ΤΕΛΙΚΑ: Ξάνθη-Παναιτωλικός 3-1 – Καλλονή-Πλατανιάς 1-0 – Εργοτέλης-Αστέρας Τρ. 0-1

Καλλονή – Πλατανιάς 1-0

ΤΕΛΙΚΟ
19:11
Ξάνθη – Παναιτωλικός 3-1

ΤΕΛΙΚΟ

Eργοτέλης – Αστέρας Τρίπολης 0-1  ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

88′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Ράνος στη θέση του Σολάρι

80′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Ιωάννου αντί του Καμαρά

76΄ Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Σιλιγαρδάκης στη θέση του Λεοζίνιο

72′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Τσαμπούρης θα μπει στη θέση του Μπαράλες

71′ Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Αναστασάκος στη θέση του Καρντόσο

69′ Διπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μπαίνουν Μπελόν και Γκόλιας στις θέσεις των Μπακάκη και Μελισσά

65′ ΓΚΟΛ για την Καλλονή, 1-0. Έξυπνη μπαλιά του Άλβες, από κεντρική θέση στη μεσαία γραμμή, η μπάλα κόντραρε σε αντίπαλο παίκτη, έφτασε στον Καζάκη που από θέση τετ-α-τετ άνοιξε το σκορ.

63′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Βασιλακάκης στη θέση του Ντιέ, που αντιδρά έντονα για την αντικατάστασή του και δέχεται ζεστό χειροκρότημα από τον κόσμο.

63′ Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Μπαντιμπανγκά, στη θέση του Ρέντζα

62′ “Πηγάδια”: Ελάχιστα άουτ το μονοκόματο σουτ του Σολάρι

58′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα, 0-1. Μετά από κακή συνεννόηση ανάμεσα σε Γιοβάνοβιτς, Μεχία, η μπάλα έφτασε στον Μπαράλες, ο οποίος με δυνατό σουτ από την περιοχή άνοιξε το σκορ για τον Αστέρα

55′ ΟΑΚΑ: Δοκάρι για την Καλλονή! Κεφαλιά του Καζάκη, μετά από σέντρα του Γκαρσία, η μπάλα στο δοκάρι. Στην επαναφορά ο Μανούσος, από θέση τετ-α-τετ, πλάσαρε απελπιστικά άουτ σε κενή εστία.

55′ ΓΚΟΛ για την Ξάνθη, 2-1. Πολύ ωραίο μονοκόμματο σουτ πάνω στην κίνηση του Μάνταλου και η μπάλα στα δίχτυα!

54′ “Παγκρήτιο”: ΔΟΚΑΡΙ για τον Αστέρα! Ο Κοντοές μπήκε από αριστερά στην περιοχή του Εργοτέλη, έκανε το σουτ από πλάγια θέση και η μπάλα κόντραρε για να σταματήσει στο οριζόντιο δοκάρι του Αθανασίου. Στην εξέλιξη της φάσης το μακρινό σουτ του Ουσέρο ήταν άστοχο

49′ “Παγκρήτιο”: Ευκαιρία για τον Εργοτέλη, μετά την εκτέλεση του κόρνερ απ’ τον Πελέ, ο Λούι πρόλαβε στον αέρα τον Διαμαντάκο και έδιωξε σε νέο κόρνερ

Έναρξη δεύτερου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στις τρεις 3 αναμετρήσεις

36΄ ΟΑΚΑ:  Η καλύτερη ευκαιρία της Καλλονής. Σέντρα του Ποντάνι από τα αριστερά της επίθεσης της Καλλονής, η κεφαλιά του Καζάκη καταλήγει ελάχιστα άουτ.

34′ “Παγκρήτιο”: Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Ουσέρο εκτέλεσε το κόρνερ, κακή έξοδος από τον Αθανασίου, κεφαλιά του Γκοϊάν, η μπάλα άουτ.

30′ “Πηγάδια”: Νέο τρομερό σουτ από Θεοδωρίδη, από θέση πλάγια δεξιά, Τσέμα έδιωξε σε κόρνερ

26′ “Πηγάδια”: Σπουδαία απόκρουση του Ράφαελ σε κεφαλιά του Μάνταλου

23′ ΟΑΚΑ: Κάθετη του Τετέ, ο Τορες προσπάθησε να πασάρει τον Χογκ, αλλά ο πορτιέρε της καλλονής έδιωξε σε κόρνερ

14′ ΓΚΟΛΑΡΑ από τον Θεοδωρίδη και 1-1 για τον Παναιτωλικό. Σουτ από 30 μέτρα του Θεοδωρίδη, η μπάλα στα δίχτυα του Τσέμα!

12′ ΓΚΟΛ για την Ξάνθη, 1-0. Σέντρα του Κάλβο, ο Σολτάνι με προβολή άνοιξε το σκορ

8′ Πηγάδια: Πολύ ωραία προσπάθεια έξω από την περιοχή του Θεοδωρίδη, η μπάλα ελάχιστα άουτ!

8′ Παγκρήτιο: Ο Γιάννης Κοιλιάρας αποχωρεί με το ειδικό αμαξάκι από το γήπεδο. Ο Τζανακάκης μπήκε στη θέση του Κοιλιάρα και με την είσοδό του γύρισε σε ρόλο αριστερού μπακ ο Χαντί

5′ ΠηγάδιαΠρώτη καλή φάση στο παιχνίδι για τον Παναιτωλικό. Ο Μπακάκης μπήκε μέσα στην περιοχή από λίγο πλάγια θέση στα δεξιά αλλά πλάσαρε πάνω στα πόδια του Τσέμα