ΤΕΛΙΚΑ: Απόλλων-ΠΑΣ 4-0 – Αστ. Τρίπολης-Πλατανιάς 3-0 – Πανθρακικός-Ξάνθη 2-1

ΛΗΞΗ αγώνα στην Κομοτηνή

88′ Απευθείας κόκκινη στον Παΐτο για δυνατό μαρκάρισμα στον Μπαϊκαρά. Με εννέα παίκτες θα αγωνιστεί η Ξάνθη στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης

ΛΗΞΗ στην Τρίπολη και στο “Γ. Καμάρας”

80′ ΓΚΟΛ για τον Πανθρακικό, 2-1. Μετά από δέντρα από δεξιά, ο Γούτας πήρε την πρώτη κεφαλιά, η μπάλα έφτασε στον Κάσες που με δεύτερη κεφαλιά νίκησε τον Τσέμα. Έντονες διαμαρτυρίες από τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι θεωρούν πως ο σκόρερ ήταν εκτεθειμένος

73′ ΓΚΟΛ για την Ξάνθη, 1-1. Εκτέλεση κόρνερ του Κάλβο από τα δεξιά και ο Βάλλας -με πλασέ στο δεύτερο δοκάρι- ισοφάρισε για την Ξάνθη

72′ Αστέρας – Πλατανιάς:  Καλή στιγμή για τον Πλατανιά με τον Βλαχοδήμο να πλασάρει απο πλάγια θέση και τον Μπαντή να αποκρούει με τα πόδια

70′ ΓΚΟΛ για τον Πανθρακικό, 1-0. Κάθετη πάσα του Κάσες στον Τζάνη από τα δεξιά με τον Έλληνα αμυντικό να πλασάρει σωστά και να ανοίγει το σκορ για την ομάδα του

70′ ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα, 4-0. Σκόρερ ο Φαρινόλα με δεξί πλασέ, από θέση τετ-α-τετ στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΣ με τη διαλυμένη άμυνα

68′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Έξω ο Μουνάφο, μέσα ο Σέτι

63΄ Αλλαγή για τον ΠΑΣ: Έξω ο Κοροβέσης, μέσα ο Μπέριος.

62′ Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Βλαχοδήμος στη θέση του Γουνδουλάκη

61′ Πανθρακικός – Ξάνθη: Ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Ο Ντιόγκο μπήκε μέσα στην περιοχή από τα αριστερά, έκανε το γύρισμα αλλά ο Παΐτο έδιωξε προ του Ίγκορ

60′ Πανθρακικός – Ξάνθη: Μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους! Ο Σολάρι πήρε την μπάλα στον άξονα στα όρια της περιοχής, επεχείρησε το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε άουτ

59′ ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα, 3-0. Εντός περιοχής του ΠΑΣ ο Μίνγκας επιχείρησε σέντρα-σουτ, η μπάλα χτύπησε και στον Ακόστα και κατέληξε στα δίχτυα του Αμπάρη.

56΄ Απόλλων – ΠΑΣ: Πολύ καλό σουτ του Φαρινόλα, εντός περιοχής του ΠΑΣ, η μπάλα μόλις άουτ.

54′ Πανθρακικός – Ξάνθη: Εκτέλεση κόρνερ απ’ τον Τριάδη από τα αριστερά, ο Γούτας έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ

53΄ Αλλαγή για τον Απόλλωνα: Έξω ο Κόρμπος, μέσα ο Έγκον.

50′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα, 3-0. Αντεπίθεση του Αστέρα μετα απο κόρνερ του Πλατανιά με τον Καράσκο να σουτάρει μέσα απο την περιοχή τον Γεωργαλλίδη να αποκρούει και τον Χουάνμα που ακολουθησε τη φάση να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα

49′ ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα, 2-0. Καταπληκτική σέντρα του Φαρινόλα από τα δεξιά, ο Ντάλμπεργκ με κοντινή, καρφωτή κεφαλιά έκανε το 2-0.

46′ Αλλαγή για την Ξάνθη. O Βασιλακάκης θα περάσει στη θέση του Μάνταλου

46΄ Αλλαγή για τον ΠΑΣ: Έξω ο Στρούνα, μέσα ο Σονγκό

Δεύτερο ημίχρονο στις αναμετρήσεις

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στα τρία ματς

45′ ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα, 1-0. Ο Μίνγκας με κοντινό πλασέ και… περιπετειώδη τρόπο άνοιξε το σκορ. Λάθος η αμυντική λειτουργία του ΠΑΣ. Εκτός φάσης ο Κολοβέτσιος, ο Τσουκαλάς στη γραμμή δεν μπόρεσε να διώξει.

45′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα, 2-0. Κόρνερ του Ντε Μπλάσις από αριστερά, ο Σανκαρέ με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

43΄ Απόλλων – ΠΑΣ: Μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους! Σέντρα του Ακόστα από τα αριστερά, βρήκε το κεφάλι του Ίλιτς όμως η προσπάθειά του ήταν κακή και η μπάλα κατέληξε άουτ.

40′ Απόλλων – ΠΑΣ:  Ωραία συνεργασία Κόρμπου, Ντάλμπεργκ. Το σουτ του Σουηδού εξουδετερώθηκε από τον Αμπάρη

40′ Αστέρας – Πλατανιάς: Ο Κάταϊ μπηκε στην αντίπαλη περιοχή από δεξιά, έκανε το σουτ, αλλά ο Μπαντής έδιωξε σε κόρνερ

38′ Αστέρας – Πλατανιάς: Σέντρα σουτ από δεξιά του Κάταϊ, δεν κατάφερε κάποιοσ παίκτης των Κρητικών να βάλει το πόδι του. Πολύ καλή κυκλοφορία της μπάλας από τους φιλοξενούμενους στη φάση

24′ Πανθρακικός – Ξάνθη: Σουτ του Τριάδη στην κίνηση από τα αριστερά αλλά ο Σέρεμετ μπλοκάρει την μπάλα

20′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα, 1-0. Ο Χουάνμα σούταρε δυνατά έξω απο την περιοχή, ο Γεωργαλλίδης δεν κατάφερε να μπλοκάρει την μπάλα και ο Καράσκο στην συνέχεια την έστειλε στα δίχτυα

18΄ Απόλλων – ΠΑΣ Δοκάρι για τον Απόλλωνα με τον Μίνγκα! Ο Κόρμπος έβγαλε κάθετη στην πλάτη της άμυνας των φιλοξενούμενων. Κολοβέτσιος και Αμπάρης δεν συνεννοήθηκαν, με αποτέλεσμα ο Μίνγκας να επιχειρήσει προβολή που σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του ΠΑΣ

16′ Πανθρακικός – Ξάνθη: ΑΠΟΒΟΛΗ! Μέσα σε λιγότερο από ένα λεπτό ο Φλίσκας είδε δυο κίτρινες κάρτες και άφησε την Ξάνθη με δέκα παίκτες

12′ Αστέρας – Πλατανιάς: Ευκαιρία για τους Αρκάδες! Ο Καράσκο κατέβασε την μπάλα λίγο έξω απο την περιοχή και μόνος του απέναντι απο τον Γεωργαλλίδη έστειλε την μπάλα άουτ

7′ Απόλλων – ΠΑΣ: Αλλαγή διαιτητή: Ο Τάσος Κάκος αποχώρισε, λόγω τραυματισμού, ο τέταρτος Στέφανος Μαντάκης (Ημαθίας) ανέλαβε το υπόλοιπο παιχνίδι

3′ Πανθρακικός – Ξάνθη: Ο Τριάδης εκτέλεσε το φάου΄για την Ξάνθη, αλλά ο Σέρεμετ έδιωξε με τις γροθιές του

1′ Αστέρας – Πλατανιάς: Καλή στιγμή για τον Αστέρα με το δυνατό σουτ του Καράσκο που έφυγε άουτ