ΤΕΛΙΚΟ: Ολυμπιακός – Παρί Σεν Ζερμέν 1-4 Τρία γκολ από κόρνερ!

Ολυμπιακός γνώρισε βαριά εντός έδρας ήττα με 4-1 από την Παρί Σεν Ζερμέν στην πρεμιέρα του 3ου ομίλου του Τσάμπιονς Λιγκ. Οι Γάλλοι προηγήθηκαν με τον Καβάνι στο 19΄ αλλά ο Βάις ισοφάρισε σε 1-1 στο 25΄. Ο Μότα όμως με δύο τέρματα (68’, 73΄) έκανε το 3-1 και ο Μαρκίνιος στο 86΄ διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

87′ Κίτρινη στον Φαν ντερ Βιλ

Ο κόσμος έχει αρχίσει να αποχωρεί από τις εξέδρες

86′ ΓΚΟΛ για την Παρί, 1-4. Κόρνερ από αριστερά, ο Μαρκίνιος πήδηξε ανενόχλητος και με κεφαλιά έκανε το 1-4

84′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Γιαταμπαρε στη θέση του Βάις

82′ Ο Ρομπέρτο απέκρουσε το πέναλτι του Ίμπρα και στην συνέχεια έδιωξε και το σουτ του με το σώμα του

81′ Πέναλτι υπέρ της Παρί σε μαρκάρισμα του Σάμαρη στον Ίμπρα

80′ Αλλαγή για την Παρι. Ο Ράμπιο στη θέση του Βεράτι

76′ Σουτ Καβάνι έξω από την περιοχή, ο Ρομπέρτο έδιωξε με γροθιές

74‘ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Σαβιόλα στη θέση του Φουστέρ

74′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Σαβιόλα στη θέση του Φουστέρ

73′ ΓΚΟΛ για την Παρί, 1-3. Με ακριβώς ίδιο τρόπο ο Μότα πέτυχε το δεύτερο του γκολ και έκανε το 1-3

68′ ΓΚΟΛ για την Παρί, 1-2. Κόρνερ Λαβέτσι από αριστερά, ο Τιάγκο Μότα χώθηκε στην καρδιά της άμυνας και μπροστά από τον Ρομπέρτο με κεφαλιά έκανε το 1-2

66′ Μπαλιά του Λαβέτσι μέσα στην περιοχή του Ολυμπιακού, ο Ιμπραΐμοβιτς δεν πρόλαβε να βάλει το πόδι του

65′ Σέντρα Μάξγουελ, η μπάλα πέρασε παράλληα με τη γραμμή του τέρματος. Ο Φαν ντερ Βιλ επιχείρησε το σουτ από τα δεξιά, ο Ρομπέρτο έδιωξε με γροθιές

61′ Καλή στιγμή για Ολυμπιακό. Σέντρα Βάις από τα αριστερά, ο Κάμπελ στο δεύτερο δοκάρι γύρισε με το κεφάλι. Ο Φουστέρ επιχείρησε το γυριστό σουτ στην κίνηση, αλλά η μπάλα έφυγε πάνω από το δοκάρι

60′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. ο Κάμπελ στη θέση του Ντομίνγκες

59′ ΔΥνατό σουτ του Καβάνι, ο Ρομπέρτο έπεσε στην δεξιά του γωνία και έδιωξε σε κόρνερ

55′ Ο ρυθμός του παιχνιδιού δεν είναι ίδιος με αυτόν του πρώτου μέρους. Η παρί έχει ανεβάσει την απόδοση της

Έναρξη δεύτερου μέρους

Αλλαγή για την Παρί. Ο Λαβέτσι στη θέση του Λούκας Μόουρα

ΗΜΙΧΡΟΝΟ. Δυο δοκάρια, μια γκολάρα και πολλές χαμένες ευκαιρίες από τον Ολυμπιακό που δείχνει ικανός να πάρει το παιχνίδι. Από το… πουθενά το τέρμα του Καβάνι. Βάις, Μπονγκ και Σάμαρης οι καλύτεροι παίκτες των “ερυθρόλευκων”

45′ Σουτ Μασάδο έξω από την περιοχή, ο Σιρίγου μπλόκαρε

40′ Σέντρα Φαν ντερ Βιλ από τα δεξιά, ο Ιμπραϊμοβιτς βούτηξε μέσα στην περιοχή, αλλά ο διαιτητής δεν έδωσε τίποτα

Στο 30′ η Μπενφίκα προηγείται με 2-0

30′ Κίτρινη κάρτα στον Μπονγκ

Ο Ολυμπιακός προσπαθεί να “πνίξει” την Παρί

25′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό, 1-1. Τους… χόρεψε ο Βάις! Απίστευτος ο Σλοβάκος, που πέρασε με εκπληκτικές ντρίπλες τρεις παίκτες των Γάλλων και πλάσαρε εύστοχα από πλάγια θέση

22′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. ο Μανιάτης έκανε τη σέντρα από δεξιά, ο Μήτρογλου χώθηκε ανάμεσα στους δυο κεντρικούς αμυντικούς, έπιασε την κεφαλιά, αλλά ο Σίριγκου έδιωξε σε κόρνε

19′ ΓΚΟΛ για την Παρί, 0-1. Κάθετη μπαλιά του Ιμπραϊμοβιτς, ο Μάξουελ απέναντι από τον Ρομπέρτο πάσαρε στον αμαρκάριστο Καβάνι, ο οποίος σε κενή εστία άνοιξε το σκορ

15′ ΝΕΟ ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολύμπιακό. Ο Φουστλερ έπιασε σουτ έξω απ’ την περιοχή, η μπάλα στο δεξί δοκάρι. Άτυχοι οι ‘ερυθρόλευκοι”.

12’ Νέα καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Βάις έπιασε νέο -συρτό αυτρή την φορά- σουτ, η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Σίριγκου

8′ Στο άλλο ματς του ομίλου η Μπενφίνα προηγείται με 1-0

5′ Σέντρα του Μάξγουελ, ο Ρομπέρτο πρόλαβε να διώξει μπροστά από τον Ιμπαϊμοβιτς

1′  ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό. Σουτ του Βάις έξω απ’ την περιοχή, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι των Γάλλων