ΤΕΛΙΚΟ: Παναθηναϊκός – Απόλλων 3-1 – ΤΕΛΙΚΟ: Πανθρακικός – Άρης 2-1

90′ ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό, 3-1. Σέντρα του Ζέκα από αριστερά, ο Πατελιάδης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του

86′ ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό, 2-1. Ο Κλωναρίδης έκανε το γύρισμα από τα δεξιά και ο Σουηδός με πλασέ στην κίνηση έκανε το 2-1

85′ Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Παπαζαχαρίας στη θέση του Ντάλμπεργκ

84′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Κλωναρίδης στη θέση του Καρέλη
80′ ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα, 1-1. ΓΚΟΛΑΡΑ από τον Αμπρόουζ. Ο Σόντενμπεργκ έστρωσε με το κεφάλι στον Άμπροουζ, ο οποίος με σουτ στην κίνηση έξω από την περιοχή ισοφάρισε για την ομάδα του

75′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Ατζαγκούν στη θέση του Πράνιτς

73′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Μπεργκ βγήκε τετ α τετ αλλά το τελείωμά του κατέληξε άουτ

71′ Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα. με τον Πετρόπουλο να σουτάρει από τα όρια της περιοχής και την μπάλα να περνά άουτ
65′ Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ατομική ενέργεια του Μπεργκ, ο οποίος πήρε την μπάλα μέσα στην περιοχή από τα αριστερά, συνέκλεινε αλλά το σουτ του πέρασε μόλις άουτ

62′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Μέντες στη θέση του Αμπέιντ

59′ Καλή στιγμή για Παναθηναϊκό. Πολύ δυνατό σουτ του Καρέλη από τα όρια της μεγάλης περιοχής και από θέση δεξιά, ο Γκόμες έπεσε στην δεξιά του γωνία και έδιωξε

53′ Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα. Σουτ του Άμπροουζ μέσα από την περιοχή και θέση αριστερά, η μπάλα πέρασε άουτ

50′ Ωραία αντεπίθεση του Απόλλωνα, ο Μίνγκας βρήκε με συρτή μπαλιά μέσα στην περιοχή τον Πετρόπουλο, που δεν έκανε καλό κοντρόλ, δόνοντας την ευκαιρία στον Σίλντενφελντ να διώξει

Δεύτερο ημίχρονο στη Λεωφόρο

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

39′ Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα. Μετά από φάση διαρκείας, ο Κόρμπος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στη μικρή περιοχή του Παναθηναϊκού, εκεί όπου ο Πετρόπουλος (δεν έβλεπε την μπάλα) έκανε την προβολή αλλά δεν την βρήκε και ο Καπίνο μπλόκαρε

37′ Κίτρινη κάρτα στον Πετρόπουλο

33′ ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό, 1-0.

27′ Σέντρα του Λουσέρο, κεφαλιά του Ντάλμπεργκ, μπlόκαρε εύκολα ο Καπίνο

22′ Απευθείας εκτέλεση απ’ τον Νάνο, η μπάλα κόντραρε πάνω στον Αργυρόπουλο κι έφυγε κόρνερ, λίγο δίπλα απ’ το δοκάρι του Γκόμες

21′ Κίτρινη κάρτα στον Σόντενμπεργκ

19′ Σουτ του Καρέλη από τα αριστερά αλλά ο Γκόμεζ μπλόκαρε εύκολα

15′ Πρώτη καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Tο σουτ του Μπεργκ από το ύψος της περιοχής του Απόλλωνα έφυγε άουτ

Ο Απόλλων μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και σιγά-σιγά ο Παναθηναϊκός προσπαθεί να αναλάβει τα ηνία.

3′ Πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο ματς και είναι για τον Απόλλωνα. Ο Πετρόπουλος βγήκε τετ α τετ από τα αριστερά αλλά τελευταία στιγμή ο Σίλντενφελντ έβαλε την κόντρα και η μπάλα πέρασε κόρνερ

Έναρξη του αγώνα

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

Παναθηναϊκός: Καπίνο, Κουτρουμπής, Τριανταφυλλόπουλος, Μπεργκ, Ζέκα, Καρέλης, Αμπέιντ, Νάνο, Σίλντενφελντ, Ντίνας, Πράνιτς

Απόλλων: Γκόμες, Σόντερμπεργκ, Δεληζήσης, Κόρμπος, Παντελιάδης, Μίνγκας, Αργυρόπουλος, Ντάλμπεργκ, Λουσέρο, Αμπρόουζ

ΤΕΛΙΚΟ: Πανθρακικός – Άρης 2-1

ΛΗΞΗ αγώνα

90′ ΓΚΟΛ για τον Πανθρακικό, 2-1. Ωραία σέντρα του Καθάριου από τα δεξιά, ο Ίγκορ με ατομική ενέργεια… χόρεψε Κύργια και Διούδη και σε κενή εστία πλάσαρε για το 2-1.

83΄ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, αλλά το σουτ του Κουσίδη, εντός περιοχής του Πανθρακικού, φεύγει άουτ. Πιέζει ο Άρης.

Στο 82΄ ο Άρης έκανε τη δεύτερη αλλαγή του: Έξω ο Τσιάρας, μέσα ο Αγγελούδης.

82΄ Σουτ του Μανιά, από καλή θέση, η μπάλα πολύ άουτ.

79΄ Νέα ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Ο Μολίνα κερδίζει κόντρες, στην ατομική του ενέργεια, επιχειρεί το σουτ με καλές προϋποθέσεις αλλά μπλοκάρει ο Διούδης

74΄ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Κουσίδης στη θέση του Βλάχου

72′ ΓΚΟΛ για τον Πανθρακικό, 1-1. Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Μολίνα, η μπάλα στα δίχτυα του Διούδη

65′ Μεγάλη ευκαιρία για τον πανθρακικό.  Δεύτερο δοκάρι του Ιγκόρ, που έπιασε την κεφαλιά μέσα από την μικρή περιοχή

64′ Αλλαγή για τον Άρη. ο Ηρακλής στη θέση του Καμινιώτη

55′ Καλή στιγμή για τον Πανθρακικό. Σουτ του Ίγκορ έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω απ’ την εστία του Διούδη

52΄ Σουτ του Ρομέου, μπλοκάρει με δύο προσπάθειες ο Διούδης

Δεύτερο ημίχρονο

Αλλαγές για τον Πανθρακικό. Ντιόγκο και Παπαγεωργίου εκτός, Χασομέρης και Μολίνα στο παιχνίδι

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

38΄ Κίτρινη κάρτα στον Λαδάκη

36′ ΓΚΟΛ για τον Άρη, 0-1. Κόρνερ του Τάτου, άστοχη έξοδος του Αθανασιάδη, ο Κύργιας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά

35′ Μακρινό σουτ του Τάτου, ο Αθανασιάδης έπεσε στην δεξιά του γωνία και έδιωξε σε κόρνερ

32′ Δοκάρι για τον Πανθρακικό! Ωραία προσπάθεια του Τζάνη από τα δεξιά, ο Ίγκορ σε κενή εστία πλάσαρε στη ρίζα του δεξιού δοκαριού του Διούδη. Έχασε την ισορροπία του επάνω στο πλασέ ο επιθετικός του Πανθρακικού.

23′ Ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Ο Τζανης γύρισε την μπάλα από αριστερά, δεν πρόλαβε κάποιος παίκτης των γηπεδούχων να κάνει την προβολή

18′ Έμμεσο για τον Άρη. Η εκτέλεση του Τάτου κόντραρε, ενώ στην συνέχεια ο Αθανασιάδης μπλόκαρε το σουτ του Βλάχου

16′ Παραλίγο να βάλει αυτογκόλ ο Άρης. Από εκτέλεση φάουλ, ο Καμινιώτης άπλωσε το πόδι του για να διώξει, όμως παραλίγο να πετύχει αυτογκόλ. Έσωσε ο Διούδης

15 Κίτρινη κάρτα στον Τσιάρα

14′ Πρώτη καλή ευκαιρία για τον Άρη. Σουτ του Βλάχου έξω από την περιοχή η μπάλα πάνω απ’ την εστία του Πανθρακικού

Ο διαιτητής  Δελφάκης ζήτησε να υπάρξει ανακοίνωση από τα μεγάφωνα και προειδοποίησε πώς αν συμβεί κάτι τέτοιο ξανά θα διακόψει το ματς.

8′ Μικρή διακοπή στο ματς. Οι φίλοι του Άρη που βρίσκονται πίσω από την εξέδρα του Αθνασιάδη ρίχνουν κάποιες κροτίδες

Αναγνωριστικά τα πρώτα πέντε λεπτά, οι δύο ομάδες κάνουν αρκετές λανθασμένες μεταβιβάσεις

Πανθρακικός: Αθανασιάδης, Μπεν Σαμπάτ, Παπαγεωργίου, Ιγκόρ, Χρήστου, Λαδάκης, Εμπόου, Ρομέου, Μπαϊκαρά, Τζανής, Ντιόγκο

Άρης: Διούδης, Κύργιας, Γιαννίτσης, Οικονομόπουλος, Τάτος, Τσουμάνης, Καμινιώτης, Βαγγέλη, Μανιάς, Βλάχος, Τσιάρας