ΤΕΛΙΚΟ: Λεβαδειακός – Παναθηναϊκός 0-4

89′ ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό, 0-4.

87′ Κίτρινη κάρτα στον Ρισβάνη

86′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Χουχούμης αντί του Αμπέντ

83′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Ρισβάνης στη θέση του Σπυρόπουλου

80′ Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Διαγώνιο σουτ του Σπυρόπουλου από δεξιά, ο Στρατηλάτης έδιωξε με δυσκολία σε κόρνερ

76′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό με τον Μπούστο αντί του Πετράτσι

74′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό με τον Δώνη στη θέση του Καρέλη

70′ Δοκάρι για τον Λεβαδειακό. Μακρινό σουτ του Πετράτσι από αριστερά, η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι του Κοτσόλη και κατέληξε άουτ

68′ Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Λαγό  και αποβολή. Με δέκα ο Παναθηναϊκός

66′ Σουτ του Κλωναρίδη από δεξιά, ο Στρατηλάτης απομάκρυνε.

55′ Ακυρώθηκε σωστά ως οφσάιντ γκολ του Λεβαδειακού

54′ Κίτρινη κάρτα στον Αμπέντ

52′ ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό, 0-3.  Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους, πρώτη κεφαλιά του καρέλη, ο Λαγος από πολύ κοντά έστειλε με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα

50′ Σουτ του Αμπέντ πίσω από το ημικύκλιο, η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ.

Έναρξη δεύτερου μέρους

Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Νικολακάκης στη θέση του Μάγκα.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

45′ Κίτρινη κάρτα στον Πετράτσι για μαρκάρισμα στον Σπυρόπουλο.

41’ Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Κάθετη πάσα του Μάρτινς, ο Μάντζιος δοκίμασε σουτ από αριστερά της περιοχής, όμως ο Κοτσόλης του είπε «όχι»

38′ ΓΚΟΛΑΡΑ για τον Παναθηναϊκό, 0-2. Υπέροχη λόμπα του Λαγού από τα αριστερά της μεγάλης περιοχής του Λεβαδειακού, η μπάλα στο αριστερό “γ” του Στρατηλάτη. Υπέροχο γκολ!

36′ Κατοχή της μπάλας: 37% για τον Λεβαδειακό – 63% για τον Παναθηναϊκό.

33’ Ο Καρέλης αφού πέρασε δύο παίκτες, μπήκε στην περιοχή από δεξιά, όμως το σουτ που δοκίμασε μπλόκαρε ο Στρατηλάτης

31′ ΓΚΟΛ για το Παναθηναϊκό, 0-1. Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Αμπέντ, οι αμυντικοί του Λεβαδειακού έδιωξαν προσωρινά, η μπάλα έφτασε στον Κλωναρίδη και με γυριστό δυνατό σουτ από δεξιά της περιοχής έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Στρατηλάτη

Με κουβέρτες έχουν σκεπαστεί οι ποδοσφαιριστές του Παναθηναϊκού στον πάγκο, προκειμένου να ζεσταθούν

18′ Σουτ του Καπό από αριστερά, ο Κοτσόλης μπλόκαρε σταθερά.

17′ Κίτρινη κάρτα στον Λαγό, για μαρκάρισμα στον Μάρτινς.

11’ Νέα καλή ευκαιρία για Λεβαδειακό.  Μακρινό σουτ του Κονέ, η μπάλα έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κοτσόλη

9′ Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ξαφνικό σουτ του Μάντζιου, ο Κοτσόλης έπεσε στη γωνία και έδιωξε σε κόρνερ.

Συμπληρώθηκε το πρώτο πεντάλεπτο της συνάντησης χωρίς κάτι ιδιαίτερο…

Με την μπλε εμφάνιση ο Παναθηναϊκός, με λευκές φανέλες και πράσινα σορτσάκια οι γηπεδούχοι