ΤΕΛΙΚΟ: Σαχτιόρ Καραγκάντι – ΠΑΟΚ 0-2

Ο ΠΑΟΚ θέλει να φύγει με τουλάχιστον ένα βαθμό από την έδρα της Σαχτιόρ, για να πανηγυρίσει από τώρα την πρόκριση στους “32” του Europa League. Παρακολουθήστε LIVE την εξέλιξη της αναμέτρησης από την παγωμένη Αστάνα

ΛΗΞΗ αγώνα

90+3′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Νέτσιντ στη θέση του Λούκας

90+2′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 0-2. Πολύ ωραία πάσα του Σαλπιγγίδη στον Κίτσιου που απο πλάγια θέση με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

86′ Μεγάλη ευκαιρία για την Σαχτιόρ. Νέα πολύ μεγάλη επέμβαση του Γλύκου που απέκρουσε το πλασέ του Φινοτσένκο

83′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο σαλπιγγίδης στη θέση του Νίνη. 66η συμμετοχή του “Σάλπι” στο Europa League/Κύπελλο ΟΥΕΦΑ

82′ Αλλαγή για την Σαχτιόρ. Ο Παϊζάνοφ στη θέση του Παριβάεφ

79′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Βούκιτς στη θέση του Στοχ

78′ Πολύ καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ, με τον Λούκας να μπαίνει απο δεξιά αλλα το σουτ που έκανε έφυγε άουτ

74′ Μεγάλη ευκαιρία για την Σαχτιόρ. Ο Λούνιν έκανε τη σέντρα από δεξιά, ο Χιζνιτσένκο πλάσαρε στην κίνηση-από πολυ κοντά-  και η μπάλα έφυγε άουτ.

73′ Ευκαιρία για την Σαχτιόρ. Το σουτ του Κάνιας απο τη μικρή περιοχή πέρασε δίπλα απο το δοκάρι του Γλύκου

66′ Πρώτη αλλαγή για την Σαχτιόρ. Ο Λούλιν στη θέση του Χατζαριάν

Πιέζει για την ισοφαριση η Σαχτιόρ

54′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 0-1. Ο Λούκας έψαξε το Νίνη μέσα στην αντίπαλη περιοχή, η μπάλα κόντραρε στον παίκτη που τον μάρκαρε, πήρε τροχιά προς τα δίχτυα και έτσι άνοιξε το σκορ

50′ Νέα ευκαιρία για την Σαχτιόρ, που -ευτυχώς- δεν έχει καλό τελείωμα

49′ Ευκαιρία για την Σαχτιόρ, με τον Φινοτσένκο να πλασάρει άουτ μέσα απο την περιοχή

46′ Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με το… καλημέρα στο δεύτερο ημίχρονο. Το σουτ του Λούκας από τα όρια της μεγάλης περιοχής πέρασε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μούκιν

Έναρξη δεύτερου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

41′ Κίτρινη κάρτα στον Παριβάεφ

39’ Σέντρα του Στοχ από αριστερά ο Ντζίτζιτς πρόλαβε προ του Αθανασιάδη και έδιωξε σε κόρνερ

38′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Λούκας με τον Στοχ έκαναν το ένα-δύο, ο Σλοβάκος μπήκε από αριστερά, πλάσαρε αλλά ο Μόκιν έδιωξε ωραία.

37′ Ο Νίνης σέντραρε, η μπάλα κόντραρε, ο Κατσουράνης πλάσαρε την κίνηση, αλλά η μπάλα έφυγε κόρνερ.

31′ Νέα καλή φάση για τον ΠΑΟΚ. Κάθετη πάσα του Νίνη στο Λάζαρ, σουτ του Ρουμάνου μέσα απ’ την περιοχή και πλάγια θέση δεξιά, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων

29′ Δυνατό σουτ του Χατζαριάν έξω από την περιοχή του Γλύκου, η μπάλα πολύ ψηλά άουτ

25′ Κίτρινη κάρτα στον Κάνιας

22′ Ο Γλύκος εκτινάχθηκε και μπλόκαρε εντυπωσιακά το σουτ Σίμτσεβιτς

19′ Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Σέντρα του Λίνο από αριστερά, “τσίμπημα” της μπάλας από τον Κλάους, η μπάλα μόλις άουτ

18′ Μεγάλη ευκαιρία για την Σαχτιόρ! Ο Σίμτσεβιτς μπήκε από δεξιά σούταρε δυνατά, απέκρουσε ο Γλύκος και στη συνέχεια ο Κιζιντσένκο δεν μπόρεσε να πιάσει την κεφαλιά

15′ Δεν έχουμε δει ακόμα την “μεγάλη” φάση μπροστά από τις δύο εστίες. Ο ΠΑΟΚ συνεχίζει να ελέγχει το ματς

Πιέζει ο ΠΑΟΚ, πολύ “κλειστή” η άμυνα των γηπεδούχων

3′ Σουτ του Νίνη, η μπάλα κόντραρε στα σώματα και πέρασε κόρνερ (ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι των γηπεδούχων)