ΤΕΛΙΚΟ: ΠΑΟ – Εργοτέλης 2-1

Τέλος στην Λεωφόρο

90’+ Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

90′ ΓΚΟΛ 2-1: Σέντρα του Σπυρόπουλου από τα δεξιά ο Σίλντερφελντ θα πάρει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι και θα κρεμάσει τον Καβουσάκη για να δώσει το προβάδισμα στην ομάδα του

84′ Αλλαγή για οτν εργοτέλη, στην θέση του Βερμπακόφσκις ο Δωματάς

81′ Αλλαγή για τον Εργοτέλη ο Γουέλινκτον θα περάσει στην θέση του Πελέ

Τελευταία αλλαγή για τον Παναθηναϊκό ο Μουζακίτης θα περάσει στην θέση του Κλωναρίδη

75′ Σέντρα του Κλωναρίδη ο Ντίνας θα σουτάρει από την μικρή περιοχή ο Καβουσάκης και πάλι θα αποκρούσει

73′ Αλλαγή για τον Εργοτέλη, ο Μπαντιμπανκα θα περάσει εκτός και την θέση του θα πάρει ο Ρομάνο

Δεύτερη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Φιγκερόα θα πάρει την θέση του Καρέλη

65′ Ο Κλωναρίδης θα πάρει την μπάλα στην μεγάλη περιοχή το σουτ του θα πάει πάνω από το δοκάρι

65′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό την θέση του Πράνιτς θα πάρει ο Λαγός

60′ ΓΚΟΛ 1-1: Ο Διαμαντάκος βρέθηκε και πάλι απέναντι στον Κοτσόλη όμως αυτή την φορά θα σκοράρει και θα κάνει το 1-1

54′ Στην εξέλιξη του κόρνερ θα απομακρύνει η άμυνα του Παναθηναϊκού

54′ Ωραία κάθετη μπαλιά του Πελέ στον Διαμαντάκο, ο οποίος θα πλασάρει όμως ο Κοτσόλης θα βγάλει σε κόρνερ

51′ Ο Εργοτέλης έχει μπει δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

Τέλος πρώτου ημιχρόνου

41′ ΓΚΟΛ 1-0: Ο Ντίνας με τον Πράνιτς θα κάνουν το ένα-δυο και ο δεύτερος θα πασάρει στον Κλωναρίδη με τον Έλληνα πλασάρει εύκολα για το 1-0

36′ Όμορφη συνεργασία των παικτών του Παναθηναϊκού, που θα βγάλει τον Ντίνα τετ-α-τετ όμως ο Καβουσάκης είναι και πάλι εκεί για να αποκρούσει

34′ Σέντρα- σουτ από τον Χουχούμη, που θα στείλει την μπάλα ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

25′ Ο Καρέλης έκανε το γύρισμα μέσα στην μικρή περιοχή, ο Πράνιτς πλάσαρε όμως η μπάλα πήγε πάνω από το δοκάρι του Καβουσάκη

24′ Σουτ για τον Εργοτέλη έξω από την περιοχή του Κοτσόλη, η μπαλα θα κοντράρει και θα βγει κόρνερ

23′ Σουτ του Ζέκα έξω από την περιοχή, η μπάλα θα περάσει ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι

21′ Άστοχο σουτ του Γιοβάνοβιτς για τον Εργοτέλη

18′ Ωραίο σουτ του Κλωναρίδη, αποκρούει ο Καβουσάκης στην συνέχεια δεύτερο σουτ για τον Παναθηναϊκό από τον Ντίνα όμως θα μπλοκάρει ο ποριτέρο του Εργοτέλη

17′ Άστοσο σουτ του Ντίνα

14′ Ο Εργοτέλης έχει ανέβει και κερδίζει μέτρα στο γήπεδο..

9’ Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, ο Χουχούμης θα σεντράρει από τα αριστερά ο Κλωναρίδης θα κάνει την προβολή, όμως η μπάλα θα καταλήξει άουτ

5′ Καμία σημαντική ευκαιρία στο πρώτο πεντάλεπτο του αγώνα