ΠΑΟΚ – Πανιώνιος 4-1

ΛΗΞΗ αγώνα

90+1′ Κίτρινη κάρτα στον Νέτσιν

89′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κωνσταντινίδης στη θέση του Κίτσιου

89′ Κίτρινη κάρτα στον Καμπάνταη

88′ Νεύρα στο ματς. Κίτρινη κάρτα σε Κολοβό και Κάτσε

87′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Βούκιτς στη θέση του Σαλπιγγίδη

86′  Προσπάθεια του Νέτσιν που έστρωσε στον Κάτσε, η μπάλα από το πλασέ του διεθνή Αλβανού παίκτη πέρασε ελάχιστα άουτ

84′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 4-1. Ο Στοχ εκτέλεσε το πέναλτι αλλά Πανένκα, ο Γιαννακόπουλος παρολίγο να την πιάσει, αλλά τελικά δεν τα κατάφερε

84′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Ριβέρο στη θέση του Μητρόπουλου

83′ Πέναλτι υπέρ του ΠΑΟΚ. Ο Στοχ ανατρέπεται, αλλά εκτός περιοχής

81′ ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο, 3-1. Ο Αραβίδης νίκησε τον Χακόμπο, που έπεσε σωστά στην αριστερή του γωνία

81′  Πέναλτι υπέρ του Πανιώνιου. Ο Δελφάκης είδε χέρι του Σαλπιγγίδη μετά από εκτέλεση φάουλ του Λάσνικ

79′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Νέτσιν στη θέση του Αθανασιάδη

78′ Μακρινό σουτ του Τζιώλη, ο Παντίδος βρήκε ελάχιστα την μπάλα με το κεφάλι και έστειλε την μπάλα να περάσει κόρνερ

76′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 3-0. Ο Στοχ βρήκε τον Κίτσιου μέσα στην περιοχή και αυτός με δυνατό αριστερό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

72′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Λάζνικ αντί του Καλτσά

69′ Σουτ του Τζιώλη λίγο έξω απ’ την περιοχή, ο Γιαννακόπουλος έδιωξε σε κόρνερ

67′ Κίτρινη στον Παντίδο, ο οποίος έκανε λάθος πάσα στα πόδια του Στοχ και στη συνέχεια ανέτρεψε τον Αθανασιάδη έξω απ’ την περιοχή

Ζητάει αλλαγή ο Στοχ. Δεν πατάει καλά μετά από ένα μαρκάρισμα. Ο Στέφενς του είπε να μείνει λίγο ακόμα για να δει πως θα νιώθει

58‘ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Καμπανταης στη θέση του Ντούνη

54′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 2-0. Ο Στοχ εκτέλεσε το κόρνερ, μετά από απομάκρυνση του Αραβίδη η μπάλα έφτασε ξανά σ’ αυτόν και με ένα φαλτσαριστό δεξί σουτ από θέση έξω αριστερά απ’ την περιοχή του Πανιώνιου έπιασε εκτός  θέσης  τον Γιαννακόπουλο και με εντυπωσιακό τρόπο διπλασίασε τα τέρματα του ΠΑΟΚ

53′ Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ μετά από σουτ του Στοχ από την περιοχή και κόντρα στο σώμα του Κούρντι

51′ Ο Μενδρινός εκτέλεσε το φάουλ, ο Σαλπιγγίδης με διπλή προσπάθεια απομάκρυνε την μπάλα από την περιοχή των γηπεδούχων

Έναρξη δευτερου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στην Τούμπα

33′ Σουτ του Στοχ μέσα από την περιοχή και από πλάγια θέση αριστερά, η μπάλα πέρασε λίγα μέτρα άουτ

Ο Σαλπιγγίδης πέτυχε το έκτο του γκολ επί του Πανιώνιου με τη φανέλα του ΠΑΟΚ και το πρώτο του στο φετινό πρωτάθλημα

31′ Κίτρινη κάρτα στον Γιαννακόπουλο

31′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 1-0. Σέντρα του Στοχ, κεφαλιά πάσα του Αθανασιάδη, ο Σαλπιγγίδης με κοντινή προβολή άνοιξε το σκορ

25′ Μεγάλη στιγμή για τον Πανιώνιο. Ο Χακόμπο προσπάθησε να προλάβει την μπάλα πριν πάει κόρνερ (άργησε να πάει πάνω της) την έστειλε πάνω στον Αραβίδη, ο οποίος από πλάγια θέση αριστερά και με την εστία κενή δεν μπόρεσε να σκοράρει

20′ Ο ΠΑΟΚ δείχνει να μην έχει τρόπο να πλησιάσει στα καρέ του Γιαννακόπουλου. Κακό παιχνίδι παρακολουθο΄’υμε στην Τούμπα

9′ Πρώτη καλή στιγμή για ΠΑΟΚ. Σουτ του Αθανασιάδη μέσα απ’ την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ

Ο Πανιώνιος στέκεται πολύ καλά. Ο ΠΑΟΚ δεν έχει μπει ακόμα στην αντίπαλη περιοχή

3′ Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Μενδρινού, ο Χακόμπο -ενώ έλεγχε τη φάση- έδιωξε σε κόρνερ. Στην εκτέλεση του ο Μενδρινός το… προσπάθησε απευθείας, αλλά δεν τα κατάφερε

Έναρξη του αγώνα

Οι συνθέσεις του αγώνα:

ΠΑΟΚ (Στέφενς): Χακόμπο, Σκόνδρας, Κίτσιου, Κατσουράνης, Βίτορ, Τζιόλης, Κάτσε, Πέρεθ, Στοχ, Σαλπιγγίδης, Αθανασιάδης

Πανιώνιος (Παντέλης): Γιαννακόπουλος, Κούρντι, Κούρος, Λαμπρόπουλος, Παντίδος, Μενδρινός, Μητρόπουλος, Καλτσάς, Κολοβός, Ντούνης, Αραβίδης

* Το πιστοποιητικό μετεγγραφής του Νίνη δεν έφτασε από την Πάρμα και έτσι έμεινε εκτός αποστολής για το ματς με τον Πανιώνιο.

Ο Πανιώνιος έχει να νικήσει τον ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη από το 1985 και τότε στο “Καυτανζόγλειο” και όχι στο γήπεδο της Τούμπας