LIVE: Βέροια – Άρης 3-1

Παρακολουθήστε το κρίσιμο ματς για την παραμονή στη Σούπερ Λίγκα μεταξύ της Βέροιας και του Άρη που ρίχνει την αυλαία της 24ης αγωνιστικής.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Συνεχίζεται το ματς.

Ο Ολαϊτάν δεν θα επιστρέψει λόγω του τραυματισμού του στα κάγκελα, στην προσπάθεια του να ξεφύγει από τον κόσμο. Όλοι θέλουν να τελειώσει το ματς.

Οι παίκτες έχουν γυρίσει στο γήπεδο.

Ο Παππάς θα επιστρέψει για να ολοκληρωθεί το ματς. Οι φίλαθλοι του Άρη έχουν αποχωρήσει από το γήπεδο.

Στην προσπάθεια του να ξεφύγει από τον κόσμο ο Ολαϊτάν έχει τραυματιστεί.

Το ματς δεν έχει τελειώσει, οι αστυνομικές δυνάμεις βγάζουν τον κόσμο από το γήπεδο.

Μαζική είσοδος οπαδών του Άρη στον αγωνιστικό χώρο με τους παίκτες να αποχωρούν στα αποδυτήρια.

96′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΕΡΟΙΑ. Ο Ολαϊτάν με εξαιρετικό διαγώνιο σουτ σφραγίζει τη νίκη των γηπεδούχων.

95′ Ο Μπερτέν στη θέση του Γεωργιάδη.

5 λεπτά είναι οι καθυστερήσεις. Ο Καλτσάς είδε την κίτρινη κάρτα για τον πανηγυρισμό του.

92′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΕΡΟΙΑ. Ο Καλτσάς από κοντά μετά την απόκρουση του Διούδη δίνει προβάδισμα στην ομάδα του.

90′ Ο Τριανταφυλλάκος στη θέση του Τάτου.

87′ Κίτρινη κάρτα στον Πουλίδο.

Το ματς συνεχίζεται.

Επιστρέφουν οι διαιτητές.

Ο Παππάς αποχωρεί στα αποδυτήρια. Ένταση στη φισούνα.

Νέα διακοπή στο ματς αφού φίλοι του Άρη άφησαν τις εξέδρες και μπήκαν στο ταρτάν.

80′ Ο Τσουκάνης στη θέση του Διαμαντάκου.

65′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΕΡΟΙΑ. Ο Καλτσάς που είχε μπει πριν από 4 λεπτά έκανε το σουτ η μπάλα κόντραρε στον Πουλίδο και κατέληξε στην εστία του Διούδη.

61′ Ο Καλτσάς στη θέση του Μπαργκάν.

58′ Κίτρινη κάρτα στον Κόστλι.

55′ Κίτρινη κάρτα στον Κοέλιο.

Το ματς συνεχίζεται κανονικά.

Το ματς έχει διακοπεί προσωρινά.

49′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ. Ο Αγγελούδης με σουτ μέσα από την περιοχή σκόραρε και έβαλε φωτιά στην εξέδρα. Ο κόσμος μπήκε στο γήπεδο για να πανηγυρίσει και ο Παππάς φωνάζει τους παίκτες προς την πλευρά του, μέχρι να φύγουν οι φίλαθλοι.

48′ Ωραία προσπάθεια του Ολαϊτάν που έφτασε απέναντι από τον Διούδη αλλά δεν έπιασε όπως ήθελε το σουτ και έχασε την ευκαιρία.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

45+1′ Ο Γεωργιάδης έκανε ένα πολύ επικίνδυνο μαρκάρισμα στον Γιαννιώτα και ο Παππάς του έδειξε την κίτρινη κάρτα.

41′ Ένταση μεταξύ των παικτών διότι ο Γιαννιώτας τήρησε το fair play στέλνοντας τη μπάλα πλάγια κοντά στην περιοχή της Βέροιας κάτι που ενόχλησε τους γηπεδούχους.

38′ Μεγάλη ευκαιρία για την Βέροια. Ο Μπαργκάν έπιασε το σουτ στην κίνηση αλλά η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.

38′ Κίτρινη κάρτα στον Τάτο.

32′ Ο Παπαστεριανός έπιασε το σουτ μέσα από την περιοχή αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

31′ Κίτρινη κάρτα στον Μπάρμπα.

27′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Άρη. Ο Αγγελούδης στη θέση του τραυματία Ψυχογιού.

23′ Κίτρινη κάρτα στον Παπαστεριανό.

18′ Μεγάλη ευκαιρία για τη Βέροια. Μετά το κόρνερ ο Κόστλι έκανε το σουτ αλλά και πάλι ο Διούδης απέκρουσε, ενώ ο Μπάρμπας στην επαναφορά έκανε αδύναμο πλασέ.

17′ Η πρώτη σημαντική ευκαιρία του αγώνα. Ο Ολαϊτάν έκανε το σουτ αλλά ο Διούδης αντέδρασε σωστά και έδιωξε σε κόρνερ.

10′ Κίτρινη κάρτα στον Γιαννιώτα. Πολύ δυνατό το ματς ως τώρα, ενδεικτικό της κρισιμότητας.

5′ Κίτρινη κάρτα στον Πέρεθ

Σέντρα στον αγώνα

Οι ομάδες και οι διαιτητές ετοιμάζονται να βγουν στον αγωνιστικό χώρο με καθυστέρηση 12 λεπτών.

Εντυπωσιακή η παρουσία των φίλων του Άρη στο γήπεδο της Βέροιας.

Το ματς δεν θα ξεκινήσει αν δεν απομακρυνθούν οι φίλαθλοι που βρίσκονται μεταξύ του αγωνιστικού χώρου και των εξεδρών.

Βέροια (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Λόπεθ, Γεωργιάδης, Ορέστες, Αμαραντίδης, Μπάρμπας, Καλογέρης, Πέρεθ, Ολαϊτάν, Γεωργέας, Μπαργκάν, Κόστλι.

Άρης (Γιάννης Μιχαλήτσος): Διούδης, Παπαζαχαρίας, Καζναφέρης, Τάτος, Παπαστεριανός, Πουλίδο, Γιαννιώτας, Ζαραδούκας, Διαμαντάκος, Ψυχογιός, Πράτα Κοέλιο.