ΤΕΛΙΚΟ: Παναθηναϊκός – Skoda Ξάνθη 0-1

Ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε από την Skoda Ξάνθη με 1-0 στο ΟΑΚΑ

ΛΗΞΗ αγώνα
88′ Κίτρινη στον Βασιλακάκη

81′ Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη. Από το ύψος του πέναλτι, ο Μάνταλος με προβολή έστειλε τη μπάλα άουτ

77′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Μαρσελίνιο στη θέση του Ονουάτσι

75′ Νέα καλή στιγμή με τον Ζέκα να μην μπορεί να τελειώσει τη φάση

74′ ΔΟΚΑΡΙ για τον Παναθηναϊκό.  Σέντρα του Σισοκό, ο Εσπάρθα έπιασε εκπληκτική κεφαλιά ψαράκι και έστειλε τη μπαλα στο δοκάρι!

71′ Καλή στιγμή για Παναθηναϊκό.  Κεφαλιά του Σο μετά από σέντρα του Εσπάρθα, σε κόρνερ ο Λοντίγκιν

70′ Κίτρινη στον Κομεσίδη

66′ Σουτ του Σεϊταρίδη, η μπάλα λίγο έξω από τα δοκάρια του Λόντιγκιν

64′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Βασιλακάκης στη θέση του Ντάνι

61′ Αλλαγή για την Ξάνθη. ο Σολτάνι στη θέση του Σμιθ

60′ Απευθείας φάουλ του Ντιέ, η μπάλα στην αγκαλιά του Καρνέζη

58′ Κίτρινη κάρτα στον Ντιέ

55′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Φουρλάνος στη θέση του Μαυρία

54′ Σέντρα σουτ του Εσπάρθα, μπλοκάρει πάνω στη γραμμή ο Λοντίγκιν

53′ Πολύ καλή ευκαιρία για την Ξάνθη. Κεφαλιά του Γούτα, μετά από κόρνερ, η μπάλα μόλις άουτ

50′ Ωραίο σουτ του Εσπάρθα, λίγο άουτ η μπαλα.

Έναρξη δεύτερου μέρους

Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Στη θέση του Καζιγιάμα, ο Εσπάρθα

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

41′ ΓΚΟΛ για την Ξάνθη, 0-1. Η Ξάνθη κέρδισε ενα φάουλ έξω από την περιοχή, ο Μάνταλος πάσαρε δίπλα του στον Ντιέ κι αυτός με έναν “κεραυνό” νίκησε τον Καρνέζη από τα 25 μέτρα

39′ Κίτρινη κάρτα στον Σο

35′ Κίτρινη κάρτα στον Μαρίνο

28′ Καλή στιγμή για την Ξάνθη. Ο Ονουάτσι πέρασε από Τριανταφυλλόπουλο και Μαυρία και σούταρε, αλλά η μπάλα κατέληξε έξω από τα δοκάρια.

23′ Κίτρινη κάρτα στον Ονουάτσι. ο διαιτητής αντί να δώσει πέναλτι στον παίκτη της Ξάνθης του έδωσε κάρτα

14′ Ο Ζέκα βγήκε τετ α τετ και πλάσαρε, ο Ο Λοντίγκιν απόκρουσε, στη συνέχεια ο Μαυρίας έκανε τη σέντρα και ο Βιτόλο με σουτ στο πέναλτι, έστειλε ητ μπάλα άουτ.
14′ Η καλύτερη ευκαιρία του ματς από τον Καζιγιάμα, που δεν μπόρεσε να νικήσει τον Λοντίγκιν από κοντά, μετά από σέντρα του Σισοκό
11′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Καζιγιάμα έπιασε το σουτ, η μπαλα πέρασε ελάχιστα εξω απο τα δοκάρια.
Πιέζει ψηλά η Ξάνθη κάτι που κάνει έξαλλο τον Φάμπρι, που φωνάζει στους παίκτες του να ανέβουν στον αγωνιστικό χώρο