ΤΕΛΙΚΟ: Ολυμπιακός – Εργοτέλης 3-0

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ
90′ Εξαιρετική κίνηση και σουτ από τον Μασάντο, η μπάλα λίγο άουτ.
87′ Τελευταίο πεντάλεπτο της αναμέτρησης, μαζί με τις καθυστερήσεις
79′ Αλλαγή για τον Εργοτέλη με τον Ουέλινγκτον στη θέση του Ρομάνο
78′ Σουτ του Ντομίνγκες έξω από την περιοχή, η μπάλα χτύπησε στην πλάτη του Σάμαρη, άλλαξε πορεία και κατέληξε άουτ.
71′ Διπλή αλλαγή για τον Εργοτέλη με τον Αναστασάκο στη θέση του Μπουχαλάκη και τον Κούτρη στη θέση του Χαλκιαδάκη.
69′ Κάθετη στον Ρομάνο που με τακουνάκι άφησε προς τα πίσω στον Διαμαντάκος, εκείνος έκανε το σουτ αλλά ο Τόρες με τάκλιν έδιωξε σε κόρνερ
68′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μασάντο στη θέση του Σαβιόλα
67′ Σουτ του Ολαϊτάν μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Αθανασίου
62′ ΓΚΟΛ 3-0: Σουτ του Τσόρι έξω από την περιοχή, η μπάλα μάλλον πήγαινε άουτ αλλά κόντραρε στο πόδι του Μεχία, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα του Αθανασίου για το 3-0
62′ Σουτ του Κάμπελ έξω από την περιοχή, έδιωξε ο Αθανασίου
60′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Τσόρι στη θέση του Βάις
59′ Ο Βάις ξεπέρασε τρεις αντιπάλους του, μπήκε στην περιοχή από αριστερά και έκανε το σουτ με το δεξί, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ
57′ Υπό βροχή εδώ και λίγα λεπτά το ματς
52′ Σέντρα του Κάμπελ από δεξιά, ο Σαβιόλα μόνος στο σημείο του πέναλτι πλασάρει αλλά ο Αθανασίου με ωραία προσπάθεια νίκησε τον Αργεντινό
51′ Ωραία κυκλοφορία της μπάλας μπάλας από τον Εργοτέλη αλλά το σουτ του Μπαντιμπαγκά έξω από την περιοχή πέρασε ψηλά άουτ
50′ Σέντρα από αριστερά για τον Εργοτέλη, ο Τόρες έδιωξε σε κόρνερ
Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο
Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, 2-0
45’+1′ ΓΚΟΛ: Ο Σάμαρης μπήκε από δεξιά στην περιοχή και έκανε την παράλληλη μπαλιά με τον Ολαϊτάν στο πρώτο δοκάρι να κάνει το τακουνάκι και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0
39′ Σέντρα του Μπαντιμπαγκά από δεξιά, ο Διαμαντάκος προσπάθησε να πάρει την κεφαλιά αλλά δεν τα κατάφερε υπό την πίεση του Παπαδόπουλου
29′ Τώρα θα γίνει η αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Σάμαρης στη θέση του Μανιάτη που πήγε στα αποδυτήρια υποβασταζόμενος και με πάγο στο αριστερό πόδι του
27′ Άρχισε και πάλι το ματς
26′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Σάμαρης στη θέση του Μανιάτη που δείχνει να πονάει πολύ
24′ Μικρή διακοπή στο ματς αφού ο Μανιάτης σφαδάζει στο έδαφος. Η μπάλα χτύπησε στο πόδι του και εκείνος στραβοπάτησε. Με το φορείο θα φύγει από το ματς
23′ Εκτελέστηκε το κόρνερ, ο Ρομάνο στο δεύτερο δοκάρι πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε διαγώνια άουτ
22′ Ο Μπαντιμπαγκά από δεξιά βγάζει την σέντρα για τον Μπουχαλάκη αλλά ο Παπαδόπουλος με προβολή διώχνει σε κόρνερ

18′ Γκολ για τον Εργοτέλη που ακυρώνεται από τον διαιτητή σωστά αφού ο Ρομάνο σπρώχνει την μπάλα με το χέρι. Μάλιστα βλέπει και την κίτρινη κάρτα.

10′ Στο μισό γήπεδο το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα με τον Ολυμπιακό να συνεχίζει να πιέζει παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε πολύ νωρίς στο ματς
3′ ΓΚΟΛ 1-0: Ο Σαβιόλα έξω από την περιοχή κεντρικά, μοίρασε δεξιά στον Κάμπελ και εκείνος με απευθείας πλασέ στην κίνηση νίκησε τον Αθανασίου για να κάνει νωρίς νωρίς το 1-0