ΤΕΛΙΚΟ: Πανιώνιος – Ατρόμητος 2-1

Στην Νέα Σμύρνη διεξάγεται το πρώτο ματς του Κυριακάτικου προγράμματος της 11ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης.

ΛΗΞΗ αγώνα

89′ Σουτ του Καλτσά από τα αριστερά της μεγάλης περιοχής,  η μπάλα πέρασε άουτ. Στη φάση Καμπάνταης, αν δεν έκανε πάσα, θα έβγαινε μόνος απέναντι στον Σηφάκη
89′ Κίτρινη κάρτα στον Αυλωνίτη

86′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Παντίδος στη θέση του Κολοβού

85′ Σουτ του Ναπολεόνι στην κίνηση στο δεύτερο δοκάρι αλλά η μπάλα περνάει άουτ

83′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο με τον Καραμάνο να περνάει στη θέση του Ταυλαρίδη

82′ Ο Γιαννακόπουλος έδιωξε σε κόρνερ την απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Πίτου Γκαρσία!

81′ Σέντρα του Κούρου από τα αριστερά, ο Καμπάνταης έπιασε την κεφαλιά, ο Σηφάκης μάζεψε την μπάλα

81′ Κίτρινη κάρτα στον Μπρίτο

80′ Κίτρινη κάρτα στον Καμπάνταη

79′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Καμπάνταης στη θέση του Μενδρινού

78′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Α:τρόμητο. Ο Ναπολεόνι έβγαλε την μπαλιά από αριστερά, ο Παπαδόπουλος έπιασε απευθείας το πλασέ από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα πέρασε άουτ

72′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Καλτσάς στη θέση του Αραβίδη

70′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, 2-1. Αφού οι παίκτες του Πανιωνίου έδιωξαν δυο φορές την μπάλα σε προσπάθειες του Ατρόμητου, αυτη έφτασε στον Δημούτσο που έπιασε τρομερό σουτ από τα όρια της μεγάλης περιοχής, στέλνοντας την μπάλα στο δεξί “γ” του Γιαννακόπουλου

68′ Εκτέλεση φάουλ του Γκαρσία από τα όρια της μεγάλης περιοχής και δεξιά, η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια του Γιαννακόπουλου

67΄Κίτινη κάρτα στον Κουλουχέρη

64′ Κίτρινη κάρτα στον Μητρόπουλο

66′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Τετ α τετ του Κολοβού που πήρε τη μπάλα στο κέντρο, διέσχισε αρκετά μέτρα, μπήκε στην περιοχή αλλά τελευταία στιγμή το πλασέ του κόντραρε στον Ταυλαρίδη και πέρασε πλάγιο

62′ Κίτρινη κάρτα στον Μενδρινό

57′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Φυτανίδη ο Πίτου Γκαρσία

53′ Πολύ καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Κόρνερ από δεξιά, ο Ταυλαρίδης έπιασε την κεφαλιά από πολύ κοντά, η μπάλα μόλις πάνω απ’ τα δοκάρια του Γιαννακόπουλου

46΄Κίτρινη κάρτα στον Δημούτσο

Έναρξη δεύτερου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στη Νέα Σμύρνη

42′ Νέα καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Ο Ούμπιντες εκτέλεσε το φάουλ από τον άξονα, ο Ιγκλέσιας έπιασετην κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε μόλις άουτ

40΄Πολύ καλή ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Σέντρα του Ναπολεόνι από τα αριστερά, ο Παπαδόπουλος όμως στο δεύτερο δοκάρι και από πλεονεκτική θέση δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, με πλασέ στη κίνηση

39′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μπρίτο στη θέση του Καραγκούνη

38′ ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο, 2-0. Ο Αραβίδης έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία της εστίας του Σηφάκη, που έπεσε σωστά.

37′ Πέναλτι για τον Πανιώνιο και κίτρινη κάρτα στον Φυτανίδη

27′ Κίτρινη κάρτα στον ταυλαρίδη

19′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Σέντρα του Γιαννούλη από αριστερά, ο Παπαδόπουλος έπιασε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε μόλις άουτ

9′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Εκτέλεση φάουλ από τα αριστερά, ο Ταυλαρίδης έπιασε την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι αλλά ο Αυλωνίτης απομάκρυνε πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή

6′ ΓΚΟΛ για τον Πανιωνιο, 1-0. Τραγικό λάθος του Σηφάκη! Μετά από γύρισμα της μπάλας, ο τερματοφύλακας του Ατρομήτου έκανε λάθος κοντρόλ, ο Γιάννου το εκμεταλλεύτηκε και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα σε αντίθεση με τη ροή του αγώνα

3′ Ο Ατρόμητος πάτησε ξανά περιοχή από τα αριστερά και πάλι με τον Ναπολεόνι αλλά ο Ιταλός δεν μπόρεσε να αξιοποιήσει την ευκαιρία καθώς το τακουνάκι που επεχείρησε απομακρύνθηκε από την άμυνα του Πανιωνίου

1′ Μόλις στα 32” η πρώτη ευκαιρία του Ατρόμητου. Ο Ναπολεόνι βγήκε στην… πλάτη της άμυνας του Πανιώνιου και από πλάγια θέση έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε μόλις άουτ

Έναρξη του αγώνα

Πανιώνιος: Γιαννακόπουλος, Λαμπρόπουλος, Αυλωνίτης, Κουλουχέρης, Κούρος, Κολοβός, Κούρντι, Μητρόπουλος, Αραβίδης, Γιάννου, Μενδρινός

Ατρόμητος: Σηφάκης, Ταυλαρίδης, Φυτανίδης, Ναπολεόνι, Καραγκούνης, Παπαδόπουλος, Ιγκλέσιας, Γιαννούλης, Δημούτσος, Ούμπιδες, Λαζαρίδης