ΤΕΛΙΚΑ: Καλλονή-Ξάνθη 1-5 – Απόλλων-Παναιτωλικός 1-1 – ΟΦΗ-Εργοτέλης 1-1

Λήξη των αναμετρήσεων

90+2′ ΓΚΟΛ για την Ξάνθη, 1-5. Ο Σολτάνι γύρισε από τα δεξιά, ο Σολάρι μέσα από τη μιρκή περιοχή αρχικά έστειλε την μπάλα στο δεξί δοκάρι και με δεύτερο σουτ έκανε το 1-5

89′ Αλλαγή για τον Εργοτέλη Ο Χαντί εκτός. Ο Χαλκιαδάκης στη θέση του

87′ Τρίτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στη θέση του Καμαρά ο Καλογέρης

83′ “Βικελίδης”: Αστοχη έξοδος του Ζαρόπουλου, ο Αγρίτης με διπλή προσπάθεια δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα εντός εστίας

81′ “Γ. Καμάρας”: Κίτρινη κάρτα στον Άλβαρεζ για χέρι

76′ “Θ Βαρδινογιάννης”: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Αθανασίου αποκρούει από κοντά το σουτ του Παπάζογλου.

78′ Τρίτη αλλαγή για τον Απόλλων. Στη θέση του Κόρμπου ο Ζουέλα

75′ “Κ. Βικελίδης”: Μεγάλη ευκαιρία για την Καλλονή! Ο Λεοζίνιο πέρασε τον Ζαρόπουλο, αλλά από πλάγια θέση δεν κατάφερε να σκοράρει, με τον Μπαξεβανίδη να διώχνει πάνω στην γραμμή και να κρατά το 4-1 για την ομάδα του.

73′ ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό, 1-1. Απίστευτη λόμπα του Μελισσά από την αριστερή γωνία της μεγάλης περιοχής (πιθανότατα ήθελε να κάνει σέντρα), ο παίκτης του Παναιτωλικού “κρέμασε” τον Καρνέζη

70′ “Γ. Καμάρας”: Πολύ καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Γκάλου, η μπάλα πέρασε δίπλα από την εστία του Τζόρβα.

69′ “Βικελίδης”: Αντεπίθεση της Ξάνθης. Ο Βασιλακάκης έφυγε στην πλάτη της άμυνας, επιχείρησε το σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι

65′ Δεύτερη αλλαγή για τον Απόλλων. Ο Μπάρκογλου πήρε τη θέση του Τσοκάνη.

64′ “Θ. Βαρδινογιάννης”. Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον ΟΦΗ με ΔΟΚΑΡΙ.

57′ “Θ Βαρδινογιάννης”: καλή στιγμή για ΟΦΗ. Δυνατό σουτ του Φραγκουλάκη, έδιωξε ασταθώς ο Αθανασίου

56′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Βερόν αποχωρεί. Ο Ζε Εντουάρντο στον αγώνα.

55′ “Γ. Καμάρας”: Κίτρινη κάρτα στον Δεληζήση

54′ ΓΚΟΛ για την Ξάνθη, 1-4. Αντεπίθεση της Ξάνθης, ο Σολάρι έφυγε στην πλάτη της άμυνας πάσαρε στον αμαρκάριστο Σολτάνι, ο οποίος σε κενή εστία δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 1-4

52′ Πρώτη αλλαγή για τον Απόλλων. Στη θέση του Διαμάντη πέρασε ο Έγκον

52′ Βικελίδης: Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη. Στην αντεπίθεση Σολτάνι και Σολάρι έκαναν ό,τι ήθελαν, ο Κάλβο βγήκε απέναντι στον Σιδεράκη, όμως έστειλε την μπάλα άουτ

46′ Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στη θέση του Σφακιανάκη πέρασε ο Θεοδωρίδης

46′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ: Ο Γκαλέτι εκτός αγώνα, ο Κουτσιανικούλης στη θέση του.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο και στην Κρήτη
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου και στην «ριζούπολη»

ΗΜΙΧΡΟΝΟ και στην Κρήτη

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στο “Γ. Καμάρας”

45+1′ Καλή εκτέλεση φάουλ του Γκάλο, η μπάλα πέρασε δίπλα από την εστία του Τζόρβα

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στο Βικελίδης

45′ ΓΚΟΛ για την Ξάνθη, 1-3. Ο Σολτάνι μπήκε στην περιοχή από αριστερά, γύρισε και ο Σολάρι με προβολή έκανε το 1-3

41′ ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ, 1-1. Κόρνερ του Γκαλέτι, ο Παπάζογλου πήρε την κεφαλιά και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Αθανασίου

40′ ΓΚΟΛ για την Καλλονή, 1-2. Εκτέλεση φάουλ του Λεοζίνιο, ο Μαρσέλο αμαρκάριστος με κεφαλιά μείωσε σε 2-1

34′ “Γ. Καμάρας: Κίτρινη στον Αναστασιάδη

32′ ΓΚΟΛ για την Ξάνθη, 0-2. Σέντρα από τα δεξιά, ο Σολτάνι με κεφαλιά-ψαράκι νίκησε τον Σιδεράκη

31′ “Γ. Καμάρας“: Νέα μεγάλη ευκαιρία για Παναιτωλικό. Κεφαλιά του Καμαρά απ’ το πρώτο δοκάρι και τρίτο διαδοχικό κόρνερ απ’ τον Τζόρβα

30′ “Γ. Καμάρας“: Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Γκάλο εκτέλεσε το κόρνερ και μετά από κεφαλιά πάσα του Σφακιανάκη ο Κούσας με ένα εντυπωσιακό γυριστό ανάγκασε τον Τζόρβα σε δύσκολη απόκρουση και νέο κόρνερ

28′ ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη, 0-1. Πολύ ωραία κάθετη πάσα του Χαντί στον Διαμαντάκο, ο οποίος από αρκετά πλάγια θέση αριστερά νίκησε τον Δασκαλάκη

25′  ΓΚΟΛ για την Ξάνθη, 0-1. Μετά από σέντρα του Παΐτο, ο Σολάρι έπιασε την κεφαλιά και νίκησε τον Σιδεράκη

24′ Βικελίδης: Εξαιρετική απόκρουση του Σιδεράκη, που κράτησε το μηδέν μετά από πολύ ωραίο σουτ του Σουάρες

Βικελίδης: 13′ Κίτρινη κάρτα στον Καζάκη

7′ ΓΚΟΛ για τον Απόλλων, 1-0. Αυτογκόλ! Ο Μπόγιοβιτς με αυτογκόλ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Γκουέλα

7′ Φώναξαν για πέναλτι οι παίκτες της Καλλονής σε ανατροπή του Λεοζίνιο από τον Γούτα