ΤΕΛΙΚΑ: Απόλλων-Βέροια 0-0 – Λεβαδειακός-Ξάνθη 2-0 – Πανθρακικός-Αστ. Τρίπολης 1-1

ΛΗΞΗ και στην Κομοτηνή

91΄ Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Στη θέση του Τσάνη ο Χασομέρης.

ΛΗΞΗ σε Γ. Καμάρας και Λιβαδειά

85΄ Αλλαγή για τον Αστέρα. Έξω ο Μουνάφο, μέσα ο Κουρμπέλης

84′ Λιβαδειά:  Νέο ΔΟΚΑΡΙ για την Ξάνθη. Ο Σολτάνι έπιασε το σουτ στην κίνηση μετά τη σέντρα του Μαρέν από τα δεξιά, η μπάλα σταμάτησε στο δεξί δοκάρι του Πρζιρόφσκι

83′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Σανγκινέτι παίρνει την θέση του τραυματία Μάγκα.

82′ Κομοτηνή: Δεύτερη κίτρινη στον Γκόιαν και αποβολή. Με δέκα και ο Αστέρας

79′  Τελευταία αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Σουάρεθ στη θέση του Κάλβο

74′ Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Βέρτζος στη θέση του Αργυρόπουλου

71′ Λιβαδειά: ΔΟΚΑΡΙ για την Ξάνθη. Κεφαλιά του Ράνος μέσα απ’ την περιοχή, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι

70′ Αλλαγή για τη Βέροια Μρντάκοβιτς αντί του Καλτσά

68′ “Γ. Καμάρας”: Μεγάλη ευκαιρία για τη Βέροια. Ο τερματοφύλακας του Απόλλωνα ήταν εξουδετερωμένος, ο Μπεν έκανε το σουτ, αλλά οι αμυντικοί έδιωξαν την μπάλα πάνω στη γραμμή

64′ Κομοτηνή: Δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβολή για Σαρακατσάνο, για μαρκάρισμα στον Ναβάρο. Με δέκα ο Πανθρακικός!

67′ Λιβαδειά: Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Εκτέλεση κόρνερ, ο Βασιλείου πήρε την κεφαλιά, η μπάλα μόλις άουτ

64′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Ράνος στη θέση του Ντιέ

60′ ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό, 1-1. Φοβερό γκολ του Ουσέρο, του οποίου η εκτέλεση φάουλ κατέληξε στο “Γ” της εστίας του Σέρεμετ

60′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Βασιλείου στη θέση του Γιάντση

59′ Κομοτηνή: Κίτρινη κάρτα στον Σαρακατσάνο. Θα μπορούσε να πάρει και κόκκινη, αφού πέφτοντας, έδιωξε την μπάλα με το χέρι, ελάχιστα έξω απ’ την περιοχή

58′ Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Εγκον στη θέση του Παπαζαχαρία

58′ ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό, 2-0. Κούρσα του Γιάντση από δεξιά με τον Χοσέμι να τον ακολουθεί, ο μέσος του Λεβαδειακού έβγαλε τη σέντρα, ο Κυριακίδης έδιωξε αλλά ο Ροτζέριο αφύλακτος από κοντά, έσπρωξε τη μπάλα στο δίχτυα

58′ Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Παπαζαχαρίας εκτός, στη θέση του ο Έγκον.

52′ Κομοτηνή: Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα.

53′ “Γ. Καμάρας”:  Κίτρινη κάρτα στον Κόρμπο

53′ Λιβαδειά: Ο Σολάρι έστειλε άουτ την μπάλα, έμεινε το 1-0 υπέρ του Λεβαδειακού. Έδειξε πολύ σίγουρος ο Σολάρι και το έχασε

52′ Λιβαδειά: Πέναλτι υπέρ της Ξάνθης και κίτρινη κάρτα στον Μανόλο, για χέρι μέσα στην περιοχή

46′ “Γ. Καμάρας”: Ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Καμαρά έπιασε το σουτ μέσα απ’ την περιοχή, η μπάλα πέρασε μόλις άουτ.

46′ “Γ. Καμάρας”: Κίτρινη κάρτα ο Δεληζήσης

46′ “Γ. Καμάρας”: Κίτρινη κάρτα ο Ορέστες

46′ “Γ. Καμάρας”: Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Δεληζήσης στη θέση του Τσιλιγγίρη

46′ Λιβαδειά: Με μια αλλαγή θα συνεχίσει η Ξάνθη. Ο τραυματίας Βάλλας αφήνει την θέση του στον Χοσέμι

Έναρξη δεύτερου μέρους στα παιχνίδια

ΗΜΙΧΡΟΝΟ και στην Κομοτηνή

ΗΜΙΧΡΟΝΟ σε Λιβαδειά κ “Γ. Καμάρας”

44′ “Γ. Καμάρας”: Καλή εκτέλεση φάουλ του Μίνγκα ο Λόπεθ με υπερένταση έδιωξε σε κόρνερ

43′ Κομοτηνή: Καλή στιγμή για Πανθρακιό. Δύσκολη επέμβαση από τον Χερνάντεζ, σε φάουλ του Κάσες.

35′ ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό, 1-0. Ο Μουλόπουλος έκανετη σέντρα από δεξιά, ο Μάντζιος έπιασε όμορφη κεφαλιά, χωρίς να αφήσει περιθώρια αντίδρασης στον Κυριακίδη

25′ Κομοτηνή: Καλή στιγμή για Αστέρα. Σέντρα από δεξιά, κεφαλιά του Μπαράλες, η μπάλα μόλις άουτ.

24′ “Γ. Καμάρας”: Ο Γκόμεζ κράτησε το “μηδέν” για τον Απόλλωνα, αφού απέκρουσε το πέναλτι του Καλτσά

23′ “Γ. Καμάρας”: Πέναλτι για την Βέροια. Ανατροπή του Μπεν απο το Αλβάρεζ

22′ Λιβαδειά: Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Νέο σουτ του Κάντζι που βγήκε από δεξιά, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ

21′  “Γ. Καμάρας”: Καλή ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Γκουέλα έκανε τη σέντρα, ο Φαρινόλα δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα από καλή θέση

20′ Λιβαδειά: Καλή στιγμή για την Ξάνθη. Ξαφνικό μακρινό σουτ του Κάλβο, ο Πρζιρόβσκι έδιωξε σε κόρνερ

17′ Κομοτηνή: Κίτρινη κάρτα στον Εντό

16′ Λιβαδειά:  Πρώτη στιγμή που η Ξάνθη φάνηκε απειλητική. Ο Μαρίν πάτησε περιοχή από δεξιά, έκανε το γύρισμα για τον Κάλβο ο οποίος έπιασε κακό σουτ, άουτ

11′ “Γ. Καμάρας”: Κίτρινη κάρτα στον Μίνγκα

8′ Λιβαδειά:  Πολύ καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό. Ο Κάντζι πέρασε τον προσωπικό του αντίπαλο, μπήκε στην περιοχή της Ξάνθης, αλλά το σουτ του έφυγε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της Ξάνθης.

5′ ΓΚΟΛ για τον Πανθρακικό, 1-0. Λανθασμένη κεφαλιά του Πιπίνη προς τα πίσω, ο Τζάνης εποφελήθηκε και με πλασέ από δύσκολη γωνία νίκησε τον Χερνάντεζ