ΤΕΛΙΚΟ: ΠΑΟΚ – Εργοτέλης 2-1

Να συνεχίσει το σερί νικών, μια εβδομάδα πριν το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό, θέλει ο ΠΑΟΚ που υποδέχεται τον Εργοτέλη. Παρακολουθήστε όλα όσα συμβαίνουν στην Τούμπα.

93′ ΓΚΟΛ 2-1: Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βούκιτς, η μπάλα στη δίχτυα και ο ΠΑΟΚ κερδίζει το παιχνίδι με ανατροπή, αφού ήταν η τελευταία φάση του αγώνα.

81′ Ο Σαρρής στη θέση του Μπουχαλάκη.

75′ Ο Νέτσιντ στη θέση του Σαλπιγγίδη.

74′ Ο Ρομάνο στη θέση του Βερπακόφσκις.

70′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Ο Πελέ με μακρινό σουτ αιφνιδίασε τον Χακόμπο και στην επαναφορά ο Διαμαντάκος δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

69′ Ο Κοζορώνης στη θέση του Καρντόσο.

63′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ. Ο Λίνο εκτέλεσε το φάουλ και ο Κατσουράνης με το πρώτο του φετινό τέρμα έφερε το ματς στα ίσα.

60′ Σουτ του Βούκιτς το οποίο έφυγε άουτ.

53΄ Ο Βούκιτς στη θέση του Νίνη.

48′ Ο Κίτσιου έκανε τη σέντρα αλλά η κεφαλιά του Σαλπιγγίδη έφυγε άουτ.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

Λήξη ημιχρόνου.

45′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Ο Διαμαντάκος… χόρεψε τον Λόπεθ αλλά το σουτ έφυγε λίγο άουτ.

38′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Νίνης έκανε το σουτ από πολύ καλή θέση αλλά ο Αθανασίου έδιωξε με τα πόδια.

38′ Ο Λίνο εκτέλεσε το φάουλ και ο Αθανσίου έδιωξε με δυσκολία σε κόρνερ.

35′ Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Βίτορ τραυματίστηκε και τη θέση του πήρε ο Λόπεθ.

24′ Σουτ του Βίτορ, ο Αθανασίου έδιωξε σε κόρνερ.

16′ Ωραία σέντρα του Στοχ, ο Κατσικάς έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

14′ Δυνατό σουτ του Στοχ, ο Αθανασίου απέκρουσε.

13′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ. Ο Βερπακόφσκις εκμεταλλεύτηκε την πάσα του Μπουχαλάκη και στο πρώτο του ματς ως βασικός, άνοιξε το σκορ.

9′ Κίτρινη κάρτα στον Χαντί.

3′ Κεφαλιά του Σαλπιγγίδη από καλή θέση η οποία έφυγε άουτ.