ΤΕΛΙΚΟ: Καλλονή – Ατρόμητος 0-1

Παρακολουθήστε την αναμέτρηση από το ΟΑΚΑ, για την 6η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας

ΛΗΞΗ αγώνα

89′ Μεγάλη ευκαιρία για την Καλλονή. Σουτ του Μανούσου από τον άξονα στα όρια της περιοχής αλλά η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ

84′  Σέντρα του Ούμπιδες από δεξιά, ο Παπαδόπουλος δεν έκανε καλό κοντρόλ και η μπάλα πέρασε άουτ

79′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Γεωργίου στη θέση του Καραγκούνη

77′ Σουτ του Μανούσου από πλάγια θέση, η μπάλα πέρασε άουτ

71′ Αλλαγές για την Καλλονή. Ο Σιλιγαρδάκης και ο Περόνε, στις θέσεις των Αναστασιάδη και Φαρία

71′ Τακουνάκι του Μπρίτο, ο Ούμπιντες έπασε το σουτ από το ύψος της περιοχής, η μπάλα στα χέρια του Σιδεράκη.

67′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μπρίτο στη θέση του Δημούτσου

67′ Κίτρινη κάρτα στον Ταυλαρίδη

62′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, 0-1. Ο Παπαδόπουλος εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι. Ο Σιδεράκης έπεσε σωστά στην δεξιά του γωνία

60′ Πέναλτι για τον Ατρόμητο. Ο ΣΙδεράκης ανέτρεψε τον Ιγκλέσιας

57′ Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Χουανλού θα δώσει τη θέση του στον Γκάσιτς.

49′ Δοκάρι και πάλι για τον Ατρόμητο με τον Ιγκλέσιας. Εκτέλεση φάουλ από τον Αργεντινό, η μπάλα στο δεξί δοκάρι του Σιδεράκη

Δεύτερο ημίχρονο στο ΟΑΚΑ

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

42′ Σέντρα από τον Πίτου Γκαρσία, η μπάλα στο δεύτερο δοκάρι, εκεί που βρέθηκε ο Ταυλαρίδης αλλά έκανει… “τσάφ” και δεν βρήκε τη μπάλα

40′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για Ατρόμητο. Φανταστική μπαλιά του Ούμπιδες, ο Παπαδόπουλος βγήκε τετ-α-τετ από τον άξονα αλλά το δυνατό σουτ που πραγματοποίησε πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Σιδεράκη

38′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο.  Ο Νάστος στη θέση του Φυτανίδη

Ο Φυτανίδης δεν μπορεί να συνεχίσει, μετά την προβολή του Λεάντρο στην πλάτη του!. στη θέση του θα περάσει ο Νάστος.

34′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Σιδεράκης νίκησε τον Παπαδόπουλο στο τετ-α-τετ και έστειλε την μπάλα κόρνερ

33′ Ο Καραγκούνης καθυστέρησε πολύ να κάνει σουτ μέσα στην περιοχή, με την σέντρα του στην συνέχεια να απομακρύνεται

25′ Κίτρινη κάρτα στον Ούμπιδες

20′ Σουτ του Μανούσου από τα δεξιά της μεγάλης περιοχής αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ

13′ Πολύ καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Κόντρα για τον Ατρόμητο, ο Καραγκούνης έφυγε πολύ γρήγορα, αλλά βιάστηκε να σουτάρει, με τον Σιδεράκη να κρατάει το μηδέν.

11′ ΔΟΚΑΡΙ για τον Ατρόμητο. Ο Ούμπιντες εκτέλεσε έξυπνα ένα μακρινό φάουλ, ο Σιδεράκης ακούμπησε λίγο τη μπάλα και εκείνη χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και έφυγε κόρνερ.

10′ Κίτρινη κάρτα στον Λεάντρο

Ο ρυθμός του αγώνα δεν είναι ιδιαίτερα γρήγορος με τον Ατρόμητο να έχει τον έλεγχο και την κατοχή της μπάλας και να προσπαθεί να απειλήσει από τις πτέρυγες

2′ Πρώτη καλή στιγμή για τον Ατρόμητο με τον Ούμπιδες να μπαίνει στην μεγάλη περιοχή από τα αριστερά αλλά να ανοίγει πολύ το κοντρόλ και τον Σιδεράκη να μαζεύει τη μπάλα