ΤΕΛΙΚΟ: Αστέρας Τρίπολης – Παναθηναϊκός 1-0 – ΤΕΛΙΚΟ: ΠΑΟΚ – ΟΦΗ 5-0

Ο Αστέρας Τρίπολης θα υποδεχθεί τον Παναθηναϊκό, σε μία αναμέτρηση με… άρωμα πλέι-οφ, με την διαφορά των δυο ομάδων να βρίσκετ

ομάδων να βρίσκεται στον ένα βαθμό.

Τέλος αγώνα.

90΄Κίτρινη κάρτα στον Τριανταφυλλόπουλο.

88′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Χουάνμα στη θέση του Μπαράλες.

82΄Κίτρινη κάρτα στον Ατζαγκούν.

81΄Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Ντίνας αντί του Λαγού.

78′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Τσαμπούρης αντί του Ντε Μπλάσις.

75΄Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Καρέλης αντί του Κλωναρίδη.

68΄Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ζησόπουλος αντί του Καράσκο.

64΄Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με το μακρινό σουτ του  Ζέκα και τον Μπαντή να διώχνει σε κόρνερ.

60΄Κίτρινη κάρτα στον Κοντοέ.

54΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ! Τραγιικό λάθος του Ζέκα που έχασε τη μπάλα από τον Μουνάφο, αυτός έδωσε δίπλα του στον Καράσκο που από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

51΄Καλό σουτ του Ντε Μπλάσις, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

46΄Έναρξη β΄ ημιχρόνου

Ημίχρονο

44΄Κίτρινη κάρτα στον Σανκαρέ.

35΄Νέα ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό και πάλι με τον Μπαντή να λέει “όχι” στον Κλωναρίδη και τον Ατζαγκούν να μην μπορεί να σπρώξει τη μπαλα στα δίχτυα μετά την επέμβαση.

Πολύ καλός ο Παναθηναϊκός μέχρι τώρα, πιέζει ψηλά, αλλάζει εξαιρετικά τη μπάλα και δημιουργεί φάσεις.

30΄Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Κλωναρίδης απέφυγε τον Γκοϊάν αλλά νικήθηκε από τον Μπαντή στο τετ α τετ.

14΄Από το φάουλ του Αμπέντ ο Κουτρουμπής σε πολύ καλή θέση κάνει κακό σουτ.

12΄Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Εξαιρετική ατομική προσπάθεια από τον Κλωναρίδη που σουτάρει ελάχιστα άουτ.

8΄Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Ο Μπαράλες έστρωσε για τον Λούι που σούταρε πάνω από τα δοκάρια.

5΄Λανθασμένη υπόδειξη του βοηθού για οφσάιντ στο Κλωναρίδη που έφευγε απέναντι από τον Μπαντή.

1΄Έναρξη αγώνα.

Σέντρα στις 19:30

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

Αστέρας Τρίπολης (Στάικος Βεργέτης): Μπαντής, Λούι, Κοντοές, Σανκαρέ, Γκόιαν, Ουσέρο, Εντό, Μουνάφο, Μπαράλες, Ντε Μπλάσις, Καράσκο

Παναθηναϊκός (Γιάννης Αναστασίου):  Καπίνο, Τριανταφυλλόπουλος, Νάνο, Κουτρουμπής, Σίλντενφελντ, Λαγός, Αμπέιντ, Ατζαγκούν, Μπεργκ, Ζέκα, Κλωναρίδης

ΠΑΟΚ – ΟΦΗ

ΛΗΞΗ αγώνα

86′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 5-0. Πολύ ωραίο “1-2” με Κάτσε και Μαντούρο μέσα στην περιοχή και 5-0 από τον Ολλανδό

80′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 4-0. Λάθος από Μπαρέιρο και Μιλιάζες, ο Χούσεν έφυγε μόνος του απέναντι στον Φερνάντες και με δυνατό σουτ έκανε το 4-0

76′ Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στην θέση του Αθανασιάδη πέρασε ο Χούσεν

76′ Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Στη θέση του Μπούρμπου πέρασε ο Σίσιτς.

73′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 3-0. Ο Νάτχο πήρε την πάσα στον κενό χώρο από τον Αθνασιάδη και με αριστερό πλασέ πέτυχε το γκολ με την φανέλα του ΠΑΟΚ

70′ Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στη θέση του Βούκιτς μπήκε ο Νάτχο

64′ Πρώτη αλλαγή και για τον ΟΦΗ. Στη θέση του Βερόν πέρασε ο Ροβίθης

64′ Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στη θέση του Νίνη πέρασε ο Λούκας

60′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 2-0. Τραγικό λάθος του Μπαρέιρο στην άμυνα, ο “Σάλπι” εκμεταλλεύτηκε το κλέψιμο του Αθανασιάδη και νίκησε με σουτ τον Φερνάντεζ από θέση οφσάιντ

55′ Καλή στιγμή, για τον ΠΑΟΚ. Εκτέλεση φάουλ του Νίνη, έπιασε την κεφαλιά ο Τζαβέλλας αλλά η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια

54′ Κίτρινη κάρτα στον Μιλιάζες

53′ Καλή φάση για τον ΠΑΟΚ. Αντεπίθεση των γηπεδούχων, με τον Αθανασιάδη να κάνει ωραίο σουτ στην κίνηση, το οποίο έδιωξε δύσκολα ο Φερνάντεζ

46΄Έναρξη β΄ ημιχρόνο

50′ Κίτρινη κάρτα στον Σκόνδρα

49′ Με ράμματα θα συνεχίσει ο Μπούρμπος έπειτα από χτύπημα που δέχτηκε από τον Λίνο

Έναρξη δεύτερου μέρους

Αποδοκιμασίες στον Ντουντού από την κερκίδα που προθερμαίνεται για τον ΟΦΗ

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στην Τούμπα

40′ Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Ο Μπούρμπος έκανε ωραία σέντρα από τα δεξιά, ο Περογαμβράκης έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα στα χέρια του Γλύκου

33′ Κίτρινη κάρτα στον Βερόν

27′ Σέτνρα του Λίνο, παραλίγο επανάληψη της φάσης του γκολ, ο Τριποτσέρης διώχνει προ του Αθανασιάδη

24′ Σουτ του Περογαμβράκη, μπλόκαρε ο Γλύκος

22′ Σουτ του Ζε Εντουάρντο από μακριά, δίπλα από το δεξί δοκάρι του Γλύκου η μπάλα

20′ Δεν έχει ξανααπειλήσει ο ΠΑΟΚ μετά το γκολ

13′ Λάθος από τον Λίνο, ο Σκόνδρας έκοψε την τελευταία στιγμή τον Ζε Εντουάρντο

8′ Κίτρινη κάρτα στον Αθανασιάδη

4′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 1-0. Σέντρα του Λίνο από αριστερά και κλασικό ξεπέταγμα του Αθανασιάδη στο πρώτο δοκάρι που με προβολή άνοιξε το σκορ

Έναρξη του αγώνα

ΠΑΟΚ (Χουμπ Στέφενς): Γλύκος, Λίνο, Τζαβέλλας, Κατσουράνης, Σκόνδρας, Κάτσε, Μαντούρο, Νίνης, Βούκιτς, Σαλπιγγίδης, Αθανασιάδης

Στον πάγκο: Γιακουμής, Κίτσιου, Χούσεν, Ινσαουράλδε, Νάτχο, Λάζαρ, Λούκας

ΟΦΗ (Σα Πίντο): Φερνάντεζ, Στάθης, Μιλιάζες, Μπαρέιρο, Τριποτσέρης, Βερόν, Μακρής, Κουτσιανικούλης, Μπούρμπος, Ζε Εντουάρντο, Περογαμβράκης

Στον πάγκο: Αγριμάκης, Μπανούσης, Δαμιανάκης, Μονιάκης, Ντούντου, Ροβίθης, Σίσιτς