ΤΕΛΙΚΟ: Πλατανιάς – ΠΑΣ Γιάννινα 1-2

ΛΗΞΗ αγώνα

90′ Καλή εκτέλεση φάουλ του Βλαχοδήμου, έδιωξε σε κόρνερ ο Βελλίδης

86′ Πολύ καλό σουτ του Βλαχοδήμου, δίπλα από το δοκάρι η μπάλα!

85′ Ωραία ενέργεια του Τσάβες από τα δεξιά, αλλά η επιλογή του να δώσει πάσα αντί να σουτάρει αποδείχτηκε λανθασμένη

84′ Σουτ του Τετέ αρκετά έξω από την περιοχή, μπλόκαρε εύκολα ο Βελλίδης

83′ Τρίτη αλλαγή και για τον ΠΑΣ. Εκτός αγωνιστικού χώρου ο Ιλιτς, στη θέση του ο στόπερ Λεάντρο

74′ Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Μενδρινός αντί του Γιαχία

71′ Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΣ. Στη θέση του τραυματία Μιχαήλ ο Κίτσου. Ο Κοροβέσης θα πάει σε θέση αριστερού μπακ

66′ Σουτ του Βλαχοδήμου μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει ο Βελλίδης

64′ Διπλή αλλαγή για τον Πλατανιά. Μέσα οι Σιαλμάς και Βλαχοδήμος, έξω οι Γουνδουλάκης και Μπέλιτς

63′ Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Τσάβες αντί του Γιάκου

61′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ, 1-2. Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους, ο Κολοβέτσιος έπιασε το σοτ μέσα από την περιοχή και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

50′ Κίτρινη κάρτα στον Ίλιτς

46′ Καλή στιγμή για τον Πλατανιά, Ο Κάταϊ σούταρε μέσα στην περιοχή του ΠΑΣ από πλάγια θέση, αλλά η μπάλα πέρασε παράλληλα άουτ

Δεύτερο ημίχρονο

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

45+1′ Σέντρα του Τετέ από τα δεξιά, κεφαλιά του Γουνδουλάκη από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα άουτ

44′ Κίτρινη κάρτα στον Ντάσιο για διαμαρτυρία

36′ Κίτρινη κάρτα στον Μιχαήλ

29′ Καλό ευθύβολο σουτ του Ίλιτς, η μπάλα βρήκε στα σώματα και πέρασε κόρνερ, δίπλα απ’ το δοκάρι του Πλατανιά

Αρχισε να βρέχει στα Περιβόλια

27′ Κίτρινη κάρτα στον Γιαχία

24′ Κίτρινη κάρτα στον Αγκιλέρα

23′ ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά, 1-1. Ο Τετέ άλλαξε τη μπάλα με τον Τόρες, ο Ισπανός έκανε μπαλιά… τρύπα στον Κατάι που έστειλε τη μπάλα στο “γάμα” με δυνατό σουτ

20′ Μέχρι στιγμής ο ΠΑΣ κρατάει άνετα το προβάδισμά του

11′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ Γιάννινα, 0-1.Ο Ίλιτς εκτέλεσε το κόρνερ, ο Μπέριος βγήκε στο πρώτο δοκάρι και με ωραία γυριστή κεφαλιά άνοιξε το σκορ

4΄Πολύ καλό σουτ με το αριστερό του Κατάι, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Βελλίδη