Αποκλείστηκε ο Ολυμπιακός – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Ολυμπιακός 3-0 ΤΕΛΙΚΟ

11:38
Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ περνάει στους «8» και αφήνει εκτός τον Ολυμπιακό, υπερκαλύπτοντας το 2-0 του πρώτου αγώνα στο «Γ.Καραϊσκάκης»
11:37
Λήξη του αγώνα
11:35
94′ Σέντρα του Κάμπελ στην περιοχή, ο Ντε Χέα μπλόκαρε
11:32
90′ Κίτρινη κάρτα στον Φέρντιναντ
11:32
90′ Κίτρινη κάρτα στον Μαρκάνο
11:31
89′ Πεσμένος στο έδαφος ο Φαν Πέρσι από ένα μαρκάρισμα του Μανωλά… χάνεται πολύτιμος χρόνος.
11:30
87′ Γέμισμα στην περιοχή της Γιουνάιτεντ, κεφαλιά του Μαρκάνο, ο Βέργος δεν πρόλαβε προ του Ντε Χέα.
11:27
85′ Γέμισμα του Κάμπελ από δεξιά, ο Χολέμπας υπό πίεση την κεφαλιά, η μπάλα άουτ
11:25
84′ Σουτ του Ρούνι από το ύψος της περιοχής, η μπάλα πέρασε άουτ
11:23
82′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Βέργος στη θέση του Φουστέρ
11:23
81′ Αλλαγή για τη Γιουνάιτεντ. Ο Φλέτσερ στη θέση του Γουέλμπεκ
11:22
80′ Τελευταίο δεκάλεπτο της κανονικής διάρκειας
11:21
79′ Σουτ του Τσόρι μέσα από την περιοχή και πολύ δεξιά, ο Ντε Χέα έδιωξε με γροθιές, ο Τσόρι ξανά με την μπάλα έστρωσε στον Κάμπελ στο ύψος της περιοχής, εκείνος σούταρε αλλά η μπάλα πέρασε άουτ
11:18
77′ Αλλαγή για τη Γιουνάιτεντ. Ο Γιάνγκ στη θέση του Βαλέντσια
11:18
76′ Σουτ του Κάμπελ αδύναμο έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ
11:16
73′ ΓΚΟΛ ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ – ΖΕΝΙΤ 1-2:   Η Ζενίτ κάνει το 2-1 απέναντι στη Ντόρτμουντ με κεφαλιά ψαράκι του Ροντόν.
11:16
74′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μασάντο στη θέση του Σαλίνο. Ο Μανιάτης θα πάει στο δεξί άκρο της άμυνας, ο Μασάντο στον χώρο που ήταν ο Τσόρι και ο Αργεντινός θα πάει δίπλα στον Βαλντές
11:14
72′ Πιέζει ο Ολυμπιακός, έχει οπισθοχωρήσει η Γιουνάιτεντ
11:08
66′ Ο Σαλίνο έκανε την παράλληλη στον Φουστέρ που έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής αλλά η μπάλα πήγε πάνω στον Ντε Χέα που μπλόκαρε
11:05
63′ Ο Βαλντές με πλάτη στο τέρμα έστρωσε στον Τσόρι που έκανε το σουτ με το αριστερό από το ύψος της περιοχής, η μπάλα έφυγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
11:03
62′ Κίτρινη κάρτα στον Σαλίνο
10:56
54′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τσόρι, η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ
10:54
51′ ΓΚΟΛ 3-0: Ο Φαν Πέρσι εκτέλεσε το φάουλ απευθείας, με τον Ρομπέρτο να μένει άγαλμα. Η μπάλα στη δεξιά πλευρά όπου ο Ισπανός γκολκίπερ δεν μπόρεσε να αντιδράσει
10:52
50′ Φάουλ του Μανωλά στον Γουέλμπεκ έξω από την περιοχή, σε πολύ καλό σημείο για τη Γιουνάιτεντ
10:50
49′ Σέντρα του Σαλίνο από δεξιά, ο Πέρες έκανε την κεφαλιά λίγο πίσω από το σημείο του πέναλτι, η μπάλα πέρασε άουτ
10:47
Άρχισε το β’ μέρος
10:31
45’+1′ ΓΚΟΛ 2-0: Σέντρα του Ρούνι από δεξιά, ο Φαν Πέρσι στο πρώτο δοκάρι με πλασέ στην κίνηση κάνει το 2-0 για τη Γιουνάιτεντ που ισοφαρίζει το σκορ του πρώτου αγώνα

40′ Τεράστια ευκαιρία του Ολυμπιακού. Ο Πέρες μπήκε στην περιοχή από δεξιά, έκανε τη σέντρα, ο Φουστέρ πήρε την κεφαλιά ο Ντε Χέα έδιωξε στα πλάγια, ο Τσόρι πήρε το ριμπάουντ και έκανε το πλασέ στην δεξιά γωνία του Ντε Χέα, ο οποίος έδιωξε με τα πόδια

34′ Μεγάλη απόκρουση από τον Ρομπέρτο. Ο Εβρά έπιασε την κεφαλιά από το κόρνερ του Φαν Πέρσι με τον Ισπανό τερματοφύλακα του Ολυμπιακού να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ.

31′ Σουτ του Βαλέντσια από πλάγια θέση, μπλόκαρε εύκολα ο Ρομπέρτο.

25′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ. Ο Φαν Πέρσι νίκησε τον Ρομπέρτο.

23′ ΠΕΝΑΛΤΙ ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Γ. Ο Χολέμπας έπεσε πάνω στον Φαν Πέρσι και ο Κάιπερς έδωσε το πέναλτι.

18′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ. Ο Φαν Πέρσι έπιασε την κεφαλιά, ο Ρομπέρτο βρήκε λίγο τη μπάλα και αυτή σταμάτησε στο δοκάρι.

15′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Κάμπελ με εξαιρετική κίνηση μπήκε στην περιοχή, γύρισε σωστά στο πέναλτι αλλά ο Πέρες αστόχησε από πλεονεκτική θέση.

11′ Η πρώτη ευκαιρία του ματς. Μετά από σέντρα από τα δεξιά Μανωλάς και Φαν Πέρσι διεκδίκησαν με τη μπάλα να φτάνει στον Ρομπέρτο.

10′ Κίτρινη κάρτα στον Κάρικ.

9′ Κίτρινη κάρτα στον Τσόρι. Κι αυτός θα χάσει το επόμενο ματς.

6′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ρούνεϊ με τον Ρομπέρτο να διώχνει με γροθιές.

5΄ Κίτρινη κάρτα στον Μανωλά. Θα χάσει το έπομενο ματς του Ολυμπιακού.

4′ Πολύ ωραία κίνηση του Χολέμπας ο οποίος έκανε τη σέντρα αλλά δεν μπόρεσε ο Φουστέρ να βρει τη μπάλα.

2′ Φάουλ για τον Ολυμπιακό που πέρασε ανεκμετάλλευτο.

Ξεκίνησε το ματς

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (Ντέιβιντ Μόγιες): Ντε Χέα, Ράφαελ, Τζόουνς, Φέρντιναντ, Εβρά, Βαλέντσια, Κάρικ, Γκιγκς, Γουέλμπεκ, Ρούνεϊ, Φαν Πέρσι.

Ολυμπιακός (Μίτσελ): Ρομπέρτο, Σαλίνο, Χολέμπας, Μαρκάνο, Μανωλάς, Μανιάτης, Εντινγκά. Φουστέρ, Πέρες, Τσόρι, Κάμπελ.

Ο Γκιγκς γίνεται ο μεγαλύτερος σε ηλικία παίκτης που θα αγωνιστεί σε αγώνα νοκ άουτ στο Τσάμπιονς Λιγκ. Έφτασε τις 140 συμμετοχές στην κορυφαία ευρωπαϊκή διασυλλογική διοργάνωση, 2 λιγότερες από τον Ραούλ.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στα τελευταία 17 ματς της στο Τσάμπιονς Λιγκ έχει νικήσει μόλις μία φορά με 3+ γκολ (4-0 την Μίλαν το 2010).

Οι παίκτες των δύο ομάδων έχουν φτάσει στο Ολντ Τράφορντ όπως και οι περισσότεροι από τους 4.000 φίλοι του Ολυμπιακού.