ΤΕΛΙΚΑ: Κέρκυρα-ΑΕΚ 0-1 – Πανθρακικός-Λεβαδειακός 3-0

Παρακολουθήστε LIVE από το NewsIt την εξέλιξη των δυο αναμετρήσεων για την 21η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας

Τέλος αγώνων

88′ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Τσούπρος στη θέση του Φούντα

87′ Πολύ καλή ευκαιρία για την Κέρκυρα, ο Λεόν βρήκε τον Γκέσιο στην περιοχή με κάθετη μπαλιά, αλλά ο Κωνσταντόπουλος πρόλαβε και σταμάτησε τον παίκτη της Κέρκυρας

80′ Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Βαϊρουά δίνει τη θέση του στον Καστσελάν

84′ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Κατίδης στη θέση του Γκερέιρο

74′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Καγιεχόν στη θέση του Ρομέου

76′ Σέντρα του Τσοκάνη, ο Λεόν κάνει το βολέ στην κίνηση από το ύψος του πέναλτι, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ

73′ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Τσίτας στη θέση του Φουρτάδο

73′ Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Στάμου στη θέση του Κρητικού

66′ Κίτρινη κάρτα στον Χοσέμι

Στο 59΄ πραγματοποίησε την πρώτη του αλλαγή ο Λεβαδειακός, με τον Μάρτινς να μπαίνει στη θέση του Ακόστα. Στο 64΄ ο Μαχαίρας μπήκε στη θέση του Κόρμπου.

62′ ΓΚΟΛ για τον Πανθρακικό, 3-0. Ο Βαϊρουά έκανει γύρισμα από δεξιά, ο Παπαδόπουλος άφησε στον επερχόμενο Λουσέρο, ο οποίος με πλασέ έκανε το 3-0.

63′ Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Κορδέρο και απονολή. Με δέκα παίκτες η ΑΕΚ

58′ ΓΚΟΛ για τον Πανθρακικό, 2-0. Σουτ του Βαϊρουά στην κίνηση, η μπάλα στο δεξί δοκάρι του Κασμερίδη και στην επαναφορά ο Λουσέρο έκανε το 2-0.

61′ Ο Γκέσιος έκανε μια επικίνδυνη κεφαλιά προ του Κωνσταντόπουλου, αλλά απέκρουσε σωστά ο πορτιέρε της ΑΕΚ

60′ Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Τσοκάνης στη θέση του Ηλιάδη

54′ Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Ο Φούντας από αριστερά έκανε κούρσα, πάσαρε ιδανικά στον Φέτση που ήταν εντελώς μόνος του με τον πορτιέρο της Κέρκυρας αλλά έχασε τον κοντρόλ του, πάσαρε εν συνεχεία στον Φουρτάδο που σούταρε, με την μπάλα άουτ.

Δεύτερο ημίχρονο και στην Κομοτηνή

Έχει καθυστερήσει το δεύτερο ημίχρονο, λόγω αργοπορίας της ενδεκάδας του Πανθρακικού στον αγωνιστικό χώρο!

Έναρξη δεύτερου μέρους στην Κέρκυρα

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

44′ Μακρινό σουτ του Φέτση, η μπάλα έφυγε άουτ

40′ Μεγάλη φάση για την Κέρκυρα. Ο Λεόν εκτέλεσε φάουλ και ο Φέτσης στην προσπάθειά του να διώξει την μπάλα με κεφαλιά την έστειλε προς την εστία του Κωνσταντόπουλου, που έδιωξε σε κόρνερ με υπερένταση

37′ ΓΚΟΛ για τον Πανθρακικό, 1-0. Ο Λουσέρο πάσαρε στον Παπαδόπουλο, που από θέση τετ-α-τετ πλάσαρε εύστοχα κι έφθασε τα 9 γκολ φέτος.

34′ Κίτρινη κάρτα στον Πόι του Λεβαδειακού

33′ Κίτρινη κάρτα στον Κορδέρο. Ο Ισπανός έφτασε τις 7 κίτρινες, κάτι που σημαίνει ότι θα πρέπει να μείνει εκτός από 2 απ’ τα επόμενα 4 παιχνίδια της ΑΕΚ

28′ Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Έξω ο Χρήστου που τραυματίστηκε, μέσα ο Σκλιοπίδης.

28′ Διαγώνιο σουτ του Γιάντση από τη γωνία της περιοχής, εύκολο έργο για τον Κωνσταντόπουλο

24′ Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Γκέσιος στη θέση του Τσουμάνη, ο οποίος αποχώρησε από το παιχνίδι με τράβηγμα στο αριστερό του πόδι

24′ Κίτρινη κάρτα στον Κουτρουμπή

Δεύτερο συνεχόμενο γκολ για τον Γκερέιρο και τρία συνολικά φέτος.

15′ Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Ωραία εναλλαγή της μπάλας από τους “κιτρινόμαυρους” και διαγώνιο σουτ του Φουρτάδο από την περιοχή, απέκρουσε δύσκολα ο Αναστασόπουλος

14΄ Διπλή ευκαιρία για τον Πανθρακικό, η πρώτη στον αγώνα. Η πάσα του Τζάνη από τη δεξιά πλευρά της επίθεσης των γηπεδούχων, βρήκει τον Παπαδόπουλο, όμως αυτός δεν μπόρεσεί να πλασάρει σε πρώτο χρόνο. Ο Τζάνης σέντραρει ξανά, όμως η κεφαλιά του Λουσέρο πέρασε άουτ.

14′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ, 0-1. Ο Γκερέιρο εκτέλεσε εύστοχα το πέλαντι

13′ Πέναλτι υπέρ της ΑΕΚ,. ο Βλάχος έβγαλε τη σέντρα και η μπάλα βρήκε στο χέρι του Έντερ

10′ Ο Λεβαδειακός έχει μία ελαφρά υπεροχή, χωρίς να έχει προκύψει κάποια ευκαιρία ως τώρα για καμία ομάδα.

7′ Μεγάλη φάση για την Κέρκυρα. Σε αντεπίθεση των γηπεδούχων, ο Λεόν γύρισε ωραία από δεξιά την μπάλα, αλλά το απευθείας πλασέ του αμαρκάριστου Κυβελίδη αποκρούστηκε σωτήρια για την ΑΕΚ από τον Κωνσταντόπουλο!

4′ Εκτέλεση φάουλ του Γκερέιρο, ο Μπουγαΐδης έπιασε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πήγε πάνω στον Αναστασόπουλο