ΤΕΛΙΚΟ: Κέρκυρα – Άρης 2-2

Κρίσιμος αγώνας για τη μάχη της παραμονής στην κατηγορία γίνεται στην Κέρκυρα. Παρακολουθήστε LIVE από το NewsIt την εξέλιξη της αναμέτρησης που ρίχνει… αυλαία στη 19η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

90+4′ Κίτρινη στον Μπουκουβάλα

90+2′ Κίτρινη στον Βελλίδη

83′
Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Γιάντσης στη θέση του
Στάμου

80′ ΓΚΟΛ για τον Άρη, 2-2. Ο Τάτος πέρασε στην
περιοχή, έκανε το γύρισμα. Ο Εντερ δεν έδιωξε σωστά, ο Αναστασόπουλος
αιφνιδιάστηκε και ο Καραγιάννης έκανε το 2-2 για τον Αρη, που παίζει με
δέκα.

75′ Κόκκινη κάρτα στον Παπαστεριανό. Με δέκα ο
Άρης

74′ Αποβολή για τον προπονητή της Κέρκυρας, Απόστολο Μάντζιο, λόγω
διαμαρτυρίας

73′ Ο Αθανασίου της Κέερκυρας, μετά από κόντρα με τον Τάτο
δείχνει να έχει χτυπήσει και ζήτησε αλλαγή

65′ Αλλαγή για τον
Άρη
. Ο Τριανταφυλλάκος θα περάσει στη θέση του τραυματία Διαμαντάκου

60′ Δύο αλλαγές για τον Άρη. Ο Ρένια στη θέση του Μαργαρίτηκαι ο Καραγιάννης στη θέση του Γιαννιώτα. Εμφανώς ενοχλημένος, ο Γιαννιώτας και έφυγε απευθείας για τα αποδυτήρια
59′ Πολύ καλή στιγμή για τον Άρη. Εξαιρετική προσπάθεια του Τάτου από τα αριστερά και μπαλιά στον Διαμαντάκο, αλλά ο Αναστασόπουλος τον πρόλαβε!
53′ ΓΚΟΛ για την Κέρκυρα, 2-1. Ο Γκέσιος έκανε την μπαλιά τρύπα στον Κυβελίδη, ο οποίος πρόλαβε στην έξοδο τον Βελλίδη και με προβολή έκανε το 2-1.
53′ Κίτρινη Κάρτα στον Οικονομόπουλο
50′ Σουτ από τον Αγρίτη απέκρουσε ο Βελλίδης
49′ Πρώτη καλή στιγμή στο δεύτερο μέρος για τον Άρη. Ο Διαμαντάκος έπιασε μόνος του την κεφαλιά μέσα στην περιοχή, αλλά έστειλε τη μπάλα να περάσει έξω
Έναρξη δεύτερου μέρους
ΗΜΙΧΡΟΝο στην Κέρκυρα
45′ Καλή στιγμή για την Κέρκυρα. Ο Λεόν έκανε τη σέντρα- σουτ, αλλά ο Βελλίδης μπλόκαρε τη μπάλα
32′ Αγκωνιά στο στηθος -εκτός φάσης- του Τάτου στον Αθανασίου. Οι δύο ήταν συμπαίκτες στον Ατρόμητο εξ ου το γεγονός πως τα βρήκαν αμέσως και δεν είχαμε συνέχεια στο επεισόδιο. Ο παίκτης του Αρη δεν τιμωρήθηκε με κάρτα.
24′ Κίτρινη κάρτα στον Κυβελίδη
24′ ΓΚΟΛ για την Κέρκυρα, 1-1. Ο Στάμου έκανε τη σέντρα σουτ και ο Κυβελίδης με κεφαλιά ισοφάρισε για την Κέρκυρα.
23′ Εξαιρετική απόκρουση του Βελλίδη στο πανέξυπνο σουτ του Λεόν
17′ ΓΚΟΛ για τον Άρη, 0-1. Ο Ζαραδούκας εκτέλεσε το κόρνερ στο δεύτερο δοκάρι και ο Γιαννίτσης με καρφωτή κεφαλιά άνοιξε το σκορ για την ομάδα του.
15′ ΔΟΚΑΡΙ για την Κέρκυρα. Το ψηλοκρεμαστό σουτ του Γκέσιου έξω απ’ την περιοχή και αριστερά βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι του Βελλίδη
13′ Πρώτη φάση στο ματς, για λογαριασμό της Κέρκυρας. Ο Λεόν εκτέλεσε το κόρνερ, ο Έντερ έπιασε την κεφαλιά που κατέληξε στα χέρια του Βελλίδη
11′ Κίτρινη κάρτα στον Τσουμάνη, για σκληρό μαρκάρισμα στον Γιαννιώτα
Χωρίς κάποια αξιόλογη φάση το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα. Πολλά λάθη από τις δυο ομάδες. Πολλά σκληρά μαρκαρίσματα