλο, ωστόσο, το σουτ που επιχείρησε δεν μπόρεσε να νικήσει τον τερματοφύλακα του Πανθρακικού