ΤΕΛΙΚΟ: Πανιώνιος-Λεβαδειακός 2-1 ΤΕΛΙΚΟ: ΑΕΚ – ΟΦΗ 2-1

Η ΑΕΚ  επικράτησε με 2-1 του ΟΦΗ στο ΟΑΚΑ, σε ματς για την 19η αγωνιστική της Σούπερ  Λίγκας.

86′ Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ με τους Βιτώρο και Ροβίθη να  περνάνε στη θέση των Μπανούση και Κουρδάκη.

81′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ, 2-1. Ο Καραλής σέντραρε, ο Αγριμάκης  έχασε την μπάλα από τα χέρια του και ο Παυλής με διπλή προσπάθεια έκανε το
2-1

79′ Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Καραλής στη  θέση του Ρίκκα

ΑΕΚ. Ο Παυλής στη θέση του Φούντα

74′ Αλλαγή για τον  ΟΦΗ. Ο Μπούρμπος στη θέση του Ζορμπά

ΑΕΚ. Ο Κατίδης στη θέση του Γκερέιρο

66′ Κίτρινη κάρτα σε Σόουζα και Κουτρουμπή

56′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ, 1-1.Έπειτα από όμορφη σέντρα του Τσουμάγκα από αριστερά, ο Πετρόπουλος πετάχτηκε στο  πρώτο δοκάρι και (εκμεταλλευόμενος και την κακή έξοδο του Αγριμάκη) ισοφάρισε με  κεφαλιά!

55′ Κίτρινη κάρτα στον  Μπανούση

48′ Καλή ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Κορδέρο έβγαλε μπαλιά στην
πλάτη της άμυνας του ΟΦΗ αλλά ο Πετρόπουλος δεν μπόρεσεί να τελειώσει τη φάση
και έστειλε τη μπάλα ψηλά άουτ.

Έναρξη δεύτερου μέρους

Δυνατή
βροχόπτωση αυτή τη στιγμή στο ΟΑΚΑ

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στο ΟΑΚΑ

40′ ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ, 0-1. Εκτέλεση κόρνερ, ο Κουτρουμπής έχασε
τον Σόουζα, που με καρφωτή κεφαλια άνοιξε το σκορ

Η ΑΕΚ είναι πολύ
καλύτερη του ΟΦΗ, έχει κάνει αρκετές φάσεις, αλλά ακόμη δεν έχει βάλει το
γκολ

30′ Ο Φούντας πήρε την μπάλα εκτός περιοχής, σούταρε αλλά η μπάλα κατέληξε στα χέρια του Αγριμάκη

28′ Μακρινό σουτ του Πετρόπουλου, η μπάλα
πέρασε λίγα μέτρα διπλα από το δεξί δοκάρι του Αγρινάκη

19′
Δεύτερη μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Πετρόπουλος πήρε την
μπάλα εντός περιοχής, ο Γκερέιρο την πήρε στο κατάλληλο σημείο, σούταρε δυνατά
και έστειλε την μπάλα πάνω από το δοκάρι του ΟΦΗ!

16′ Μεγάλη
ευκαιρία για την ΑΕΚ
. Ο Φούντας έκανε την εκπληκτική προσπάθεια από
δεξιά, πέρασε δύο αντιπάλους του, γύρισε την μπάλα προς τον Πετρόπουλο, αλλά η
άμυνα του ΟΦΗ έκοψε την κατάλληλη στιγμή.

10′ Υποψία ευκαιρίας με
Πετρόπουλο, που μετά από μπαλιά του Αρκύδα βγήκε στην πλάτη της άμυνας από
δεξιά, αλλά δεν πρόλαβε να “τσιμπήσει” με το κεφάλι την μπάλα προ του
Αγριμάκη.

7′ Κίτρινη κάρτα στον Βερόν, που έκανε σκληρό μαρκάρισμα στον
Μητρόπουλο

1′ Έναρξη πρώτου μέρους

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:
ΑΕΚ: Κωνσταντόπουλος, Αρκούδας, Τσουμάγκας, Κουτρουμπής, Μπουγαΐδης, Μητρόπουλος, Ρίκκα, Κορδέρο, Γκερέιρο, Φούντας, Πετρόπουλος
ΟΦΗ: Αγριμάκης, Βερόν, Σαρ, Μπανούσης, Μονιάκης, Ζορμπάς, Κουτσιανικούλης, Κουρδάκης, Λαμπρόπουλος, Περογαμβράκης, Σόουζα

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ  – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 2-1

Πανιώνιος επικράτησε εντός έδρας του Λεβαδειακού με 2-1, σε ματς για την 19η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

ΛΗΞΗ αγώνα
90+4′ Κίτρινη στον Περιστερίδη
90’+1′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Μαχαίρας αντί του Νικολακάκη
88′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Καρτσαμπάς στη θέση του Καμπάνταη
87′ Χαμένο τετ α τετ του Μενδρινού που πλασάρει άουτ, μετά από ωραία πάσα του Σάμαρη
85′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Ντε Μπρίτο στη θέση του Χοσέμι
80′ ΓΚΟλ για τον Πανιώνιο, 2-1. Εκτέλεση φάουλ του Σάμαρη από μακριά, ο Κυριακίδης φάνηκε να μπλοκάρει τη μπάλα, η οποία όμως του έφυγε μέσα από τα χέρια, με τον Γουνδουλάκη να το εκμεταλλεύεται και να γράφει το 2-1. Τρομερό λάθος από τον γκολκίπερ του Λεβαδειακού
78′ Απίστευτη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό, με Ροτζέριο! Πέρασε με εκπληκτικό τρόπο δύο αντιπάλους αλλά στη συνέχεια έστειλε τη μπάλα άουτ, μόνος απέναντι στον Περιστερίδη
70′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Στη θέση του Ακόστα, μπαίνει ο Μίλιεβιτς
68′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός αγώνα ο Ντούνης, με τον Μενδρινό να παίρνει τη θέση του.
68′ Προσέχουν αρκετά τα μετόπισθεν και οι δύο ομάδες, με αποτέλεσμα να μην μπορούν να βγάλουν φάσεις
50′ Κίτρινη κάρτα στον Ρομέου του Λεβαδειακού
ΗΜΙΧΡΟΝο στη Νέα Σμύρνη
42′ ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό, 1-1. Κάθετη πάσα του Νικολακάκη για τον Ροτζέριο, ο οποίος με παράλληλη σέντρα από δεξιά βρίσκει τον Βασιλείου που πλασάρει εύστοχα για την ισοφάριση. Το 7ο γκολ του Έλληνα επιθετικού στο πρωτάθλημα
35′ Κίτρινη κάρτα στον Παναγιωτούδη
30′ Κι άλλη κίτρινη κάρτα στον αγώνα, αυτή την φορά στον Κούρντι
Ο Ανδρέας Σάμαρης πέτυχε το πρώτο γκολ στην καριέρα του στη Νέα Σμύρνη με τον Πανιώνιο. Το μοναδικό που είχε ως τώρα ήταν στις 21 Νοεμβρίου 2010, στο Λάρισα – Πανιώνιος 0-1
28′ ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο, 1-0. Ο Κυριακίδης απέκρουσε την εκτέλεση φάουλ του Σάμαρη, στη συνέχεια το σουτ του Παναγιωτούδη σταμάτησε στο δοκάρι του Λεβαδειακού και εν τέλει ο Σάμαρης με δυνατό σουτ εκτός περιοχής έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα των φιλοξενούμενων
25′ Παιχνίδι κέντρου, με τον Λεβαδειακό να έχει την κατοχή στα τελευταία λεπτά και να κυκλοφορεί καλύτερα τη μπάλα
21′ Κίτρινη κάρτα στον Βασιλείου
15′ Κίτρινη κάρτα στον Κοντοχρήστο
14′ Ασταθής επέμβαση από τον Περιστερίδη αλλά δεν μπορεί να το εκμεταλλευθεί ο Βσσιλείου
12′ Δεν πρόλαβε τη σέντρα του Καμπάνταη ο Αραβίδης και η μπάλα πέρασε μπροστά από τον Κυρικαίδη
11′ Κίτρινη κάρτα στον Νικολακάκη
Σύμφωνα με τις πρώτες εκτιμήσεις, ο Πάρις Ανδράλας έχει υποστεί θλάση και δημιουργεί… με το καλημέρα πρόβλημα στον Δημήτρη Ελευθερόπουλο
6′ Αναγκαστική αλλαγή νωρίς-νωρίς για τον Πανιώνιο. Ο Ανδράλας χτύπησε και αφήνει τη θέση του στον Παναγιωτούδη.
5′ Κίτρινη κάρτα στον Ανδράλα για μαρκάρισμα στον Ροτζέριο