Τελικό Ελλάδα – Αυστρία 2 – 0 (φιλικό)

23:25
Με σκόρερ τον Κώστα Μήτρογλου (39′, 67′) η εθνική μας ομάδα νίκησε την Αυστρία με 2-0 σε φιλικό ματς που έγινε στο Σάλτσμπουργκ.
23:24
Λήξη του αγώνα!
23:24
Ολοκληρώνεται το πεντά
23:15
86′ ΔΟΚΑΡΙ για την Ελλάδα (δεύτερο), αυτή τη φορά από σουτ του Χολέμπας από το ύψος της περιοχής με το αριστερό
23:14
84′ Αλλαγές για την Ελλάδα. O Σπυρόπουλος αντικαθιστά τον Χριστοδουλόπουλο και ο Φορτούνης τον Κονέ
23:13
84′ Οι Αυστριακοί έχουν εντείνει τις προσπάθειές τους για την επίτευξη ενός γκολ, όμως «βρίσκουν» πάνω στην ελληνική άμυνα. Έτσι, το τελευταίο τρίλεπτο έχουν κάνει άστοχες προσπάθειες με Βάιμαν και Ίβανιστς
23:11
82′ Κεφαλιά του Μανωλά στην περιοχή των Αυστριακών, η μπάλα φεύγει άουτ
23:11
80′ Κίτρινη κάρτα στον Μήτρογλου
23:07
78′ Αλλαγή για την Ελλάδα: Μπαίνει ο Βύντρα στη θέση του Τοροσίδη.
23:06
Comment From Διογενης απο Βιενη

Κυριοι του ΙΝ θα πρεπει να επισημανετε, οτι οι λιγοστοι Ελληνες φιλαθλοι καθονται πλαι σε Αυστριακους και δεν τους ενοχλει κανεις.Θα γινοταν ποτε,τα τελευταια τλχ 20 χρονια,κατι παρομοιο και σε δικη μας εδρα. Θυμηθειτε παρακαλω και περσυ το ΠΑΟΚ-Ραπιντ και το αντιθετο . . .

23:06
77′ Λάθος του Παπασταθόπουλου, ο Βάιμαν κάνει σουτ έξω από την περιοχή και στέλνει την μπάλα πολύ πάνω από την ελληνική εστία
23:03
74′ Αλλαγές για την Αυστρία: ο Ζούγκνερ στη θέση του Φουχς και ο Χόζινερ αντί του Αλάμπ
23:02
73′ Δοκάρι για την Ελλάδα μετά από δυνατό σουτ του Τζιόλη έξω από την περιοχή.
22:57 Πάσα του Χολέμπα στον Μήτρογλου, που με δυνατό δεξί σουτ έξω από την περιοχή σκοράρει για δεύτερη φορά στο ματς
22:56
67′ ΓΚΟΛ 0-2 Μήτρογλου
22:55
66′ Πολύ ωραία κάθετη πάσα του Νίνη προς τον Μήτρογλου, ο οποίος μόνος απέναντι από τον Άλμερ δεν προλαβαίνει την μπάλα
22:54
65′ Ευκαιρία για την Αυστρία. Σέντρα του Γκάριτς από τα δεξιά, ο Ίβανσιτς αστοχεί με προβολή από πλεονεκτική θέση.
22:52
63′ Τρεις αλλαγές για την Ελλάδα: ο Νίνης στη θέση του Μανιάτη, ο Μανωλάς στη θέση του Σιόβα και ο Τζιόλης αντί του Κατσουράνη
22:49
61′ Ο Αλάμπα εκτελεί φάουλ, βγαίνει και μαζεύει ο Καρνέζης
22:47
57′ Σουτ του Αρναούτοβιτς για την Αυστρία και απόκρουση από τον Καρνέζη
22:46
57′ Καλή συνεργασία Κατσουράνη-Μήτρογλου στο ύψος της αυστριακής περιοχής, η μπάλα καταλήγει στον Ταχτσίδη που πιάνει μακρινό σουτ, μπλοκάρει ο Άλμερ με τη δεύτερη προσπάθεια
22:43
Οι Αυστριακοί προσπαθούν να μπουν να διασπάσουν την ελληνική άμυνα, η οποία όμως κρατάει γερά
22:39
Μανωλάς, Νίνης και Τζιόλης ξεκίνησαν να προθερμαίνονται
22:39
Με τρεις αλλαγές ξεκίνησε για την Αυστρία το δεύτερο ημίχρονο: Ίβανσιτς, Λάιγκεμπ και Πρέντλ στη θέση των Μπαουμγκάρτλινγκερ, Πόγκατετζ και Χάρνικ
22:37
47′ Ο Μήτρογλου άνοιξε ωραία στον Κονέ, αλλά εκείνος κλείστηκε από τον Φουχς