ΤΕΛΙΚΟ: Ολυμπιακός – Παναιτωλικός 2-1

Ο Ολυμπιακός επικράτησε εντός έδρας με 2-1 του Παναιτωλικού, σε ματς για την 22η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

ΛΗΞΗ αγώνα

90+ Σέντρα Γκάλο από δεξιά, ο Παπαδόπουλος έδιωξε προ του Καμαρά σε κόρνερ

79′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μπόγιοβιτς στη θέση του Σφακιανάκη

74′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Νταλμά στη θέση του Μπακάκη

72′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό.  Ο Μασάδο στη θέση του Σαλίνο

71′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό. Ο Κάμπελ εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι

70′ Πέναλτι υπέρ του Ολυμπιακού και κίτρινη κάρτα ο Μπακάκης

68′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Καλί στη θέση του Κουτρουμάνου

62′ Ο Βαλντλες πάσαρε στον Ολαϊτάν, ο τελευταίος απέφυγε τον Γκάλο και επιχείρησε το σουτ, αλλά η μπάλα έφυγε πάνω από το δοκάρι

61′ Σέντρα Χολέμπας από αριστερά, ο Βαλντές δεν πρόλαβε να βάλει το πόδι του και ο Ράφαελ έδιωξε

60′ Διπλή αλλαγή για Ολυμπιακό. Βαλντέζ και Ιμπαγάσα στις θέσεις των Σέποβιτς και Σαβιόλα

57′ Ευκαιρία για τον Ουμπιακό. Σάμαρης και Ολαϊτάν άλλαξαν ωραία την μπάλα, ο τελευταίος απέναντι από τον γκολκίπερ του παναιτωλικού πλάσαρε, αλλά η “στρογγυλή θεά” πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι

54′ Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Μπακάκης γύρισε από αριστερά, ο Καμαρά επιχείρησε το σουτ μέσα απ’ την περιοχή και από πλάγια θέση αριστερά, ο Ρομπέρτο έδιωξε δύσκολα με τα πόδια

46′ Σουτ του Σάμαρη έξω απ’ την μεγάλη περιοχή, ο Ράφαελ έπεσε και έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ

Δεύτερο ημίχρονο. Δεν υπάρχουν αλλαγές από τους δύο προπονητές.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ. Ο Παναιτωλικός προηγήθηκε στο 5′ με Καμαρά, ο Ολαϊτάν ισοφάρισε στο 26′ για τον Ολυμπιακό.

39′ Κίτρινη κάρτα στον Σφακιανάκη

39′ Κίτρινη κάρτα στον Θεοδωρίδη

35′ Κίτρινη κάρτα στον Μπικέι

34′ Λάθος του Μπικέι, ο Μανιάτης μπηκε στην περιοχή υοθ Παναιτωλικού, έκανε το σουτ απ΄οπλάγια θέση αριστερά, η μπάλα πέρασε άουτ

31′ Δύσκολη επέμβαση του Ράφαελ σε μακρινό σουτ του Κάμπελ

26′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό, 1-1. Κόρνερ από τον Σάμαρη, ο Μανωλάς προσπάθησε να σκοράρει, η μπάλα κόντραρε. ο αμυντικός του Ολυμπιακού γύρισε από τα αριστερά, πρώτη κεφαλιά του Σέποβιτς και ο Ολαϊτάν με τον ίδιο τρόπο μέσα από τη μικρή περιοχή σκόραρε

19′ Ο Σέποβιτς αντί να πλασάρει τον Ράφαελ, προτίμησε να γυρίσει την μπάλα στο σημείο του πέναλτι, με τον Γκάλο να διώχνει

19′ Ο Ολαϊτάν πέρασε στον Σαβιόλα, ο τελευταίος επιχείρησε το σουτ πίσω από το σημείο του πέναλτι, ο Μπατσάλι μπλόκαρε

18′ Μακρινό σουτ του Θεοδωρίδη, η μπάλα άουτ

10′ Δεν έχει κάνει τελική στο ματς ακόμα ο Ολυμπιακός που έχει προβλήματα στην ανάπτυξη

5′ ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό, 0-1. Ο Γοδόι έκλεψε από τον Μανιάτη, έκανε ωραία κάθετη στον Καμαρά, που μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε ιδανικά τον Ρομπέρτο

Έναρξη του αγώνα

Ολυμπιακός (Μίτσελ): Ρομπέρτο, Σαλίνο, Μανωλάς, Αβραάμ Παπαδόπουλος, Χολέμπας, Μανιάτης, Σάμαρης, Κάμπελ, Σαβιόλα, Σέποβιτς, Ολαϊτάν.

Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Ράφαελ, Κουτρουμάνος, Κούσας, Καμαρά, Θεοδωρίδης, Γοδοϊ, Σφακιανάκης, Γκάλο, Μπακάκης, Φλοράν, Ανεν.

Διαιτητής: Χρήστος Μήτσιος

Πηγή:NewsIt.gr