ΤΕΛΙΚΟ: ΑΕΛ Καλλονής – Πανιώνιος 3-2

Η Καλλονή επικράτησε στο Κλεάνθης Βικελίδης του Πανιώνιου με 3-2, σε ματς για την 10η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας

ΛΗΞΗ αγώνα

88′ Αλλαγή για την Καλλονή με τον Γάλλα να παίρνει τη θέση του Περόνε

87′ Ευκαιρία για Πανιώνιο. Ο Καμπάνταης έκανε το γύρισμα από τα δεξιά, ο Λάσνικ επεχείρησε το σουτ αλλά η μπάλα περνάει άουτ

83′ Αλλαγή για την Καλλονή με τον Σιλιγαρδάκη να παίρνει τη θέση του Μαρσέλο

81′ Τρίτη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Στη θέση του Μενδρινού ο Καπάνταης

81′ Πρώτη αλλαγή για την Καλλονή. Στη θέση του Γκαρσία πέρασε ο Γκάσιτς

79′ ΓΚΟΛ για την Καλλονή, 3-2. Ο Γιονάν πήρε τη μπάλα στη δεξιά πλευρά μέσα στην περιοχή, άδειασε τον προσωπικό του αντίπαλο και με δυνατό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Γιαννακόπουλου

78′ ΓΚΟΛ για την Καλλονή, 2-2. Ο Λεοζίνιο πραγματοποίησε εξαιρετική ενέργεια, έπιασε το σουτ λίγο μέσα από την περιοχή και έστειλε τη μπάλα στο δεξί παραθυράκι του Γιαννακόπουλου

73′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο με τον Γιάννου να δίνει τη θέση του στον Λάσνικ

72′ Κίτρινη κάρτα στον Μενδρινό για θέατρο

72′ Νέα ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Εκτέλεση φάουλ του Μενδρινού από τα αριστερά, ο Σιδεράκης δεν μπόρεσε να μπλοκάρει αλλά η άμυνα της Καλλονής απομάκρυνε

69′ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Μενδρινός συνδιάστηκε με τον Κούρο, ο δεύτερος έκανε το σουτ μέσ από την περιοχή και από πλάγια θέση, αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ

67′ Εκτέλεση κόρνερ από τα δεξιά, ο Λεάντρο πιάνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, ο Περόνε προσπάθησε να σκοράρει με ένα περίτεχνο τακουνάκι αλλά η μπάλα πέρασε άουτ

60′ Κίτρινη κάρτα στον Παντίδο

57′ ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο, 1-2. Γύρισμα του Γιάννου, ο Σιδεράκης είχε βγει καθώς νόμιζε ότι προλάβαινε τη μπάλα και ο Αραβίδης, προ κενής εστίας στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα

52′ Καλή στιγμή για τον Καλλονή. Σουτ του Περόνε εκτός περιοχής, η μπάλα κόντραρε στον Μανούσο, άλλαξε πορειά και πέρασε ελάχιστα άουτ

Έναρξη δεύτερου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

42′ Τεράστια ευκαιρία για την Καλλονή. Σουτ του λεοζίνιο έξω απ’ την περιοχή, ο Γιαννακόπουλος δεν έδιωξε σωστά, ο Περόνε -ανενόχλητος- πήγε να πλασάρει με τη μία, αλλά ΚΑΤΑΦΕΡΕ να στείλει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια!

39′ Πρώτη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Στη θέση του Μητρόπουλου -που δεν μπορεί να συνεχίσει- πέρασε ο Παναγιωτούδης

36′ Νέα ευκαιρία για την Καλλονή.  Σουτ του Λεοζίνιο από τον άξονα, επιχειρεί το σουτ αλλά ο Γιαννακόπουλος απομακρύνει σε κόρνερ

25′ Σουτ του Μανούσου μέσα από την περιοχή από τα δεξιά αλλά η μπάλα περνάει λίγα εκατοστά δίπλα από το δοκάρι του Γιαννακόπουλου

24′ ΓΚΟΛ για την Καλλονή, 1-1. Ο Ποντάνι έκανε τη σέντρα από τα αριστερά και ο Μαρσέλο ανενόχλητος μέσα από την περιοχή πιάνει την κεφαλιά και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Γιαννακόπουλο

20′ Νέα καλή στιγμή για τη Καλλονή. Σουτ του Μανούσου από τα αριστερά αλλά ο Γιαννακόπουλος πραγματοποιεί εξαιρετική επέμβαση

13′ ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο, 0-1. Ο Ντούνης έκανε ωραία ατομική ενέργεια από τα δεξιά, πραγματοποίησε το γύρισμα στην περιοχή και ο Γιάννου με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Σιδεράκη

6′ Πρώτη καλή στιγμή στον αγώνα για την Καλλονή. Ο Λεοζίνιο συνδυάστηκε άψογα με τον Μανούσο, o δεύτερος μπήκε στην περιοχή και από πλάγια θέση έστειλε με σουτ την μπάλα άουτ