ΤΕΛΙΚΑ: Κέρκυρα-Πλατανιάς 2-1 – Πανθρακικός-Ατρόμητος 0-1

ΛΗΞΗ και στη Κομοτηνη

ΤΕΛΙΚΟ στην Κέρκυρα

90+1′ Μεγάλη ευκαιρία για Πανθρακικό. Ο κεφαλιά του Μίνγκα, έφυγει κόρνερ, μετά από επέμβαση του Ράντμαν.

89′ Σουτ του Παπαδόπουλου, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Ράντμαν

87′ Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Κυβελίδης αφήνει την θέση του στον Πετρούση

86′ Κίτρινη κάρτα στον Σαρακατσάνο

83′ Κίτρινη κάρτα στον Ιγκλέσιας

82′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Σουμπίνιο στη θέση του Ουντότζι.

82′ Διπλό ΔΟΚΑΡΙ για την Κέρκυρα. Ο Λεόν έκανε το ψιλοκρεμαστό σουτ, η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι και στο ριμπάουντ ο Γκέσιος εξ’ επαφής την έστειλε και πάλι στο οριζόντιο δοκάρι του Πλατανιά

79′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Ναπολεόνι θα πάρει τη θέση του Μπρίτο

78′ Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Λουσέρο δίνει τη θέση του στον Κοντογουλίδη.

78′ Κίτρινη κάρτα στον Κανακούδη

76′ Κίτρινη κάρτα στον Ταυλαρίδη

77′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά. Ο Κανακούδης σέντραρε από τα αριστερά, η μπάλα κόντραρε σε σώματα, έφτασε στον Αναστασάκο, όμως το γυριστό του σουτ, έφυγε ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι της Κέρκυρας

72′ Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Αγρίτης στη θέση του Γιάντση

70′ ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά, 2-1. Στην πρώτη του επαφή με την μπάλα ο Μπέλιτς σημειώνει ένα εξαιρετικό γκολ με σουτ από πλάγια δεξιά της περιοχής της Κέρκυρας.

69′ Η Κέρκυρα βγήκε πολύ ωραία στην αντεπίθεση, όμως ο Γιάνιτσης κι ενώ έβγαινε τετ-α-τετ με τον Κηπουρό καθυστέρησε πολύ κι έχασε την ευκαιρία να φανεί απειλητικός.

68΄ Κλείνει τις αλλαγές ο Πλατανιάς. Μιρτσέτα έξω, Μπέλιτς μέσα.

67′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Ιγκλέσιας στη θέση του Επστάιν

66′ Αλλαγές για τον Πανθρακικό. Ο Καστσελάν στη θέση του Λαδάκη και ο Μίνγκας στη θέση του Τζάνη.

54′ Σέντρα του Τζάνη από δεξιά, γυριστό σουτ του Βαϊρουά από το ύψος του πέναλτι, ο Ράντμαν απομάκρυνε εντυπωσιακά σε κόρνερ.

54΄ Σουτ από πλάγια θέση του Κυβελίδη, απέκρουσε ο Κηπουρός.

52′ Ωραία προσπάθεια του Βαϊρουά, μπήκε στην περιοχή, όμως το σουτ που δοκίμασε έδιωξε με τα πόδια ο Ράντμαν.

46′ ΔΟΚΑΡΙ για το Ατρόμητο.

Δεύτερο ημίχρονο και στην Κομοτηνή

Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου στην Κέρκυρα

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στις συο αναμετρήσεις

45΄+1΄ Καλή ευκαιρία για Πλατανιά, αλλά το πλασέ του Αναστασάκου εντός περιοχής πέρασε ελάχιστα άουτ

40′ Καλή στιγμή για Πανθρακικό. Σέντρα από τον Λαδάκη, ο παπαδόπουλος έπιασε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πήγε πάνω στον Ράντμαν

38′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, 0-1. Εκτέλεση κόρνερ του Μπρίτο από αριστερά, ο Ταυλαρίδης πήρε την πρώτη κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, ο Φυτανίδης τη δεύτερη, η μπάλα στρώθηκε στον Μάντζιο και εκείνος με γυριστό σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής έκανε το 1-0 για τους Περιστεριώτες.

36′ ΓΚΟΛ για την Κέρκυρα, 2-0. Σέντρα του Λεόν από αριστερά, πάλι ο Κυβελίδης με κεφαλιά βρήκε δίχτυ

26′ Καλή ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Σέντρα του Εμπστάιν από αριστερά, ο Μάντζιος έπιασε το σουτ στο δεύτερο δοκάρι και ο Βρονταράς με δυσκολία απομάκρυνε.

25΄ Κίτρινη κάρτα στον Τετέ

19′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά. Ο Αναστασάκος με ατομική προσπάθεια μπήκε στην περιοχή της Κέρκυρας, έκανε το πλασέ, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Αναστασόπουλου

17′ Σέντρα του Εμπστάιν από δεξιά, κεφαλιά του Ταυλαρίδη από το ύψος του πέναλτι, ο Βρονταράς εντυπωσιακά απομάκρυνε σε κόρνερ.

16΄ Αναγκαστική αλλαγή και για τον Πλατανιά. Αποχωρεί ο τραυματίας Μαραγκουδάκης, μπαίνει στη θέση του Αργυρόπουλος

15΄ Πρώτη αλλαγή για την Κέρκυρα, αναγκαστική. Βγαίνει ο Μπουκουβάλας, μπαίνει ο Αθανασίου

8′ Γύρισμα του Λουσέρο από δεξιά, ο Τζάνης δοκίμασε σουτ από πλάγια θέση και μέσα στην περιοχή, όμως η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ.

3′ ΓΚΟΛ για την Κέρκυρα, 1-0. Σέντρα του Ηλιάδη από δεξιά, ο Κυβελίδης με κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι άνοιξε το σκορ