ΤΕΛΙΚΟ: Εργοτέλης – ΟΦΗ 0-1

ΛΗΞΗ αγώνα

90+2′ Κίτρινη κάρτα στον Φερνάντες

80′ Πέρασε ψηλά άουτ το σουτ του Παπάζογλου, από το ύψος της μεγάλης περιοχής

73′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Κάλαϊτζιτς στη θέση του Ντουντού

71′ Κόκκινη κάρτα στον Ρομάνο που έσπρωξε τον Ντουντού. Με δέκα ο Εργοτέλης. Στο ριπλέι φαίνεταινα είναι υπερβολική η αντίδραση του παίκτη του ΟΦΗ, που έπεσε στο έδαφος λες και τον χτύπησε ηλεκτρικό ρεύμα

69′ Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Μπουχαλάκης στη θέση του Κούμπικ

67′ Ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Γυριστό σουτ του Μπαντιμπανγκά, η μπάλα μόλις άουτ (πάνω απ’ο τα δοκάρια του Φερνάντες)

66′ Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Έπειτα από ωραία σέντρα του Στάθη από δεξιά, ο Κουτσιανικούλης έπιασε την κεφαλιά, αλλά ο Στόικοβιτς απογειώθηκε κι απέκρουσε σε κόρνερ

63′ Κίτρινη κάρτα στον Στάθη

62′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Κουτσιανικούλης αστη θέση του Σίσιτς

56′ Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Χαντί στη θέη του Ιμπραΐμ

49′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Λάθος του Μεχία, η μπάλα στρώθηκε στον Σίσιτς που έπιασε το σουτ από τα όρια της μεγάλη περιοχής, ο Στόικοβιτς έδιωξε με δυσκολία

Δεύτερο ημίχρονο στο Παγκρήτιο

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

42′ ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ, 0-1. Τρίτο παιχνίδι, τρίτο γκολ για τον Ντουντού, που έπιασε σουτάρα εκτος περιοχής και έστειέ την μπάλα στο δεξί “παραθυράκι” του Στόικοβιτς

36′ Δεύτερο δοκάρι για τον Εργοτέλη. Σέντρα-σουτ του Κούμπικ, η μπάλα χτυπά πρώτα στο δεξί δοκάρι του Φερνάντες, μετά στο κεφάλι του και πέρασε κόρνερ

29′ ΔΟΚΑΡΙ για τον Εργοτέλη. Ξαφνικό μακρινό σουτ του Ρομάνο, από πλάγια θέση αριστερά, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και άουτ

28′ Αναγκαστική αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Στάθης στη θέση του Μπούρμπου

Ο Μπούρμπος δείχνει να αντιμετωπίζει πρόβλημα

19′ Ο Ντουντού έπιασε ένα δυνατό σουτ έξω απ’ την περιοχή, αλλά ο Στοΐκοβιτς ήταν σε ετοιμότητα

18′ Κίτρινη κάρτα στον Μεχία

16′ Διπλή μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Ο Φερνάντες δεν μπόρεσε να μπλοκάρει μια μακρινή μπαλιά, ο Μονακέλο όμως πλάσαρε πάνω του. Στην συνέχεια ο Μπαντιμπανγκά έπιασε ένα εξαιρετικό σουτ στην κίνηση από το ύψος της περιοχής με τον Πορτογάλο τερματοφύλακα να αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ

6′ Γύρισμα του Κοζορώνη από αριστερά, ο Κούμπικ έβαλε την προβολή στο πρώτο δοκάρι, όμως η μπάλα αφού πήρε ύψος κατέληξε άουτ. Οι παίκτες του Εργοτέλη ζήτησαν πέναλτι στη φάση, σε μαρκάρισμα του Ζόρο στον Κούμπικ, τη στιγμή του σουτ

Περίπου 4.000 φίλοι του ΟΦΗ βρίσκονται στο Παγκρήτιο

3′ Μικρή διακοπή στο ματς καθώς ο Παπάζογλου είναι στο έδαφος

Έναρξη του αγώνα

Οι συνθέσεις του αγώνα:

Εργοτέλης: Στόικοβιτς, Τζανακάκης, Πίτσος, Μεχία, Γιοβάνοβιτς, Κοζορώνης, Ρομάνο, Ιμπραΐμ, Κουμπικ, Μονακέλο, Μπαντιμπανγκά

ΟΦΗ: Φερνάντες, Τριποτσέρης, Ζορό, Παπάζογλου, Ντουντού, Ζε Εντουάρντο, Περογαμβράκης, Μπούρμπος, Σίσιτς, Μακρής, Μιλιάζες

Εργοτέλης και ΟΦΗ ισοβαθμούν στην ένατη θέση της βαθμολογίας με 30 βαθμούς μετά από 24 αγωνιστικές