ΤΕΛΙΚΟ: ΠΑΣ Γιάννινα – Αστέρας Τρίπολης 1-2

Ο ΠΑΣ Γιάννινα υποδέχεται τον Αστέρα Τρίπολης, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Παρακολουθήστε LIVE από το NewsIt την αναμέτρηση από τα Ιωάννινα

ΛΗΞΗ αγώνα

Διακοπή τώρα αφού χτύπησε στο πρόσωπο ο Άλβαρεζ από προβολή
του Σανκαρέ κατά λάθος

87′ Ο Γιάκος παίρνει τη θέση του Γεωργίου κλείνοντας τις αλλαγές του ΠΑΣ
81′ Πολύ καλή στιγμή για τον ΠΑΣ. Σουτ του Ντε Βινσέντι που είχε αρκετό χώρο για να ζυγίσει καλύτερα το σουτ του που έφυγε άουτ
Επιτίθεται συνεχώς ο ΠΑΣ Γιάννινα, χωρίς αποτέλεσμα όμως
76′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Γιαλούσης στη θέση του Πιπίνη
69′ Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Κεϊτά δίνει τη θέση του στον Ντάσιο.
60′ Κίτρινη κάρτα στον Βίλα
58′ Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Βίλα θα πάρει τη θέση του Κοροβέση
50′ Δεύτερη αναγκαστική αλλαλή για τον Σάκη Τσιώλη, αφού ο Ράγιος δεν μπορεί να συνεχίσει και θα αντικατασταθεί από τον Ουσέρο
48′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα, 1-2. Ο Λέντσε πήρε ωραία πάσα από τον Ντε Μπλάσις και με πολύ όμορφο πλασέ έκανε το 2-1 για τον Αστέρα.
Ξεκίνημα δεύτερου ημιχρόνου
ΗΜΙΧΡΟΝΟ στα Ιωάννινα
42′ Κίτρινη κάρτα τον Πιπίνη
35′ ΔΟΚΑΡΙ για τον Αστέρα. Υπέροχο φαλτσαριστό σουτ του Κάφα, η μπάλα χτύπησε το οριζόντιο δοκάρι του Μπαμπανιώτη και κατέληξε άουτ
26′ Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΣ από τον Κοροβέση. Ο παίκτης των γηπαιδούχων έπιασε το σουτ ολομόναχος μετά τη σέντρα του Γεωργίου αλλά έστειλε τη μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Φούλοπ
24′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ, 1-1. Ο Κοροβέσης με ωραίο σουτ από δεξιά μέσα από την περιοχή, νίκησε τον Φούλοπ
19′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα Τρίπολης, 0-1. Ο Λέντσε εκμεταλλεύεται τις κόντρες μετά το σουτ που έγινε προς την εστία και με προβολή από κοντά άνοιξε το σκορ
16′ Ακυρώθηκε γκολ του Αστέρα. Σκόραρει με κεφαλιά ο Λένσε, αλλά το γκολ ακυρώθηκε εξαιτίας επιθετικού φάουλ του Ντε Μπλάσις. Το ριπλέι δεν δείχνει να δικαιώνει τον διαιτητή.
9′ Πρώτη καλή στιγμή για τον ΠΑΣ, με τον Κολοβέτσιο να πιάνει την κεφαλιά μετά τη σέντρα του Ντε Βινσέντι, στέλνοντας τη μπάλα άουτ
8′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Αστέρα, αφού ο Φορμίκα δεν μπόρει να συνεχίσει και τη θέση του παίρνει ο Φορμίκα
Πρόβλημα φαίνεται να αντιμετωπίζει ο Φορμίκα που είναι πεσμένος στο χορτάρι και πιάνει το αριστερό του πόδι
5′ Ο ΠΑΣ έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων σε αυτά τα πρώτα λεπτά
3′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντε Βινσέντι, η μπάλα έφυγε λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Φούλοπ.