ΤΕΛΙΚΑ: Skoda Ξάνθη-Απόλλων 3-2 – Λεβαδειακός-Καλλονή 1-0 – Πανθρακικός-ΟΦΗ 1-1

Τέλος στα τρία γήπεδα

93΄ΑΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ. Ο Μακρής βλέπει δεύτερη κίτρινη -για ένα μαρκάρισμα στο χώρο του κέντρου- και αποβάλλεται!

89΄Ευκαιρία για τον ΟΦΗ με τον Περογαμβράκη αρχικά και τον Μακουκούλα στη συνέχεια να μην μπορούν να στείλουν τη μπάλα στα δίχτυα από εξαιρετική θέση.

87′ Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Μίνγκας στη θέση του Φαρινόλα.

87′ Δεύτερη αλλαγή για την Καλλονή. Στη θέση του Λεάντρο πέρασε ο Καζάκης.

85΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ! Μετά την σέντρα του Μπαξεβανίδη ο Σολάρι με κεφαλιά δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του.

82΄Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Στη θέση του Παπάζογλου μπαίνει ο Μακουκούλα.

82′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Μαρίν στη θέση του Κάλβο.

80′ Πρώτη αλλαγή για την Καλλονή. Στη θέση του Φαρία ο Γάλας.

78΄Ευκαιρία για τον Απόλλωνα με τον Πετρόπουλο να σουτάρει ελάχιστα άουτ.

77′ Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Στη θέση του Ζεκίνια μπαίνει ο Κατσικοκέρης.

77΄Ευκαιρία για την Καλλονή με την κεφαλιά του Φαρία να φεύγει ελάχιστα άουτ.

75΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ. Από την σέντρα του Μπούστο ο Μάντζιος με σουτ στην κίνηση στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.

70′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Εστράδα στη θέση του Ντιέ.

70′ Τρίτη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Στη θέση του Πετράτζι ο Μπούστο.

67΄Από μία αλλαγή για Πανθρακικό και ΟΦΗ. Στη θέση του Κάσες μπαίνει ο Μερίνο, ενώ ο Λαμπρόπουλος αντικαθιστά τον Φραγκουλάκη.

60΄ΑΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΛΟΝΗ. Ο Περόνε βλέπει απευθείας την κόκκινη κάρτα για χτύπημα εκτός φάσης στον Λαμπρόπουλο. Ο Περόνε φεύγοντας κινήθηκε απειλητικά προς τον επόπτη αλλά τον συγκράτησαν οι ψυχραιμότεροι, ενώ αποβλήθηκε και ο Μαντζουράνης από τον πάγκο της Καλλονής για διαμαρτυρία.

54΄Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Στη θέση του Ζε Εντουάρντο μπαίνει ο Κουτσιανικούλης.

52′ Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Χατζηζήσης στη θέση του Αργυρόπουλου.

50΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ. Από την εκτέλεση φάουλ του Φραγκουλάκη ο Μακρής με το χέρι στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα. Έντονα παράπονα από τους γηπεδούχους αλλά το γκολ μετράει.

46′ Δεύτερη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Στη θέση του Καπό πέρασε ο Μάρτινς.

46΄Από μία αλλαγή για Ξάνθη και Απόλλωνα. Ο Φλίσκας στη θέση του Ντε Γκούζμαν και ο Έγκον στη θέση του Μπάρκογλου.

46΄Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο στα τρία γήπεδα.

Ημίχρονο στα τρία γήπεδα.

44΄Τρομερή ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Το σουτ του Μάντζιου μέσα από την περιοχή κοντράρει στους αμυντικούς και ο Κονέ σε ουσιαστικά κενή εστία στέλνει τη μπάλα άουτ.

40΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ. Ο Μάνταλος εκτέλεσε γρήγορα το φάουλ, ο Σολτάνι πάσαρε στον Σολάρι που από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

34΄Ευκαιρία για την Καλλονή. Το σουτ του Χουανλού περνάει σύριζα από το δοκάρι.

33′ Πρώτη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Στη θέση του Σανγκινέτι πέρασε ο Μανόλο.

32΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ. Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Κάλβο, η μπάλα στο αριστερό παράθυρο της εστίας του Τζόρβα.

26΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟ. Από την εκτέλεση φάουλ του Κάσες ο Ζεκίνια πήρε την πρώτη κεφαλιά και ο Ρομέου την δεύτερη από κοντά στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα.

25΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ. Από την σέντρα του Φαρινόλα ο Γκουέλα εκμεταλλεύεται την αδράνεια στην άμυνα της Ξάνθης και από κοντά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.

11΄Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Λυκογιάννης μπήκε στην περιοχή έκανε το σουτ και ο Σιδεράκης κατάφερε να διώξει με δυσκολία τη μπάλα.

12΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ. Από την πάσα του Φαρινόλα ο Κόρμπος με σουτ μέσα από την περιοχή ανοίγει το σκορ στα Πηγάδια. Είναι το πρώτο γκολ του Απόλλωνα εκτός έδρας στο πρωτάθλημα.

4΄Ευκαιρία για την Καλλονή με το σουτ του Λεοζίνιο να φεύγει δίπλα από το δοκάρι.