ΤΕΛΙΚΟ: Παναιτωλικός – Παναθηναϊκός 1-0

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

91΄Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Σίλντενφελντ βρέθηκε απέναντι από τον Ράφαελ αλλά ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού πρόλαβε και απομάκρυνε.

3 τα λεπτά των καθυστερήσεων

87΄Μακρινό σουτ του Πράνιτς, μπλοκάρει ο Ράφαελ.

87΄Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μπόγιοβιτς αντί του Καμαρά.

82′ Κίτρινη κάρτα στον Γκάλο για μαρκάρισμα στον Μπέργκ.

81΄Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Δώνης αντί του Λαγού.

79′ Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στη θέση του Μπακάκη πέρασε ο Νταλμά.

76΄ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Παπουτσογιαννόπουλος αντί του Θεοδωρίδη.

72΄Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό.
Ο Ντίνας αντί του Καρέλη.

61′ Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Στη θέση του Νάνο πέρασε ο Κλωναρίδης.

59΄Κίτρινη κάρτα στον Ζέκα.

57΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Καμαρά έκανε την κούρσα και γύρισε για τον Μπακάκη ο οποίος ουσιαστικά σε κενή εστία στέλνει τη μπάλα άουτ.

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

45′ Σουτ του Ζέκα στην αγκαλιά του Ράφαελ.

42′ Κεφαλιά του Καρέλη που έφυγε άουτ.

29′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ. Καμαρά και Μπακάκης συνεργάστηκαν με τον Σενεγαλέζο να βγαίνει απέναντι στον Καπίνο και να τον πλασάρει σωστά.

21′ Η μεγαλύτερη ευκαιρία στο ματς. Ο Γκάλο εκτέλεσε εξαιρετικά το φάουλ με τον Καπίνο να κάνει σπουδαία επέμβαση.

20′ Κίτρινη κάρτα στον Σίλντενφελντ.

17′ Η πρώτη ευκαιρία του Παναθηναϊκού στο ματς. Ο Μπεργκ δοκίμασε από μακρία το πόδι του και υποχρέωσε τον Ράφαελ σε δύσκολη επέμβαση.

15΄Σουτ του Θεοδωρίδη, μπλόκαρε εύκολα ο Καπίνο.

9′ Σημαντική ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Θεοδωρίδης έβγαλε την μπάλα στον Μπακάκη ο οποίος από καλή θέση αστόχησε.

6′ Δύο ευκαιρίες στο ίδιο λεπτό για τον Παναιτωλικό. Αρχικά ο Ζούνιορ σούταρε εκτός περιοχής με τον Καπίνο να μπλοκάρει και στην επόμενη φάση ο Καμαρά γύρισε εντός περιοχής αλλά το πλασέ του έφυγε άουτ.

Σέντρα στον αγώνα

Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Ράφαελ, Κούσας, Μπικέι, Γκάλο, Μελισσάς, Τζούνιορ, Γοδόι, Σφακιανάκης, Μπακάκης, Θεοδωρίδης, Καμαρά.

Παναθηναϊκός (Γιάννης Αναστασίου): Καπίνο, Κουτρουμπής, Τριανταφυλλόπουλος, Νάνο, Σίλντεφελντ, Λαγός, Ζέκα, Καρέλης, Αμπέιντ, Πράνιτς, Μπεργκ.