ΤΕΛΙΚΑ: Απόλλων-Καλλονή 1-3 – ΟΦΗ-Αστ. Τρίπολης 1-1 – Πανιώνιος-Πανθρακικός 1-1

Λήξη στη Νέα Σμύρνη

90’+2′ – Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Στη θέση του Ρομέου μπαίνει ο Τριανταφύλλου

90’+1′“ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ Γ.Σ.Σ.”: Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Έπειτα από σύγχυση στην περιοχή, ο Ντούνης σουτάρει από κοντά, αλλά ο Σέρεμετ απογειώνεται και απομακρύνει σωτήρια σε κόρνερ!

90′ ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα, 1-3. Ο Πετρόπουλος εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι

89′ Πέναλτι υπέρ του Απόλλωνα σε χέρι του Σιλιγαρδάκη

86′ ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο, 1-1. Εκτέλεση κόρνερ του Μενδρινού από δεξιά, ο Λαμπρόπουλος με κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι ισοφάρισε σε 1-1.

83′ Αλλαγή για τον Πανθρακικό, ο Ζεκίνια αντί του Κάσες.

82′ “Θ. ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΗΣ”: ΔΟΚΑΡΙ για τον Αστέρα. ο Κάφα έκανε τη σέντρα από αριστερά και ο Μπαράλες με εντυπωσιακή κεφαλιά στην κίνηση από πλάγια θέση έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι

81′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Λαμπρόπουλος στη θέση του Γκαλέτι

81′ Τελευταία αλλαγή για την Καλλονή, ο Περόνε στη θέση του Λεοζίνιο

78′ Αλλαγή και για τον Απόλλωνα, ο Τσιλιγκίρης στη θέση του Έγκον

78′ Αλλαγή για την Καλλονή, ο Σιλιγαρδάκης στη θέση του σκόρερ Μαρσέλο

76′ ΓΚΟΛ για την Καλλονή, 0-3. Ο Άλβες “κρέμασε” από δύσκολη θέση τον Τζόρβα.

71′ Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Γκάσιτς στη θέση του Καζάκη

70′ “ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΜΑΡΑΣ”. Κίτρινες κάρτες σε Άλβαρεζ και Αναστασιάδη

70′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Λισγάρας στη θέση του Ζαραδούκα

69′ “Θ. ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΗΣ”: Καλή ευκαιρία για τον ΟΦΗ, ο Ζε Εντουάρντο σούταρε έξω απ’ την περιοχή και η μπάλα έφυγε λίγο άουτ

68′ “ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΜΑΡΑΣ”: Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Γκουέλα εκτέλεσε το κόρνερ, ο Έγκον έπιασε την κεφαλιά και ο Σιδεράκης απέκρουσε εντυπωσιακά στη γωνία του

66′ ΓΚΟΛ η Καλλονή, 0-2. Ο Λεάντρο έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, με απευθείας εκτέλεση φάουλ!

65′ Α:λλαγή για τον Αστέρα. Ο Κάφα αντί του Γκρατσίνι

64′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο, ο Γιάννου αντί του Καμπάνταη.

63′ ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ, 1-1. Ο Παπάζογλου μπήκε από αριστερά στην περιοχή και έστρωσε την μπάλα στον Περογαμβράκη, ο οποίος σούταρε από το ημικύκλιο και ισοφάρισε για τον ΟΦΗ, πετυχαίνοντας το πρώτο γκολ της ομάδας του Ηρακλείου στη σεζόν

62′ “ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΜΑΡΑΣ”: Πολύ καλή στιγμή για την Καλλονή. Μακρινό σουτ του Χουάνλου, σε κόρνερ ο Τζόρβας

59′ “ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΜΑΡΑΣ”: Ακυρώθηκε γκολ του Πετρόπουλου ως οφσάιντ

58′ Αλλαγή για τον Πανθρακικό, ο Ντιόγκο αντί του Τζάνη

56′ Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Φαρινόλα στη θέση του Κόρμπου

53′ ΓΚΟΛ για την Καλλονή, 0-1. Οι παίκτες της Καλλονής συνδυάστηκαν ωραία, με τη σέντρα του Ποντάνι από αριστερά να βρίσκει τον Μανούσο μόνο του στην καρδιά της άμυνας, όπου δεν δυσκολεύτηκε να σκοράρει από κοντά

52′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Μέσα ο Παπάζογλου, έξω ο Κουτσιανικούλης

49′ “Θ. ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΗΣ”: Σέντρα σουτ του Ναβάρο από δεξιά, ο Δασκαλάκης απέκρουσε δύσκολα πάνω στη γραμμή και στη συνέχεια μπλόκαρε την μπάλα μετά το σουτ του Μπαράλες

48′ “ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ Γ.Σ.Σ.”Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Δυνατό σουτ του Ντούνη πίσω από το ημικύκλιο, ο Σέρεμετ απομάκρυνε εντυπωσιακά

46′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο, ο Ντούνης αντί του Λάζνικ.

Δεύτερο ημίχρονο στις αναμετρήσεις

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στα τρια γήπεδα

45’+2′ “Θ. ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΗΣ”: Ο Ουσέρο εκτέλεσε το κόρνερ, ο Γκοϊάν πήρε την κεφαλιά, αλλά έστειλε την μπάλα άουτ

45’+1′ “ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΜΑΡΑΣ”:  Καλό σουτ του Έγκον, λίγο έξω η μπάλα

43′ “Θ. ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΗΣ”: Σέντρα του Κοντοέ από αριστερά ο Μπαράλες έπιασε την κεφαλιά, αλλά ο Δασκαλάκης μπλόκαρε σχετικά εύκολα

41′ “Θ. ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΗΣ“: Κίτρινη κάρτα στον Γκρατσίνι του Αστέρα Τρίπολης

“ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΜΑΡΑΣ”: Στο νοσοκομείο θα μεταβεί στο ημίχρονο ο Μπλάζεκ προκειμένου να διαπιστωθεί το μέγεθος του προβλήματος στο χέρι του. Στον παίκτη έχει τοποθετηθεί νάρθηκας

40′ “ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΜΑΡΑΣ”: Μεγάλη ευκαιρία για την Καλλονή! Ο Μανούσος εκμεταλλεύτηκε το γλίστρημα του Δεληζήση, βρέθηκε απέναντι από τον Τζόρβα μετά τη σέντρα του Καζάκη, με τον τερματοφύλακα του Απόλλωνα να διώχνει σε κόρνερ

40′ “ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΜΑΡΑΣ”: Πρώτη αναγκαστική αλλαγή για τον Αλέκο Βοσνιάδη, ο Μίνγκας στη θέση του Μπλάζεκ

36′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα, 0-1. Ο Ντε Μπλάσις έβγαλε τον Ναβάρο τετ-α-τετ με τον Δασκαλάκη και αυτός δεν δυσκολεύτηκε να “κρεμάσει” τον τερματοφύλακα του ΟΦΗ

36′ ΓΚΟΛ για τον Πανθρακικό, 0-1. Ο Ιγκόρ έκλεψε την μπάλα από τον Λαμπρόπουλο, προχώρησε από τον άξονα και φτάνοντας απέναντι στον Γιαννακόπουλο, τον πλάσαρε άψογα στη δεξιά γωνία!

27′ “ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΜΑΡΑΣ”: Κεφαλιά του Πετρόπουλου από τη σέντρα του Παντελιάδη, μπλοκάρει ο Σιδεράκης. Η καλύτερη στιγμή των γηπεδούχων

25′  “ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ Γ.Σ.Σ.”: Κίτρινη κάρτα στον Κούρο για τράβηγμα στον Ρομέου.

25′  “Θ. ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΗΣ”: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Ερνάντες απέκρουσε με το δεξί χέρι το σουτ του Περογαμβράκη και στη συνέχεια έδιωξε σε κόρνερ με το πόδι μετά το νέο σουτ του Ζε Εντουάρντο

22′  “ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΜΑΡΑΣ”: Κίτρινη για Μανούσο και Παντελιάδη

23′  “Θ. ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΗΣ”: Ο Περογαμβράκης έγινε δέκτης της μπάλας μέσα στην περιοχή, γύρισε το κορμί του για να πιάσιε το σουτ, αλλά η μπάλα κόντραρε σε πόδια αμυντικών

15′  “ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ Γ.Σ.Σ.”:Σέντρα του Μπαϊκαρά από αριστερά, ο Τζάνης έστρωσε τη μπάλα στον Κάσες με τακουνάκι, όμως ο Ισπανός από το δεύτερο δοκάρι δεν κατάφερε να βρει στόχο.

14′ “Θ. ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΗΣ”: Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Καρφωτή κεφαλιά του Μπαράλες, ο Δασκαλάκης έπεσε στη δεξιά του γωνία και έδιωξε

12′ “Θ. ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΗΣ”: Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Από εκτέλεση κόρνερ κόρνερ ο Γκοϊάν έκανε την κεφαλιά από απόσταση αναπνοής, αλλά ο Δασκαλάκης απέκρουσε εντυπωσιακά σε νέο κόρνερ

10′  “Θ. ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΗΣ”: Ο Γκαλέτι εκτέλεσε το κόρνερ, οι αμυντικοί του Αστέρα απομάκρυναν προσωρινά και στην εξέλιξη της φάσης ο Ζε Εντουάρντο σούταρε άουτ από καλή θέση στην περιοχή

9′ “ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ Γ.Σ.Σ.”: Σέντρα του Καμπάνταη από δεξιά, ο Αραβίδης πήρε την κεφαλιά στο ύψος του πέναλτι, όμως η μπάλα έφυγε πάνω από την εστία του Σέρεμετ.

8′ “ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΜΑΡΑΣ”: Σουτ του Γκουέλα, ο Σιδεράκης κατάφερε με δεύτερη προσπάθεια να μπλοκάρει την μπάλα και πριν ο Πετρόπουλος πλησιάσει για να απειλήσει

7′ “Θ. ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΗΣ” :Διαγώνιο σουτ του Ουσέρο έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε πάνω απ’ το οριζόντιο δοκάρι

5′ “ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΜΑΡΑΣ”: Προσπαθεί να φανεί απειλητικός ο Απόλλωνας με σέντρες είτε από αριστερά είτε από δεξιά

3′ “Θ. ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΗΣ”: Ο Γκαλέτι βρήκε χώρο και σούταρε, ο Ερνάντες μπλόκαρε την μπάλα