ΤΕΛΙΚΟ: Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ 2-1

ΛΗΞΗ αγώνα

90+1′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 2-1. Σέντρα του Λίνο από αριστερά, ο Αθανασιάδης με προβολή απο την καρδιά της περιοχής μείωσε σε 2-1

89′ Καλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, γύρισμα του Μπεργκ από αριστερά, προβολή του Κλωναρίδη στο πρώτο δοκάρι, απέκρουσε και πάλι ο Γλύκος

84′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Ντίνας στη θέση του Ατζαγκούν

77′ Η κατοχή μπάλας είναι 60% – 40% υπέρ του Παναθηναϊκού

75′ Κίτρινη στον Κουτρουμπή

74′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Κλωναρίδης στη θέση του Καρέλη

70′ Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, ο Μπεργκ γύρισε την μπάλα από αριστερά για τον Καρέλη, ο οποίος σούταρε από την καρδιά της περιοχής για να διώξει δύσκολα σε κόρνερ ο Γλύκος

69′ Κίτρινη στον Τριανταφυλλόπουλο για φάουλ στον Λίνο

65′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο πράνιτς στη θέση του Αμπέντ

Ο κόσμος του Παναθηναϊκού χειροκρότησε τον Σαλπιγγίδη στην αλλαγή του σε αντίθεση με τους πρώην δύο “πράσινους” Νίνη και Κατσουράνη

62′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Χούσεν στη θέση του Σαλπιγγίδη

62′ Κίτρινη κάρτα στον Τζαβέλλα

57′ ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό, 2-0. Σε εκτέλεση φάουλ ο Αμπέντ “πάτησε” την μπάλα στον Νάνο, που με ισχυρό συρτό σουτ νίκησε τον Γλύκο

56′ Κίτρινη κάρτα στον Αθανασιάδη

55′ Κόκκινη κάρτα στον Κατσουράνη, σε μαρκάρισμα στον Μπεργκ. Με δέκα ο ΠΑΟΚ

54′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Λούκας στη θέση του Νίνη

53′ Ο Αμπέντ εκτέλεσε το κόρνερ με πάσα στον Ατζαγκούν, ξαναπήρε την μπάλα και σέντραρε για να αποκρούσει ο Λίνο με κεφαλιά

47′ ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό, 1-0. Κόρνερ του Νλανο, ο Τριανταφυλλόπουλος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

Δεύτερο ημίχρονο

Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Λάζαρ στη θέση του Κάτσε

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στη Λεωφόρο

38′ Την ύστατη στιγμή ο Κατσουράνης -με τάκλιν- σταμάτησε το πλασέ του Μπεργκ

33′ Η κατοχή μπάλας είναι 58% – 42% υπέρ του Παναθηναϊκού

31′ Κίτρινη κάρτα στον Κατσουράνη σε μαρκάρισμα στον Ατζαγκούν

29′ Πέναλτι που δεν δίνεται στον Παναθηναϊκό. Ο Νάνο εκτέλεσε το κόρνερ, ο Κατσουράνης τραβάει τον Σίλντενφελντ, που προσπαθεί να πηδήξει- τον γκρεμίζει και η μπάλα περνάει απ’ όλους

Ο Παναθηναϊκός έχει 7 τελικές προσπάθειες ως τώρα, οι τρεις στον στόχο, ενώ ο ΠΑΟΚ μόλις μία στον στόχο και μία συνολικά

26′ Κίτρινη κάρτα στον Κάτσε, για χέρι

23′ Παράλληλα μπαλιά του Νάνο από αριστερά, ο Ατζαγκούν έκανε την προβολή στο πρώτο δοκάρι, η μπάλα έφυγε άουτ

13′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Σέντρα του Ζέκα από δεξιά, κεφαλιά του Μπεργκ, ο Γλύκος με εντυπωσιακή επέμβαση έδιωξε σε κόρνερ

9′ Νέα ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Αμπέντ κοντρόλαρε με το στήθος και σούταρε από το ημικύκλιο, η μπάλα έφυγε λίγο άουτ

7′ Μακρινό σουτ του Νίνη, μπλόκαρε εύκολα ο Καπίνο

3′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Τετ-α-τετ του <μπεργκ με τον Γλύκο, νικητής ο πορτιέρε του ΠΑΟΚ.

3′ Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Αθανασιάδης μπήκε από δεξιά, γύρισε την μπάλα στη μικρή περιοχή, εκεί όπου ο Σαλπιγγίδη δεν μπόρεσε να τη βρει.