ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-1

Ο Ολυμπιακός “δοκιμάζεται” στα Γιάννενα με τον ΠΑΣ, στον πρώτο αγώνα των δυο ομάδων για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

ΛΗΞΗ αγώνα

83′ Κίτρινη κάρτα στον Παπάζογλου.

82′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ιμπαγάσα στη θέση του Αμπντούν.

82′ Δοκάρι για τον Ολυμπιακό! Γύρισμα του Σιόβα μέσα στη μεγάλη περιοχή, με τον Τζεμπούρ να πιάνει την κεφαλιά, αλλά ο Μπαμπανιώτης απέκρουσε και η μπάλα χτύπησε στο αριστερό του δοκάρι.

81′  Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Ιωάννου στη θέση του Αυγενικού.

80′ Μετά το γκολ του Ολυμπιακού έχει πέσει αισθητά ο ρυθμός του παιχνιδιού

74′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. O Τζεμπούρ αντικαθιστά τον Μήτρογλου

70′ Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. O Ιλιτς αντικαθιστά τον Κεϊτά
67′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. O Σιόβας αντικαθιστά τον Φετφατζίδη
58′ Σουτ του Φετφατζίδη έξω απο την περιοχή, η μπάλα κόντραρε σε σώμα αμυντικού και έφυγε άουτ
55′ Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. O Ντε Βινσέντι αντικαθιστά τον Γεωργίου
53′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό, 0-1. Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ απ’ τον Τζαμέλ Αμπντούν, η μπάλα στα δίχτυα
47′ Οι Γιαννιώτες διαμαρτυρήθηκαν για ανατροπή του Γεωργίου στη μεγάλη περιοχή. Δεν φάνηκε να υπάρχει κάτι
Έναρξη δεύτερου μέρους
ΗΜΙΧΡΟΝΟ
42′ Κίτρινη Κάρτα στον Βίλα
36′ Κίτρινη κάρτα στον Γεωργίου
32′ Κίτρινη κάρτα στον Λίλα
30′ Πρώτη επιθετική ενέργεια για τον ΠΑΣ. Σέντρα του Αυγενικού για το κεφάλι του Λίλα, ο οποίος έστειλε την μπάλα άουτ.
24′ Πέναλτι ζήτησε ο Μανιάτης σε κράτημα του Λίλα, με τον διαιτητή να δείχνει να συνεχιστεί το παιχνίδι
19′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό.  Εντυπωσιακή ενέργεια του Μήτρογλου από αριστερά απέφυγε έναν αντίπαλο έκανε και στην σέντρα, αλλά ο Μανωλάς με κεφαλιά έστειλε την μπάλα άουτ.
16′ Μέχρι στιγμής 60% η κατοχή της μπάλας για τον Ολυμπιακό και 40% για τον ΠΑΣ Γιάννινα
13′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ύστερα από γέμισμα του Μανιάτη η μπάλα έφτασε στον Μήτρογλου ο οποίος σούταρε με τη μία αλλά ο Μπαμπανιώτης απέκρουσε
12′ Πρώτη καλή ευκαιρία στο παιχνίδι, για τον Ολυμπιακό. Ο Μήτρογλου μπήκε στην περιοχή μετά την πάσα του Φετφατζίδη το σουτ που έκανε όμως πέρασε άουτ
7′ Καλός ρυθμός και από τις δυο ομάδες, παρά την κακή κατάσταση του αγωνιστικού χώρου, με τον Ολυμπιακό  να πιέζει από τα πρώτα λεπτά. Οι Γιαννιώτες απ’ την μεριά τους θέλουν να “χτυπήσουν” στις αντεπιθέσεις
6′ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Αμπντούν έσκαψε την μπάλα στην περιοχή του ΠΑΣ εκεί που ήταν ο Μήτρογλου (στο σημείο του πέναλτι), που σκόνταψε και έχασε τη μπάλα.
1′ Έναρξη του αγώνα Οι συνθέσεις:
ΠΑΣ Γιάννινα: Μπαμπανιώτης, Αυγενικού, Λίλα, Ρουμπουκάλο, Κεϊτά, Μιχαήλ, Ντάσιος, Μπέριος, Γεωργίου, Βίλα, Τζημόπουλος.
Στον πάγκο του ΠΑΣ Γιάννινα είναι οι Μπακολάς, Οικονόμου, Ιλιτς, Κολοβέτσιος, Νικλητσιώτης, Ντε Βισέντι, Ιωάννου.
Ολυμπιακός: Κάρολ, Παπάζογλου, Μανωλά, Κοντρέρας, Χολέβας, Φέισα, Μανιάτης, Γκρέκο, Αμπντούν, Φετφατζίδης, Μήτρογλου Στον πάγκο του Ολυμπιακού βρίσκονται οι Μέγερι, Ιμπαγάσα, Τζιμπούρ, Παπαδόπουλος, Σιόβας, Βέργος, Βούρος.
Εκτός αποστολής βρίσκεται ο Πάουλο Μασάντο.
Στις κερκίδες βρίσκονται περίπου 5.000 θεατές, ανάμεσα στους οποίους είναι 400 φίλοι των “ερυθρόλευκων”.