ΤΕΛΙΚΟ: Ξάνθη – ΠΑΣ Γιάννινα 0-1

ΤΈΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

88′ Καλή στιγμή για την Ξάνθη. Ο Ράνος έκανε το δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή, όμως τελευταία στιγμή η μπάλα κόντραρε στον Κοροβέση και απομακρύνθηκε

85′ Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Ντάσιος στη θέση του Ντε Βινσέντι

83′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Ράνος στη θέση του Βασιλακάκη

81′ Κίτρινη κάρτα στον Κεϊτά

76′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Σμιθ στη θέση του Μαρσελίνιο

73′ Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΣ. Στην θέση του Ίλιτς μπαίνει ο Κεϊτά, ενώ σε αυτή του Βίλα περνά ο Γεωργίου

69′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ, 0-1.

64′ Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη. Ατομική ενέργεια του Μαρσελίνιο και πλασέ μέσα απ’ την περιοχη και δεξιά, ο Ταμπάσης έπεσε και έδιωξε με δυσκολία σε κόρνερ

61′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Ονουάτσι στη θέση του Σολτάνι

57′ Δυνατό σουτ από τον Λίλα, η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Λοντίγκιν

49′ Ο Μαρσελίνιο από πολύ κοντά δεν μπόρεσε να νικήσει τον Ταμπάση που απέκρουσε με τα πόδια.

Έναρξη δεύτερου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Έπεσε ο ρυθμός του αγώνα…

30′ Κίτρινη κάρτα στον Βασιλακάκη

27′ Πολυ καλή στιγμή για την Ξάνθη. ο Ντιέ εκτέλεσε το φάουλ, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Ταμπάση, που είχε πέσει προς τα εκεί

26′ Κίτρινη κάρτα στον Τζημόπουλο. Φάουλ σε πολυ καλή θέση για την Ξάνθη

21′ Κίτρινη κάρτα στον Τσουκαλά

21′ Κοντά στο γκολ η Ξάνθη. Ο Μαρσελίνιο ξεπέρασε τον προσωπικό του αντίπαλο, μπήκε από τα αριστερά έκανε το δυνατό σουτ, όμως η μπάλα έφυγε ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια του ΠΑΣ

16′ Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ. Κόρνερ του Ντε Βινσέντι, ο Λίλα έπιασε την σκαστή κεφαλιά, αλλά ο Λοντίγκιν έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ.

14′ Καλή στιγμή για την Ξάνθη. O Μαρίν έκανε την σέντρα από δεξιά, όμως προτού ο Σολτάνι σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα του ΠΑΣ, ήρθε ο Πάντος κι απομάκρυνε σε κόρνερ

Το σημερινό είναι το 200ό παιχνίδι του Μαρίνου Ουζουνίδη ως προπονητής.

10′ Χωρίς κάτι αξιόλογο μέχρι στιγμής

Έναρξη του αγώνα

Ξάνθη (Μαρίνος Ουζουνίδης): Λοντίγκιν, Γούτας, Μουκουάνα, Βασιλακάκης, Μάνταλος, Ντιέ, Μαρίν, Μαρσελίνιο, Σολτάνι, Ντάνι, Μπέρτος.

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Χριστόπουλος): Ταμπάσης, Πάντος, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Γεωργίου, Λίλα, Τσουκαλάς, Κολοβέτσιος, Κοροβέσης, Ντε Βινσέντι, Ίλιτς.