ΤΕΛΙΚΟ: ΟΦΗ – Πλατανιάς 0-0

Το ντέρμπι της Κρήτης ολοκληρώνει την 3η αγωνιστική τηςΣούπερ Λίγκας. Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης στο Γεντί Κουλέ.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

92′ Ο Γιακουμάκης στη θέση του Ναζλίδη.

90′ Κίτρινη κάρτα στον Φάισκα.

87′ Ο Φραγκουλάκης στη θέση του Βερόν.

84′ Επικίνδυνο σουτ του Τέτε που πέρασε άουτ.

78′ Ο Λαμπρόπουλος στη θέση του Ζε Εντουάρντο.

75′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Ζε Εντουάρντο μετά από κόντρες είχε την ευκαιρία από το σημείο του πέναλτι να σκοράρει αλλά το πλασέ του ήταν άστοχο.

64′ Ο Μοράλ στη θέση του Μπέλιτς.

64′ Νέα απίστευτη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Γκαλέτι έβγαλε σέντρα λουκούμι με το αριστερό, ο Ζε Εντουάρντο φάτσα με το γκολ έπιασε την κεφαλιά αλλά ο Γιωργαλλίδης έκανε μεγάλη επέμβαση.

63′ O Όγιος στη θέση του Κάλαϊτζις.

61′ Η μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα. Ο Περογαμβράκης έπιασε την κεφαλιά αλλά ο Γιωργαλλίδης έκανε εντυπωσιακή επέμβαση.

58′ Ο Νούνες στη θέση του Τόρες.

50′ Σουτ του Βερόν, στην αγκαλιά του Γιωργαλλίδη.

47′ Ο Ζε Εντουάρντο δοκίμασε το πόδι του και η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

40′ Μακρινό σουτ του Ναζλίδη το οποίο πέρασε δίπλα από το κάθετο δοκάρι του Δασκαλάκη.

36′ Σουτ του Ναζλίδη από το ύψος της μεγάλης περιοχής που έφυγε άουτ.

23′ Ο Μπέλιτς έκανε τη σέντρα, η μπάλα κόντραρε στον Μίλιαζες και ο Δασκαλάκης έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ.

15′ Κίτρινη κάρτα στον Δημήτρη.

9′ Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο ματς. Ο Περογραμβράκης από τη μικρή περιοχή έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.