ΤΕΛΙΚΟ: Λεβαδειακός – ΑΕΚ 0-0- ΤΕΛΙΚΟ: Βέροια – Κέρκυρα 2-0

ΤΕΛΙΚΟ: ΒΕΡΟΙΑ – ΚΕΡΚΥΡΑ 2-0

ΛΗΞΗ αγώνα

95΄Τρίτη αποβολή… Σειρά του Γεωργιάδη της Βέροιας που όπως και οι Βενέτης, Γεωργέας, παίρνει επίτηδες δεύτερη κίτρινη και φεύγει από το ματς

94΄Το ίδιο συμβαίνει και με τον Βενέτη που βλέπει δεύτερη κίτρινη και αποχωρεί

93΄Δεύτερη κίτρινη κάρτα για τον Γεωργέα. Την επιδιώκει και την βλέπει και έτσι θα χάσει ένα ματς μόνο

90+ 3΄Κίτρινη κάρτα στον Ηλιάδη για φάουλ στον Γεωργέα

90+1′ ΓΚΟΛ για την Βέροια, 2-0. η Κέρκυρα είχε βγει… μπροστά, ο Ολαϊτάν πήρε την μπαλιά από τον Μπερτέν, πέρασε και τον Αναστασόπουλο και πλάσαρε για το 2-0

89΄ Αλλαγή για τη Βέροια. Μπερτέν μέσα-έξω ο Κόστλι.

86΄Χαμένη ευκαιρία για την Βέροια. Ο Καλτσάς έκανε το γύρισμα από δεξιά, απομακρύνθηκε η μπάλα και ο Πέρες πήρε το… ριμπάουντ στο σημείο του πέναλτι αλλά το σουτ που δοκίμασε δεν ήταν εύστοχο

82΄Κίτρινη κάρτα στον Λόπες

81΄ Αλλαγή για την Κέρκυρα Γιάντσης μέσα, έξω ο Αθανασίου

77′ ΓΚΟΛ για την Βέροια, 1-0. Ο Κόστλι ευστόχησε από την άσπρη βούλα

74′ Πέναλτι για την Βέροια και αποβολή για τον Στάμου. Με δέκα παίκτες η Κέρκυρα

70΄ Μεγάλη ευκαιρία για τη Βέροια, αλλά το γύρισμα του Ολαϊτάν από τα δεξιά της περιοχής της Κέρκυρας δεν βρήκε αποδέκτη

68′ ΔΟΚΑΡΙ για την Κέρκυρα. Σέντρα-σουτ του Αγρίτη, η μπάλα απομακρύνθηκε από το δοκάρι του Αναστασόπουλου

67′ Πρώτη αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Κυβελίδης πέρασε στη θέση του Τσοκάνη.

56′ Δοκάρι για την Βέροια. Σουτ του Ολαϊτάν μέσα απ’ την περιοχή, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Αναστασόπουλου

54′ Κίτρινη κάρτα στον Μπουκουβάλα

48′ Χαμένη ευκαιρία για την Βέροια! Παράλληλο γύρισμα από αριστερά για τον Κόστλι που έπιασε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ

Έναρξη δεύτερου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

43′ Κίτρινη κάρτα στον Βενέτη

36΄ Κίτρινη κάρτα στον Τζημογιάννη

36′ Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την Βέροια! Κακή η έξοδος του γκολκίπερ των φιλοξενούμενων, ο Κόστλι βρέθηκε σε κενή εστία σχεδόν αλλά έκανε “τσαφ” αντί για σουτ.28′ Γεωργιάδης και Στάμου παρατηρούνται με κίτρινη κάρτα

26′ Κίτρινη κάρτα στον Αγρίτη

23′ Κίτρινη κάρτα στον Γεωργέα

16′ Καλή στιγμή για την Βέροια! Ο Γεωργιάδης εκτέλεσε το φάουλ, ο Ορέστες “πετάχτηκε” στο δεύτερο δοκάρι, αλλά αφύλακτος στην περιοχή δεν μπόρεσε να κάνει την προβολή.

9΄ Πρώτη σημαντική ευκαιρία για την Κέρκυρα. Σουτ του Αγρίτη, η μπάλα πέρασε άουτ

Η Βέροια πιέζει, έχει ήδη κερδίσει τέσσερα κόρνερ, αλλά ακόμη ουσιαστική ευκαιρία δεν έχει δημιουργήσει

Έναρξη του αγώνα

Οι συνθέσεις:

Βέροια
: Λόπεθ, Γεωργιάδης, Ορέστες, Αμαραντίδης, Τζημογιάννης, Καλογέρης, Γκιγέρμο Πέρεθ, Ολαϊτάν, Γεωργέας, Ιωάννου, Κόστλι

Κέρκυρα: Αναστασόπουλος, Μπουκουβάλας, Βενέτης, Έντερ, Τσουμάνης, Τσοκάνης, Αθανασίου, Αγρίτης, Στάμου, Λεόν, Γκέσιος

\

ΤΕΛΙΚΟ: ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΑΕΚ 0-0

ΛΗΞΗ

90+4′ Δεύτερη κίτρινη και αποβολή στον Χοσέμι

90+4′ Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Φούντα και αποβολή

90+3′ Κίτρινη κάρτα στον Μητρόπουλο

90+1′ Κίτρινη κάστα στον Κόρμπο

90′ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Φουρτάδο στη θέση του Ρίκκα

88′ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Σταματής στη θέση του Πετρόπουλου

83′ Κίτρινη κάρτα στο Μουλόπουλο

82′ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Φέτσης στη θέση του Ανάκογλου

76′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Καγιεχον στη θέση του Ροτζέριο

71′ Εκτέλεση φάουλ του Ρίκκα, ο Κουτρουμπής έπιασε την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω απ’ τα δοκάρια του Κυριακίδη

61′ Κίτρινη κάρτα στον Τσουκαλά

Ένταση στο ματς μετα το δυνατό μαρκάρισμα του Βασιλείου στον Τσουκαλά

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

40′ Μετά από ωραίο συνδυασμό των παικτών της ΑΕΚ, ο Πετρόπουλος σούταρε από καλή θέση -στο ύψος της περιοχής- αλλά η μπάλα κόντραρε στον Χοσέμι κι έφυγε κόρνερ

37′ Κίτρινη κάρτα στον Κορδέρο

29′ Κίτρινη κάρτα στον Φούντα

25′ Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Ανάκογλου εκτέλεσε απευθείας το φάουλ, αλλά ο Κυριακίδης πετάχτηκε στο αριστερό του “γ” και απέκρουσε εντυπωσιακά

23′ Κίτρινη κάρτα στον Χοσέμι, που ανέτρεψε τον Πετρόπουλο για να μην μπει μόνος του από δεξιά στην περιοχή!

20′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Μετά από λάθος του Μπουγαΐδη και πάσα του Πόι που κόντραρε, ο Βασιλείου σούταρε από θέση μέσα στην περιοχή και δεξιά, αλλά η μπάλα έφυγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι!

16′ ΔΟΚΑΡΙ για τον Λεβαδειακό. Κόρνερ του Πόι, κεφαλιά του Χοσέμι, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι

13′ Όμορφη ατομική ενέργεια του Ακόστα και πάσα στο Μάρτινς, όμως το σουτ που επιχείρησε το έδιωξε ο Μπουγαΐδης με προβολή

7′ Αναγνωριστικό παιχνίδι στα πρώτα λεπτά, χωρίς καμία από τις δυο ομάδες να έχει αναλάβει την πρωτοβουλία.

Στο γήπεδο φυσάει δυνατός άνεμος που σίγουρα θα δυσκολέψει τις προσπάθειες των παικτών

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Γιάσμινκο Βέλιτς): Κυριακίδης, Μεντί, Λισγάρας, Χοσέμι, Μουλόπουλος, Κόρμπος, Ζησόπουλος, Ακόστα, Ροτζέριο, Πόι, Βασιλείου

ΑΕΚ (Έβαλντ Λίνεν): Κωνσταντόπουλος, Τσουμάγκας, Μπουγαΐδης, Κουτρουμπής, Τσουκαλάς, Μητρόπουλος, Ρίκκα, Κορδέρο, Ανάκογλου, Φούντας, Πετρόπουλους