ΤΕΛΙΚΟ: Άλκμααρ – ΠΑΟΚ 1-1

Με στόχο το 2 στα 2 στο Γιουρόπα Λιγκ ο ΠΑΟΚ κοντράρεται στην Ολλανδία με την Άλκμααρ. Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα.

Τέλος αγώνα

90+3΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! Ο Σαλπιγγίδης με δυνατό σουτ παίρνει… μέσα τα χέρια του Εστέμπαν και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα.

90+1΄Αλλαγή για την Άλκμααρ. Ο Άβντιτς αντί του Γιόχανσον.

4 τα λεπτά των καθυστερήσεων.

88΄Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Από το κόρνερ ο Κατσουράνης πήρε την κεφαλιά αλλά αρχικά ο Σαλπιγγίδης και στη συνέχεια ο Βίτορ δεν μπορούν να νικήσουν τον Εστέμπαν από την μικρή περιοχή.

84′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σαλπιγγίδης στη θέση του Λάζαρ.

82΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΚΜΑΑΡ. Από την πάσα του Όβερτουμ ο Χαβελέου ανενόχλητος στην καρδιά της άμυνας, στέλνει με προβολή τη μπάλα στα δίχτυα.

81΄Ευκαιρία για την Άλκμααρ. Δυνατό σουτ του Γιόχανσον,  διώχνει δύσκολα ο Χακόμπο.

81΄Αλλαγή για την Άλκμααρ. Ο Όβερτουμ αντί του Ελμ.

75′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Λόρενς στη θέση του Νίνη.

72΄Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Ολίσε αντί του Λούκας.

71΄ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΚΜΑΑΡ. Μετά την σέντρα του Ελμ ο Γιόχανσον πήρε ανενόχλητος την κεφαλιά και έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

69′ Αλλαγή για την Άλκμααρ.
Ο Μπέρενς δίνει τη θέση του στον Γκούντμουνσον.

51΄ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ. Από την σέντρα του Τζαβέλλα η κεφαλιά του Λούκας σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι.

47΄Μεγάλη ευκαιρία για την Άλκμααρ. Ο Γκούντελι θα νικηθεί στο τετ α τετ από τον Χακόμπο.

46΄Εναρξη β΄ ημιχρόνου.

Τελικό αποτέλεσμα στο άλλο ματς του ομίλου: Σαχτιέρ Καραγκάντι – Μακάμπι Χάιφα 2-2.

Ημίχρονο

39΄Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Αθανασιάδης βρέθηκε σε εξαιρετική θέση μέσα στην περιοχή αλλά το σουτ έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Εστέμπαν.

Στο 79ο λεπτό η Μακάμπι ισοφαρίζει την Σαχτιέρ σε 2-2, στο άλλο ματς του ομίλου.

29΄Μεγάλη ευκαιρία για την Άλκμααρ. Ο Βίτορ κάνει… πάσα στον Γιόχανσον ο οποίος περνάει και τον Χακόμπο αλλά από πλάγια θέση στέλνει τη μπάλα άουτ.

21΄Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Κίτσιου έκανε εξαιρετική ατομική προσπάθεια μπήκε στην περιοχή έκανε και το σουτ αλλά ο Εστέμπαν έδιωξε σε κόρνερ.

9΄Ευκαιρία για την Άλκμααρ. Ο Γκούντελι στην αντεπίθεση έκανε καλό σουτ, δύσκολα ο Χακόμπο σε κόρνερ.

8΄ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ. Από την πάσα του Νίνη ο Τζιόλης έκανε το σουτ έξω από την περιοχή με τη μπάλα να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι του Εστέμπαν.

Στο άλλο ματς του ομίλου η Μακάμπι μειώνει σε 2-1 με γκολ του πρώην παίκτη του Αστέρα Τρίπολης, Ράγιος στο 54ο λεπτό.

5΄Η Άλκμααρ έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων στα πρώτα λεπτά.

1΄Έναρξη αγώνα.

Στο άλλο ματς του ομίλου, στο ημίχρονο η Σαχτέρ Καραγκάντι προηγείται της Μακάμπι Χάιφα με 2-0.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Άλκμααρ (Μάρτιν Χέερ): Εστέμπαν, Βίργκεβερ, Γιόχανσον Μ., Χαβελέου, Φάιτενς, Γκούντελι, Μάρτενς, Ελμ, Ορτίθ, Γιόχανσον Α., Μπέερενς.

ΠΑΟΚ (Χουμπ Στέφενς):  Χακόμπο,Κίτσιου,Τζαβέλλας,Βίτορ,Κατσουράνης,Λάζαρ,Τζιόλης,Στοχ,Λούκας,Νίνης,Κλάους.

Διαιτητής: Μπάντι (Ιταλία)
Βοηθοί: Γκρίλι (Ιταλία), Νικολέτι (Ιταλία)