ΤΕΛΙΚΟ: Καλλιθέα – ΠΑΟΚ 2-0

ΛΗΞΗ αγώνα
85′ Αλλαγή για την Καλλιθέα. Ο Κατσικογιάννης δίνει τη θέση του στον Θεολόγου
84′ Κίτρινη κάρτα στον Μαρουκάκη γιατί έβγαλε τη φανέλα του.
83′ ΓΚΟΛ για την Καλλιθέα, 2-0. Ο Μαρουκάκης πήρε την μπάλα έξω από την περιοχή και παρά την πίεση των αμυντικών καταφέρνει να πλασάρει και να κάνει το 2-0.
81′ Κίτρινη κάρτα στον Σταφυλίδη
79′ ΓΚΟΛ για την Καλλιθέα, 1-0. Ο Ντακόλ ήταν εύστοχος από την βούλα του πέναλτι
78′ Πέναλτι υπέρ της Καλλιθέας και κόκκινη κάρτα στον Βιβιάν. Ο Μαρουκάκης ανατράπηκε από τον Ματέους στην περιοχή και ο διαιτητής έδειξε αμέσως το σημείο του πέναλτι. Παράλληλα ο παίκτης του ΠΑΟΚ βλέπει και την κόκκινη κάρτα. Πέναλτι για την Καλλιθέα.
70′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. O Γιάννου αντικαθιστά τον Αθανασιάδη

63′ Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Κατσουράνης και Γεωργιάδης δίνουν τις θέσεις τους σε Πέλκα και Σαλπιγγίδη αντίστοιχα.
61′ Δεύτερο δοκάρι για τον ΠΑΟΚ. Νέα προσπάθεια του Σταφυλλίδη και πάλι με το δεξί, όμως και πάλι η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι του Μιχελή.
57′ Κίτρινη κάρτα στον Σταύρου
54′ Ο Αποστολόπουλος συνδυάστηκε με τον Λάζαρ και αυτός με τακουνάκι έβγαλε την μπάλα στον Φωτάκη. Ο τελευταίος όμως δεν μπόρεσε να πλασάρει σωστά.50′ ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ.  Ο Σταφυλλίδης έκανε την ατομική προσπάθεια και σούταρε με το δεξί, όμως η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι του Μιχελή.
46′ Μια αλλαγή στην σύνθεση της Καλλιθέας. Ο Χριστοφιλέας δίνει τη θέση του στον Μαρουκάκη.
Έναρξη δεύτερου μέρους
ΗΜΙΧΡΟΝΟ στο “Ελ Πάσο”
45′ Κίτρινη κάρτα στον Κάτσε
40′ Ο Ντακόλ εκτέλεσε απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. Η πρώτη καλή στιγμή για την Καλλιθέα.
38′ Κάθετη του Λάζαρ στον Γεωργιάδη, ο δεύτερος όμως έκανε κακό πλασέ πάνω στον τερματοφύλακα της Καλλιθεάς
33’ Ο Φωτάκης έκανε το συρτό σουτ από μακριά, ο Λάζαρ άλλαξε την πορεία της μπάλας με προβολή, αλλά αυτή κατέληξε στον Μιχελή
28′ Ο Κατσουράνης έκανε την ατομική προσπάθεια, αλλά το σουτ που επιχείρησε έφυγε πάνω από τα δοκάρια του Μιχελή.
25′ Καμία καλή στιγμή για τις δύο ομάδες μέχρι στιγμής, με την Καλλιθέα να προσπαθεί να ισορροπήσει την κατάσταση.
17′ Ο ΠΑΟΚ έχει εγκατασταθεί στα καρέ της Καλλιθέας, όμως η πυκνή διάταξη των αμυντικών των γηπεδούχων, έχει αναγκάσει τους παίκτες του Δώνη να ψάχνουν με γεμίσματα τους επιθετικούς τους.
10′ Ο ΠΑΟΚ έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, προσπαθεί να πιέσει, αλλά ο αγωνιστικός χώρος δεν βοηθά στις επιθετικές του προσπάθειες
8’ Σουτ του Κάτσε, το πρώτο στον αγώνα, η μπάλα βρήκε στον Αρβανίτη και έφυγε κόρνερ
Σε κακή κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος, δεν βοηθάει τις δυο ομάδες…
1′ Έναρξη του αγώνα
Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:
Καλλιθέα: Μιχελής, Φερέιρα, Φαγιέ, Μουσταφίδης, Ατματσίδης, Χριστοφιλέας, Κατσικογιάννης, Σταύρου, Βιγιαρέχο, Αρβανίτης, Ντακόλ
ΠΑΟΚ: Γλύκος, Αποστολόπουλος, Σταφυλίδης, Βιβιάν, Κατσικάς, Κατσουράνης, Λάζαρ, Κάτσε, Φωτάκης, Γεωργιάδης, Αθανασιάδης
Οι δύο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο και πλέον όλα είναι έτοιμα για να ξεκινήσει ο αγώνας.