ΤΕΛΙΚΟ: Ολυμπιακός – Λεβαδειακός 2-0

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

87′ ΑΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ. Ο Μάντζιος είδε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα (έκανε χέρι) και αποβλήθηκε. Έξαλλος ο Καραγεωργίου.

85′ Ο Σκέμπης στη θέση του Πετράτσι.

85′ Κίτρινη καρτα στον Μουλόπουλο.

82′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Χολέμπας βγήκε στην πλάτη της άμυνας και με εξαιρετικό πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

80′ Απειλεί ξανά ο Ολαϊτάν. Από το ύψος της περιοχής έκανε το σουτ και ανάγκασε τον Πρζιρόβσκι να πέσει στη γωνία του και να διώξει.

76′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ολαϊτάν έκανε εξαιρετική κίνηση αλλά από το σημείο του πέναλτι αστόχησε.

73′ Ο Τσόρι Ντομίνγκες στη θέση του Σαβιόλα.

67′ Ωραία συνεργασία Κάμπελ –  Φουστέρ με τον Ισπανό να σουτάρει αλλά τον Πρζιρόβσκι να μπλοκάρει.

66′ Κονέ και Καπό δίνουν τη θέση τους στον Νικολακάκη και τον Μάγκα.

62′
Κίτρινη κάρτα στον Παπαδόπουλο.

62′ Κίτρινη κάρτα στον Μάντζιο.

60′ Κίτρινη κάρτα στον Κώτσιο.

59′ Ο Ολαϊτάν γύρισε στον Σαβιόλα αλλά το πλασέ του Αργεντινού έφτασε στην αγκαλιά του Πρζιρόβσκι.

56′ Κίτρινη κάρτα στον Καπό.

54′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Χολέμπας βρήκε τον Σαβιόλα μέσα στην περιοχή, ο Αργεντινός γύρισε στον Φουστέρ που έκανε άσχημο κοντρόλ αλλά ο Ολαϊτάν βρέθηκε στην πορεία της μπάλας και σκόραρε για τρίτη φορά στο φετινό πρωτάθλημα.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

46′ Δύο αλλαγές κάνει ο Μίτσελ. Ολαϊτάν και Φουστέρ στη θέση των Μήτρογλου, Βάις.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

Ο Ολυμπιακός έκανε ένα από τα χειρότερα πρώτα ημίχρονα της σεζόν και ο κόσμος του εξέφρασε σε αρκετές περιπτώσεις την απογοήτευσή του από τα όσα είδε. Ο Λεβαδειακός έχει κλείσει όλους τους χώρους και οι “ερυθρόλευκοι” έχουν, ουσιαστικά, μόνο δύο ευκαιρίες με Βάις και Μήτρογλου. Σημαντική στιγμή είχαν και οι φιλοξενούμενοι με τον Μάρτινς.

45′ Ο Μήτρογλου χάνει σημαντική ευκαιρία να σκοράρει.
Ο Παπαδόπουλος έκανε τη σέντρα αλλά ο αμαρκάριστος Μήτρογλου έστειλε τη μπάλα άουτ.

38′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Μάρτινς μέσα από την περιοχή είχε το χρόνο να απειλήσει αλλά το σουτ του έφυγε απελπιστικά άουτ.

Ο κόσμος που βρίσκεται στο Γ. Καραϊσκάκης έχει αρχίσει να γκρινιάζει για την εικόνα του Ολυμπιακού.

30′ Επικίνδυνη σέντρα του Βάις που πέρασε λίγο πάνω από το κεφάλι του Σαβιόλα.

23′ Μακρινό και άστοχο σουτ του Πετράτσι.

20′ Κακός ρυθμός στο ματς με τον Ολυμπιακό να μην μπορεί να βρει χώρους.

7′ Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Βάις πάσαρε στον Μήτρογλου, η μπάλα έφτασε και πάλι στον Σλοβάκο αλλά το πλασέ του σε κενή εστία ήταν άστοχο.

Σέντρα στον αγώνα

Ολυμπιακός (Μίτσελ): Ρομπέρτο, Παπάζογλου, Χολέμπας, Παπαδόπουλος, Μανωλάς, Μανιάτης, Σάμαρης, Βάις, Κάμπελ, Σαβιόλα, Μήτρογλου.

Λεβαδειακός (Νίκος Καραγεωργίου): Πρζιρόβσκι, Μουλόπουλος, Πετράτσι, Μάρτινς, Μάντζιος, Κώτσιος, Κονέ, Γεωργίου, Καπό, Χαραλάμπους, Ιντζίδης.